Avtor Sporočilo

<  Tehnika  ~  vag-com pomoč/usluge

OdgovorObjavljeno: Sr jun 06, 2018 7:59 am
Bosch pumpa majstrPrispevkov: 9Pridružen: So okt 28, 2017 9:20 pm
Ali morda kdo ve, če se da prek VAG-COM narediti tudi naslednje

Imam ŠKODO OCTAVIO III DSG z aktivnim radarskim tempomatom

- ko vozim v koloni in imam vključen tempomat, mi avto prilagaja hitrost glede na vozilo pred menoj in tudi zavira, ko je to potrebno, če pa se vozilo pred menoj ustavi, se ustavi tudi moje vozilo, vendar me potem obvesti, da naj pritisnem zavoro in po približno 2 sekundah ustavljenega vozila, se radarski tempomat avtomasko izključi. Pri novejših vozilih pa se to ne zgodi in avto avtomatsko obdrži radarski tempomat tudi ko vozilo stoji in ko se kolona premakne naprej, se tudi vozilo ponovno premakne naprej.

Ali kodo ve oziroma zna to narediti prek VAG-COM, da bi to delovalo tudi pri mojem vozilu

Hvala!


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: Če jun 07, 2018 7:07 am
Uporabniški avatarNekaj le znam..Prispevkov: 1768Kraj: KrasPridružen: Če apr 20, 2006 4:19 pm
Odgovor je enostaven: ni možno.
In pri tistih vozilih, kjer to deluje, ni to v kontroli ACC-ja, temveč je to funkcija Traffic Jam Assist, ki nujno potrebuje vsaj še Lane Assist. Hkrati s TJA pa dobiš še Emergency Assist.


Odsoten Profil WWW
OdgovorObjavljeno: Če jun 07, 2018 10:55 am
Bosch pumpa majstrPrispevkov: 9Pridružen: So okt 28, 2017 9:20 pm
Hvala za odgovor!

Saj Lane Assist imam...verjetno pa mi manjka ostalo :(


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: Pe jun 15, 2018 9:48 pm
Škoda majstrPrispevkov: 141Kraj: LjubljanaPridružen: To mar 21, 2006 9:44 am
Pozdravljeni,
Potreboval bi pomoč. Lučka na radiju stream mp3 se mi ne prižge ko prižgem luči. Kar pomeni, da ko je noč ne vidim na zaslon nič. Dokler ne prižgem lučke na stropu. Ko je stikalo na 0, se prižgejo samo luči zunaj, ko pa bi načeloma prižgal luči se prižgejo lučke na števcu in radiju. Števec se prižge, radio luč pa ne. Bi kdo vedu kako se prižge nazaj, predvidevam da sem sam kaj zamutil preko vcds, ampak sedaj ne vem kje popraviti napako. Lučke zagotovo delajo saj ko vstopim v skriti menu na radiju, lahko prižgeš lučko, ampak takoj ko grem ven iz menija se le ta ugasne. Še sanja se mi ne kje bi lahko popravil napako.

Hvala za pomoč, če je kdo pripravljen pomagati osebno se nahajam v ljubljani.

Octavia 2,2008.


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: Sr jun 20, 2018 9:18 pm
Škoda majstrPrispevkov: 141Kraj: LjubljanaPridružen: To mar 21, 2006 9:44 am
Navezuje se na zadnji post. Ravno zamenjan akumulator, ni pomagalo.

1 Fault Found:
02195 - Dimmer Switch Instrument Panel & Switch Lighting (E20)
009 - Open or Short to Ground
Freeze Frame:
Fault Status: 01101001
Fault Priority: 5
Fault Frequency: 1
Reset counter: 143
Mileage: 125079 km
Time Indication: 0

Freeze Frame:
ON
Voltage: 13.85 V
ON
ON
OFF
OFF
OFF

Ko se briše napaka radio lučka dela ponovno, a takoj ko ugasnes in znova zaženeš avto se napaka ponovi in lučka na radiji ponovno ne dela. Kakšne ideje?


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: Če jun 21, 2018 6:11 am
Uporabniški avatarŠkoda loverPrispevkov: 153Pridružen: Po maj 19, 2014 7:18 am
mevden je napisal/-a:
Navezuje se na zadnji post. Ravno zamenjan akumulator, ni pomagalo.

1 Fault Found:
02195 - Dimmer Switch Instrument Panel & Switch Lighting (E20)
009 - Open or Short to Ground
Freeze Frame:
Fault Status: 01101001
Fault Priority: 5
Fault Frequency: 1
Reset counter: 143
Mileage: 125079 km
Time Indication: 0

Freeze Frame:
ON
Voltage: 13.85 V
ON
ON
OFF
OFF
OFF

Ko se briše napaka radio lučka dela ponovno, a takoj ko ugasnes in znova zaženeš avto se napaka ponovi in lučka na radiji ponovno ne dela. Kakšne ideje?



najbrž računalnik zazna, da s stikalom nekaj ni ok in izklopi elektriko do njega.
preveri ga.


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: Po jul 08, 2019 9:29 pm
Bosch pumpa majstrPrispevkov: 4Pridružen: Ne apr 17, 2011 12:00 am
A se še komu vsi trije števci (1. od točenja goriva 2. od zagona vozila 3. dolgoročno) vsake toliko časa kar istočasno resetirajo? Pri meni je zanimivo, da se mi na vsak drugi tank, vsi trije resetirajo. Sem ter tja se zgodi, da se pa tudi s kakšnim zagonom vmes.

Pa še to. Uspelo mi je reklamirati zadevo in so mi na garancijo zamenjali celoten dashboard, ki naj bi bil 'kriv' za to napako. Toda, po nekaj par tisoč km (recimo 1-3kkm) se mi je napaka zopet začela ponavljati. Zdaj jim na servisu spet 'težim', vendar se kar nekako nočejo niti lotiti zadeve, nimajo interesa oz. venomer najdejo nek izgovor. Zadeva pa je precej nadležna.

Gre za povsem nov avto, kupljen konec septembra 2018 pri Škerjancu. 1.5 TSI Octavia Ambition.

Ali se je kdo že soočil s tem problem in kako ste se ga lotili?

Lp


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: To jul 09, 2019 5:30 am
Uporabniški avatarNekaj le znam..Prispevkov: 1768Kraj: KrasPridružen: Če apr 20, 2006 4:19 pm
A imaš Virtual Cockpit ali klasično instrumentno ploščo?

To težavo so sicer imeli Passati 2015-2016 z digitalno instrumentno ploščo.
Rešitev je prišla v obliki FW nadgradnje Active Info Display zaslona.

Če ne bo reakcije, probaj it na uvoznika Porsche Slovenija., da oni urgirajo v tovarno. Zna pa trajat, da pride nadgradnja ven.


Odsoten Profil WWW
OdgovorObjavljeno: So avg 24, 2019 12:53 pm
Uporabniški avatarČeški fan!Prispevkov: 15Kraj: GorenjskaPridružen: Če jun 12, 2014 3:24 pm
Pozdrav,

Na servisu sem jih 2x prosil pa vsakic dobil odgovor da NI MOZNO in tega ne delajo. Je mozno spremeniti trdoto volana oz progresivnost / "otrditev" s hitrostjo.

Volan je tako lahek da ga z mezincem brez problema obracam kadarkoli. Tudi pri hitrosti 50 80 180 kar je precej slabo.

Vozilo Octavia 2017 2.0tdi 4x4.


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: So avg 24, 2019 2:21 pm
Uporabniški avatarNekaj le znam..Prispevkov: 1768Kraj: KrasPridružen: Če apr 20, 2006 4:19 pm
Avto ni brezhiben, drži? Ima napako? Drži? Imaš dokazila, tudi drži. Imaš garancijo, tudi drži.
Sedaj je pa na tebi, da jim boš pustil, da te na suho nategujejo. Če ne znajo zrihtat, naj ti pa dajo nov avto, ki te napake ne bo imel več.

Volan se lahko nekoliko programsko prilagodi, kolikor se spomnim.


Odsoten Profil WWW
OdgovorObjavljeno: Ne avg 25, 2019 9:35 pm
Uporabniški avatarČeški fan!Prispevkov: 15Kraj: GorenjskaPridružen: Če jun 12, 2014 3:24 pm
So ga testirali in so rekli, da je ok. Vse pregledali, vozili..

Sem zahteval ponovno nalaganje softwarea, so rekli, da ne gre, sem rekel da ga placam, karkoli ze samo da se odpravi...so rekli da tudi ce placam ni mozno da ni v tem stvar. Gre za varnostno zadevo in se te stvari ne morejo stimati itd.

Sem rekel ok, bom pa drugemu plačal in to je to.

Sedaj iscem nekoga ki bi lahko. Skoda se mi zdi kupovati opremo za 1000+eur samo da si to nastavim.


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: Po avg 26, 2019 7:06 am
Uporabniški avatarNekaj le znam..Prispevkov: 1768Kraj: KrasPridružen: Če apr 20, 2006 4:19 pm
Se opravičujem, sem te zamenjal s Hiccupom in sem mislil, da gre še vedno za težavo z resetom s števci.

Volana ti na servisu seveda ne bodo preprogramirali. Za to, si oglej tole:
http://www.mtl.si/sl/avto-storitve/vklj ... di-a3.html


Odsoten Profil WWW
OdgovorObjavljeno: To avg 27, 2019 10:51 pm
Uporabniški avatarČeški fan!Prispevkov: 15Kraj: GorenjskaPridružen: Če jun 12, 2014 3:24 pm
Poslan PM :)


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: Sr okt 30, 2019 8:04 pm
Češki fan!Prispevkov: 45Pridružen: So jan 30, 2016 4:10 pm
Pozdravljeni. Pred parimi dnevi sem preko vcds-ja gledal in exploral po nastavitvah in dodatnih funkcijah moje škode superb karavan 2011 letnik in tudi par nastavitev najdu in si uredil, sem pa tudi eno funkcijo izklopil in je ne znam vklopit oziroma mi je ne vklopi nazaj in sicer v meglenki imam meglenko in DRL luči in mi nikakor ne delajo DRL luči v nobenem primeru. V vcds-ju sem vse nastavi kot naj bi bilo pa ne dela. Imam led žarnice v DRL in ko prižgem avto mi tud stestira ne žarnice tko da ena klukca nekje manka.... Vem da me boste zasul kaj šariš če .... rabim pomoč in ne pametovanje ( sej sem se dobil dobro šolo sedaj) . Hvala vsem za konstruktivno pomoč in namige.


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: Če okt 31, 2019 7:49 pm
Škoda majstrPrispevkov: 120Pridružen: Sr nov 21, 2007 6:23 pm
Imaš mogoče shranjen kakšen avtoscan svojega vozila pred nastopom "problema".Če ja potem uporabi za central electric coding ki je v avtoscan-u. :hmm:


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: Če okt 31, 2019 7:55 pm
Češki fan!Prispevkov: 45Pridružen: So jan 30, 2016 4:10 pm
jure5j je napisal/-a:
Imaš mogoče shranjen kakšen avtoscan svojega vozila pred nastopom "problema".Če ja potem uporabi za central electric coding ki je v avtoscan-u. :hmm:


Sem že pa ne dela. Sprobal vse možne variante in ne delajo DRL ji v meglenkah. ( v meglenkah imam ločeno luč za meglo in luč za drl) Zdej sem nastavu da delajo meglenke kot DRL ampak si želim imat kot prej.....


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: Pe nov 01, 2019 10:30 am
Uporabniški avatarNekaj le znam..Prispevkov: 1768Kraj: KrasPridružen: Če apr 20, 2006 4:19 pm
Odvisno sicer kaj si delal, ampak žal je 90% verjetnost, da z VCDSjem tega ne boš več spravil v tovarniško stanje.
Če si pa že ponastavil nazaj na tovarniško vrednost in še vedno ne dela, je pa žal verjetnost 100%.
Rešitev: flash na servisu, lahko pa tudi jaz uredim. Sem že imel tak primer.


Odsoten Profil WWW

Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po:

Časovni pas: UTC + 1 ura
Stran 11 od 12
197 prispevkov
Pojdi na stran Prejšnja  1 ... 8, 9, 10, 11, 12  Naslednja
Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 2 gostov
Išči za:
Napiši novo temo  Odgovori na temo
Pojdi na:  
Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu