Avtor Sporočilo

<  Tehnika  ~  Octavia Combi III 1.6TDI 105PS GreenLine

OdgovorObjavljeno: Ne jul 17, 2016 11:30 am
Bosch pumpa majstrPrispevkov: 6Pridružen: Ne jul 17, 2016 9:13 am
Pozdravljeni,

sem nov voznik Škode. Kupil sem Octavia Combi III 1.6TDI 105PS GreenLine letnik 2014. Imam vprašanje, ker nevem ali je to normalno, da če avto stoji 1 dan in če ga želim zagnati potrebuje 3s da vžge, kot da bi padel tlak v sistemu. Čez dan, ko ga vozim, tudi če stoji več ur, normalno vžge. Prosim za pomoč in informacijo.

Za greenline piše, da naj bi bila poraba manj kot 4l/100km, jaz ne pridem pod 5,7 tudi na dolge ture, je to normalno ?

Avto je bil prodan 23.7.2014, torej je še par dni do izteka 2 letne garancije, ga naj peljem na servis ?

Hvala
Prosim za informacije


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: To jul 19, 2016 7:53 am
Uporabniški avatarNekaj le znam..Prispevkov: 1768Kraj: KrasPridružen: Če apr 20, 2006 4:19 pm
To vsekakor ni normalno.
Glede na to, da imaš še nekaj dni do poteka garancije, pelji avtomobil na servis in jim predstavi težavo. Tudi, če ti ga takoj ne popravljajo. Predvidevam, da boš moral avtomobil pustiti pri njih. Zate je najbolj pomembno, da dobiš delovni nalog z opisom težav, ki ima datum pred potekom garancije. In to ga MORAŠ DOBITI. Ne zadeve urejat le ustno.
Glede porabe: lahko je čisto normalna, ker je le ta odvisna od načina vožnje in relacij. Recimo, če imaš le kratke mestne vožnje je to dobra poraba. Po drugi strani je pa na regionalki ali na AC (razen, če ga teraš stalno čez 140 km/h) precej visoka poraba. Tako da, najprej to zapiši, da vemo kako in kaj. Lahko jim tudi to omeniš na servisu.
Še moja poraba z Greenline-ko, pa upoštevaj, da sem avtomobil imel prvič v rokah, tako da se še nisem 100% prilagodil avtomobilu.
https://www.youtube.com/watch?v=RyRepHCdqxs


Odsoten Profil WWW
OdgovorObjavljeno: Če avg 04, 2016 3:18 pm
Škoda majstrPrispevkov: 138Pridružen: So jul 25, 2009 8:12 am
Octavia Combi III 1.6TDI 110PS (ni GreenLine) ima povpr. ~6.2 l/100 km. Je pa res, da imam do službe in nazaj kratko dnevno relacijo (2 km).

Ti imaš (sklepam?) 6 prestavo (jaz ne) in drugačna prestavna razmerja, pa mislim, da je Greenline-ka kašnih 1,5 cm nižja od navadne. Kakšnih drugih bistvenih razlik mislim, da ni.


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: Če avg 04, 2016 3:33 pm
Uporabniški avatarNekaj le znam..Prispevkov: 1768Kraj: KrasPridružen: Če apr 20, 2006 4:19 pm
Najbolj bistvena razlika je, da jaz nimam kratkih relacij in vozim zelo umirjeno :).


Odsoten Profil WWW
OdgovorObjavljeno: Pe avg 12, 2016 6:56 am
Češki fan!Prispevkov: 18Pridružen: Po apr 25, 2011 7:36 am
Jaz imam sicer Octavio III 1.6 limuzino in imam porabo na dolgih relacijah med 4.1 do 4.3 (hitrost okrog 120 - 130 km/h), pri vožnji po mestu pa okrog 4.7.


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: Po dec 18, 2017 9:57 pm
Češki fan!Prispevkov: 23Pridružen: So maj 07, 2016 11:32 am
alurit je napisal/-a:
Pozdravljeni,

sem nov voznik Škode. Kupil sem Octavia Combi III 1.6TDI 105PS GreenLine letnik 2014. Imam vprašanje, ker nevem ali je to normalno, da če avto stoji 1 dan in če ga želim zagnati potrebuje 3s da vžge, kot da bi padel tlak v sistemu. Čez dan, ko ga vozim, tudi če stoji več ur, normalno vžge. Prosim za pomoč in informacijo.

Za greenline piše, da naj bi bila poraba manj kot 4l/100km, jaz ne pridem pod 5,7 tudi na dolge ture, je to normalno ?

Avto je bil prodan 23.7.2014, torej je še par dni do izteka 2 letne garancije, ga naj peljem na servis ?

Hvala
Prosim za informacije



Pozdravljen,

oglašam se,ker me zanima,če si imel tudi ti točno takšen "problem" z vžigom kot imam sedaj jaz pri slabih 60.000km in pred 4. rednim servisom?
To se mi dogaja samo zjutraj pri prvem vžigu,potem pa avto normalno vžiga cel dan.

Prilagam povezavo do videa. https://youtu.be/ddLM-9DnhRc


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: Pe dec 22, 2017 1:14 pm
Škoda voznik!Prispevkov: 67Pridružen: Če sep 01, 2016 8:54 pm
To tudi meni dela zmes... ne skos... tu pa tam se mu zgodi. imam pa rs 2.0 tdi 2016 letnik... 29k km. Pravijo da baje to ni nic narobe.. kaj je vzrok nevem... lp


Odsoten Profil

Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po:

Časovni pas: UTC + 1 ura
Stran 1 od 1
7 prispevkov
Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 3 gostov
Išči za:
Napiši novo temo  Odgovori na temo
Pojdi na:  
Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu
cron