Avtor Sporočilo

<  Tehnika  ~  Octavia 2 in ESP težave

OdgovorObjavljeno: Pe apr 02, 2010 5:34 pm
Uporabniški avatarŠkoda loverPrispevkov: 259Kraj: LjubljanaPridružen: To maj 10, 2005 7:25 pm
Mogoče bolj vprašanje za kakega serviserja...

Na Briskoda spremljam debato o težavah z ESP modulom pri Octaviah letnikov med 2005 in 2008, kjer naj bi ESP moduli (Teves Mk60) masovno odpovedovali, ko avto preseže starost 3 let (vprašanje ni, če bo odpovedal, ampak kdaj bo odpovedal, saj naj bi imel neko konstrukcijsko napako). Rešitev je zamenjava le-tega, cena popravila krepko preseže 1.000 EUR. Zadeva naj bi se dogajala tudi na precej drugih avtomobilih, ki imajo vgrajene iste ESP module.

Ali ima kdo kako informacijo, kako je s tem pri nas? Se dogaja kaj podobnega (nadpovprečno število tovrstnih okvar)? Če vse skupaj drži, mi ostane še kako leto do tja...


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: So apr 03, 2010 7:28 pm
Uporabniški avatarSimply cleverPrispevkov: 411Kraj: MoravčePridružen: Ne okt 05, 2008 11:58 am
Pri svoji škodi Octavii 2 letnik 2008 (77 kw)opažam napram bratovemu pasatu letnik 2009 (125kw), da ko je mrzlo in ko vžem avto mi ob vžigu za trenutek posveti lučka za esp pri bratu tega ni pa je bilo -16.

je pa na tem forumu nekdo že pisal o tej zadevi in tem modulu, je pa tudi bil naveden modul kateri deluje brez problema.

Kaj pa tisto škodino jamstvo al pa podaljšanje garancije, da se ob primeru okvare stvar zamenja?


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: So apr 03, 2010 8:43 pm
Uporabniški avatarŠkoda loverPrispevkov: 259Kraj: LjubljanaPridružen: To maj 10, 2005 7:25 pm
Modul Mk60 naj bi bil nekje v letu 2008 spremenjen. S to spremembo naj bi odpravili omenjeno konstrukcijsko napako, samo je bila zadeva narejena zelo potiho. Te, ki se vgrajujejo zdaj, naj bi bili OK. Obstaja še Mk70, ki se uporablja pri ASR-only modelih in je tudi OK.

Se priporočam za link, meni ga ni uspelo najti.

Hja, garancija... Meni se je iztekla par mesecev nazaj, sem imel še 2-letno. Sicer bi morala pokriti tudi to.


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: Ne apr 04, 2010 2:02 pm
Uporabniški avatarSimply cleverPrispevkov: 411Kraj: MoravčePridružen: Ne okt 05, 2008 11:58 am
slick, sem vprašanje glede okvar esp-ja poslal na škodaavto pa da vidim kaj bodo odgovoril


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: To apr 13, 2010 11:36 am
Uporabniški avatarŠkoda loverPrispevkov: 259Kraj: LjubljanaPridružen: To maj 10, 2005 7:25 pm
BigM je napisal/-a:
slick, sem vprašanje glede okvar esp-ja poslal na škodaavto pa da vidim kaj bodo odgovoril


Očitno ni odgovora, hehe.

Sem vmes še malo poiskal naokrog. Zadeva naj bi se pojavljala pri vseh VAG avtomobilih, BMW seriji 1 in Volvu S40 / V50.

VW Golf
Seat Altea
Eden jih pa že obnavlja


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: So maj 01, 2010 4:17 pm
Uporabniški avatarSimply cleverPrispevkov: 411Kraj: MoravčePridružen: Ne okt 05, 2008 11:58 am
a ima avto esp z hill holderjem, zavorno asistenco a potem avto ima vse te sisteme:

ABS, EBV, MSR, ASR, EDS, HBA, DSR in ESBS

neki sem gledu pa nisem prišel zadevi do dna


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: Ne maj 02, 2010 10:33 pm
Uporabniški avatarŠkoda loverPrispevkov: 259Kraj: LjubljanaPridružen: To maj 10, 2005 7:25 pm
Mislim, da pri FL verziji to drži, pri pre-FL pa ne. Jaz imam pre-FL z ESP, ki pa recimo nima DSR-ja.
Prvih 5 jih je bilo že od začetka vključenih v Classic paket opreme brez ESP, vprašanje je le, če je DSR sedaj vedno vključen v ESP.


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: Sr dec 08, 2010 5:15 pm
Uporabniški avataroversteer loverPrispevkov: 2025Kraj: TrbovljePridružen: Pe maj 06, 2005 4:36 am
A pozna kdo napako 01130 - ABS Operation 27-10 - Implausible Signal - Intermitten

Possible Causes
Wiring from/to Brake Electronics (J104) faulty
Electrical Interference from External Sources
High Frequency Radiation (e.g. non-insulated Ignition Cable)
Possible Solutions
Check Wiring from/to Brake Electronics (J104)


Svetijo pa lučki ABS in ESP + utripa lučka za ročno (oz.zavorni sistem)

Zavore delujejo bp, tekočine je dovolj, pedal se obnaša normalno, ne dela pa nič kar je povezano z abs računalnikom. Torej abs ne dela, esp ne dela, hill hold ne dela itd.. Pa oznaka za modul je Teves mk70

Varovalke so ok, 2 testerja sta pokazala isto napako, napake ni mogoče zbrisati, ker se ob kontaktu takoj spet pojavi. Čudno se mi zdi pa da bi bili lahko kaki kontakti ali kabli kar zanič na vsem lepem. Je možno, da gre akumulator h koncu? Samo razmišljam..


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: Sr dec 08, 2010 6:00 pm
Uporabniški avatarČlanČlanPrispevkov: 2015Pridružen: Po sep 24, 2007 6:29 pm
Včasih se samo senzor abs-a zapaca in rešiš zadevo s spucanjem le tega. (glede na to da je avto novejši, pomoje senzor ni crknu)


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: To nov 29, 2011 8:11 pm
Uporabniški avatarŠkoda voznik!Prispevkov: 65Pridružen: So nov 13, 2010 3:55 pm
Pa če kar tu vprašam....ali je ESP res dobra stvar in koliko se pri vožnji v mokrem res pozna?

Rad bi namreč kupil Octavio 1.2 TSI combi, pa mi zaradi opreme Family nanese 2.000 EUR (16.500) več od bussinessa (14.000), ki ima manj le esp, zadnje senzorje in pomik zadnjih stekel (od bistvenih zadev).

Pomik zadnjih stekel lahko pogrešam, senzorje dogradim, za ESP pa res nevem. Seveda mi je všeč, da nekdo pazi name, vendar za 2000 EUR razlike... :hmm:

Hvala za odgovore.


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: To nov 29, 2011 9:19 pm
Uporabniški avatarČlanČlanPrispevkov: 2015Pridružen: Po sep 24, 2007 6:29 pm
Se pozna in ti lahko reši kako situacijo...če je pa vredno 2000 moras pa sam ugotovit. Včasih so isto govoril za abs.


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: Če dec 01, 2011 6:28 pm
Uporabniški avatarŠkoda voznik!Prispevkov: 65Pridružen: So nov 13, 2010 3:55 pm
A lahko predvidevam, da se sicer da ESP dodatno montirat, bi pa to bil nesorazmeren strošek?

Tudi v Mladi Boleslav ga ne vgradijo, če pridem nazaj na obisk? :huh:


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: Pe dec 02, 2011 2:02 pm
Uporabniški avatarNekaj le znam..Prispevkov: 1768Kraj: KrasPridružen: Če apr 20, 2006 4:19 pm
Ribnčan je napisal/-a:
A lahko predvidevam, da se sicer da ESP dodatno montirat, bi pa to bil nesorazmeren strošek?

Tudi v Mladi Boleslav ga ne vgradijo, če pridem nazaj na obisk? :huh:

Naknadna vgradnja ni ekonomsko smiselna v nobenem primeru.
ESP je pa odličen pripomoček, če ti je pa vredno 2000 EUR pa moraš sam ugotovit. Sam, če bo le možno nočem več nobenega avta brez ESP, čeprav mi gre izredno na živce, ker pri večini novih avtomobilov ESP-ja NE moreš izključit. :crazi:
Vidim pa razliko pri jajčku od žene, ko se zadevca na zelo spolzkem mokrem asfaltu kar hitro vključi. Fajn imet nevidnega angela varuha :).


Odsoten Profil WWW
OdgovorObjavljeno: Pe dec 02, 2011 9:07 pm
Uporabniški avatar--Prispevkov: 6551Kraj: DomžalePridružen: Po maj 09, 2005 2:56 pm
Jajčku od žene? :)


Odsoten Profil WWW
OdgovorObjavljeno: Ne dec 04, 2011 11:57 am
Uporabniški avatarVreden znamkePrispevkov: 2028Kraj: DobrepoljePridružen: Pe jun 29, 2007 6:08 pm
Ribnčan je napisal/-a:
Pa če kar tu vprašam....ali je ESP res dobra stvar in koliko se pri vožnji v mokrem res pozna?

Rad bi namreč kupil Octavio 1.2 TSI combi, pa mi zaradi opreme Family nanese 2.000 EUR (16.500) več od bussinessa (14.000), ki ima manj le esp, zadnje senzorje in pomik zadnjih stekel (od bistvenih zadev).

Pomik zadnjih stekel lahko pogrešam, senzorje dogradim, za ESP pa res nevem. Seveda mi je všeč, da nekdo pazi name, vendar za 2000 EUR razlike... :hmm:

Hvala za odgovore.


2000 EUR, je drobiž, ker lahko reši tebe, tvojo družino pa še koga drugega.Glih tri dni nazaj imel primer, ko je na mokri in spolzki AC predmano vozeči v touranu, naekrat samo pritisnil po bremzah.Dobesedno se je čutilo, ko mi je elektronika popravljala smer, pa čeprav se je zgodilo vse to v parih sekundah, sem se pa ustavil manj kot dva metra za njim.In brez esp-ja, pri 100 km/h bi mi avto zaneslo v desno in bi bočno z mojo stranjo priletel v njega, notri pa imel oba otroka, plus še prtljažnik poln ploščic in lepila.


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: Po dec 05, 2011 7:29 am
Uporabniški avatarNekaj le znam..Prispevkov: 1768Kraj: KrasPridružen: Če apr 20, 2006 4:19 pm
mish je napisal/-a:
Jajčku od žene? :)

A2 :twistedevil: :buny:


Odsoten Profil WWW
OdgovorObjavljeno: Po dec 05, 2011 7:37 am
Uporabniški avatarNekaj le znam..Prispevkov: 1768Kraj: KrasPridružen: Če apr 20, 2006 4:19 pm
bfranc je napisal/-a:

2000 EUR, je drobiž, ker lahko reši tebe, tvojo družino pa še koga drugega.Glih tri dni nazaj imel primer, ko je na mokri in spolzki AC predmano vozeči v touranu, naekrat samo pritisnil po bremzah.Dobesedno se je čutilo, ko mi je elektronika popravljala smer, pa čeprav se je zgodilo vse to v parih sekundah, sem se pa ustavil manj kot dva metra za njim.In brez esp-ja, pri 100 km/h bi mi avto zaneslo v desno in bi bočno z mojo stranjo priletel v njega, notri pa imel oba otroka, plus še prtljažnik poln ploščic in lepila.

To kar ti je sicer v tej situaciji bremzalo kolikor vem zna že tudi ABS, razen če si bremzal v ovinku, potem je ESP poprijel. Namreč če na ravnem pritisneš zavoro do konca in imaš levi kolesi na različni podlagi od desnih, ti avta tudi ne bo zavrtelo, ker bo ABS pravilno doziral zadevo ;). Isto je tudi, če je podlaga neravna, ABS pravilno odreagira.

Se pa strinjam, da je ESP veliko vreden.


Odsoten Profil WWW

Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po:

Časovni pas: UTC + 1 ura
Stran 1 od 2
24 prispevkov
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 3 gostov
Išči za:
Napiši novo temo  Odgovori na temo
Pojdi na:  
Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu