Avtor Sporočilo

<  Tehnika  ~  Razna vprašanja

OdgovorObjavljeno: Ne nov 12, 2006 10:38 pm
Uporabniški avatar--Prispevkov: 6551Kraj: DomžalePridružen: Po maj 09, 2005 2:56 pm
Za tista krajša vprašanja, za katere ne želite odpirati nove teme..

Pa bi začel jst. Danes sem slišal da se, ko je motor hladen pri cirka 2,5k obratih vklopi nek rele (tak zvok kot pri žmigavcih, enkrat seveda). Takrat tud malenkost zmanjka moči na štromu.. kaj to je sploh?


Odsoten Profil WWW
OdgovorObjavljeno: Ne nov 19, 2006 12:45 pm
Uporabniški avatar--Prispevkov: 6551Kraj: DomžalePridružen: Po maj 09, 2005 2:56 pm
kva nobenmu nč jasno zakva je tisto stikalo?


Odsoten Profil WWW
OdgovorObjavljeno: Ne jan 14, 2007 5:42 pm
Uporabniški avatar--Prispevkov: 6551Kraj: DomžalePridružen: Po maj 09, 2005 2:56 pm
zgleda bom kar sam nadaljeval ...

ma kdo kej pojma kako stropno oblogo dol snet, oziroma vsaj nekako spodaj pridt, da bi jo na parih mestih z dvostranjcem pritrdil? Namreč ta mi pri višjih jakosth muzke nekako vibrira, kar mi ni kul :D


Odsoten Profil WWW
OdgovorObjavljeno: Ne jan 14, 2007 6:23 pm
Uporabniški avatarŠkoda loverPrispevkov: 349Kraj: GorencPridružen: Ne feb 26, 2006 11:41 am
Ročice in senčnike odvijačiš, potem pa nežno trgaš (uporabljeni so tisti plastični zaskočniki).


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: Ne jan 14, 2007 8:18 pm
Uporabniški avatar--Prispevkov: 6551Kraj: DomžalePridružen: Po maj 09, 2005 2:56 pm
Hvala za informacijo!

a je treba tud kej plastiko s stebričkov dol pobirat?

Moram enkrat si čas vzet..


Odsoten Profil WWW
OdgovorObjavljeno: Po jan 15, 2007 7:02 am
Uporabniški avatarŠkoda loverPrispevkov: 349Kraj: GorencPridružen: Ne feb 26, 2006 11:41 am
tud stebričke je treba razdret ja


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: Po jan 15, 2007 10:50 am
Uporabniški avatar--Prispevkov: 6551Kraj: DomžalePridružen: Po maj 09, 2005 2:56 pm
hm.. ajej... :N:

ma problem je v tem ker notranja streha deluje kot ena velika opna, ki se pri določeni ferkvenci wooferja trese... in preglasi muzko :D


Odsoten Profil WWW
OdgovorObjavljeno: Po jan 15, 2007 4:16 pm
Škoda voznik!Prispevkov: 92Pridružen: Ne maj 08, 2005 10:29 pm
sam pazi ko boš trgal dol stebričke, da ne poškoduješ preveč unih plastičnih nosilcev, ker če ne boš imel tako kot sem imel jaz 2mm lufta med plastiko in plehom.

tko da počasi in previdno! sicer so pa "nagi" stebrički čist sexy :hysterical:


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: To sep 25, 2007 6:06 am
Bosch pumpa majstrPrispevkov: 7Pridružen: Če sep 20, 2007 6:25 am
Kako dobiš ven sprednja sedeža pri octaviji I (99') Tisti zatič, ki blokira sanke nima nobene matice ali kaj podobnega.

Hvala.


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: Po okt 01, 2007 12:23 pm
Češki fan!Prispevkov: 12Pridružen: Pe sep 14, 2007 8:08 am
Imam sicer dve neznanki! :hmm:

Zanima me, če je že imel kdo podobne težave!? Gre se za podvozje od Octavije. (pravzaprav od Leona '02 kar je skoraj enako) Pri prednjem koncu ima nekaj nekje lufta jaz pa ne najdem kje. Spodnji del je vse OK. (Sem gledal na kanalu na tehničnih in ni nikjer videt zračnosti.) Med vožnjo se pa včasih začuti zračnost, ko zapelješ čez jamo. Čuti se, ko udari in ne, če je samo grbina in gre bolj nežno čez. Mogoče je luft kje zgoraj pri amortizerju. Kakšna gumica. Ne vem! :cry:

Druga zadeva, ki me moti pa je pri zadnji premi kjer so najbrž problem neke "puše" ki rahlo zaškripljejo, ko greš čez grbino ali pa, če se zadnji del "zvija" v ovinku. Iste težave sem imel že na Octaviji, Golfu IV in na A3-ju samo jih nisem nikoli reševal. Sedaj bi pa rad še to zrihtal in je potem vse v piko! :cool:


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: Po okt 01, 2007 1:06 pm
Češki fan!Prispevkov: 12Pridružen: Pe sep 14, 2007 8:08 am
Za zadnji del vprašanja sem našel neke približke odgovora vendar nič 100%!


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: Po okt 01, 2007 2:16 pm
Uporabniški avatarNekaj le znam..Prispevkov: 1748Kraj: Dežela opojnih trenutkovPridružen: So avg 27, 2005 6:29 pm
ko greš čez večjo jamo se čuti kot top udarec a ne?
To so gumice stabilizatorja, ki so že otrdele in so zrele za zamenjavo. Škripanje (kot da se zvija zadnji del avta) pa so posledica teh otrdelih gumic.
Zamenjaj jih, saj ni takšen strošek, potek, ko ti bo pa spet škripalo, pa samo silikonski spray nabavi pa pošpricaj.
Upam da je to to.


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: Sr okt 03, 2007 11:26 am
Češki fan!Prispevkov: 12Pridružen: Pe sep 14, 2007 8:08 am
To kar se čuti kot udarec je v sprednjem delu avta! Kje pa so te gumice stabilizatorja?

Škripanje pa je pri zadnjem delu, ki se sliši, ko se avto zaziblje kot npr. čez ležečega policaja ali malo večji nagib skozi ovinek! :hmm:


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: Sr okt 03, 2007 12:40 pm
Uporabniški avatarČlanČlanPrispevkov: 1318Kraj: novo mestoPridružen: Ne sep 02, 2007 1:43 pm
Škripanje pa je pri zadnjem delu, ki se sliši, ko se avto zaziblje kot npr. čez ležečega policaja ali malo večji nagib skozi ovinek! :hmm:[/quote]

Probaj en majhen eksperiment, pa namaži tesnila vrat z mokro gobo, kajti jst sm mel nekako isti problem, pa so mi na servisu cca 2 meseca reševal stvar, na konc so mi rekel da mam pokvarjena ušesa in ne vem kaj še :crazi: . Pol sm jih pa na silo zvlekel v avto in vozil po mestu dokler niso ugotovl napake :twistedevil: . In so jo. Posušile so se gume na vratih in ko je prišel avto iz pralnice je bilo ok, naslednji dan pa spet. :hmm: Sm jih namazal z parafinskim oljem in je bil mir

Ps, avto je bi scenic :vomit:


Odsoten Profil WWW
OdgovorObjavljeno: Sr okt 03, 2007 1:27 pm
Uporabniški avatarNekaj le znam..Prispevkov: 1748Kraj: Dežela opojnih trenutkovPridružen: So avg 27, 2005 6:29 pm
sej pravim. Gumice stabilizatorja so v večini primerih krive za škripanje. Če pa še zmeri škripa so potem krive gume okoli vrat. To se tudi meni dogaja, vendar silikonski spray dela čudeže ;#
Za slike, pa sem jih že enkrat dal gor, pa naj bo še enkrat :cool:
Slika
Slika


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: Če okt 04, 2007 8:25 pm
Češki fan!Prispevkov: 12Pridružen: Pe sep 14, 2007 8:08 am
Hvala fantje! Super ste! :)

Gumice na stabilizatorjih spredaj so zamenjane, ker sem imel namen zamenjati disk ploščice in hkrati očistiti ter pobarvati čeljusti. In seveda, ker sem sitnaril fotru kaj me muči je kr on prinesel gumice in sva danes vse skupaj spredaj uredila. Malo me muči edino, ker imam okus po železu v ustih od čiščenja diskov in čeljusti!
Sedaj ni več zračnosti in zaenkrat nič ne cvili spredaj drugače bom pa še naprej iskal. Kr smeji se mi! ;#

Slika
To je pa slika nove in stare gumice. Obstajajo sicer dve vrsti. (ta je z večjo luknjo) Ene z večjo in druge z manjšo luknjo (odvisno od stabilizatorja)

Sedaj sem še malo porihtal avto (tako kot vsakega, ki ga kupim) in sem zamenjal komplet vse disk ploščice in pobarval rob diska (notranji in zunanji) ter celotne čeljusti. Prav tako sem naredil servis (olje, filter in filter kabine). Na vrsti je poliranje in globinsko čiščenje. (Sem naročen čez dober teden) Čez ~5k km pa še veliki servis saj je avto blizu 90k km. Gume so bile letos nove (že ko sem kupil avto) tako, da bo skoraj v piko zrihtan!


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: To okt 16, 2007 10:51 am
Uporabniški avatar--Prispevkov: 6551Kraj: DomžalePridružen: Po maj 09, 2005 2:56 pm
Zanima me kako je z hladilno tekočino? Namreč kot vem mora imeti oznako G12, takšne pa ne najdem na petrolih ipd. Jo moram kupit, pa nevem kje :hmm:


Odsoten Profil WWW

Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po:

Časovni pas: UTC + 1 ura
Stran 1 od 50
837 prispevkov
Pojdi na stran 1, 2, 3, 4, 5 ... 50  Naslednja
Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 3 gostov
Išči za:
Napiši novo temo  Odgovori na temo
Pojdi na:  
Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu