Avtor Sporočilo

<  Tehnika  ~  Felicia crkavanje in neenakomeren prosti tek

OdgovorObjavljeno: Ne jun 21, 2020 3:32 pm
Bosch pumpa majstrPrispevkov: 3Pridružen: Ne jan 14, 2018 5:46 pm
Pozdravljeni, imam felicio letnik 1997 1.6 z 70kkm. Problem je, da v prostem teku občasno neenakomerno teče (obrati skačejo gor in dol, čutit je tresenje ko padejo obrati) pa tudi kdaj crkne, ko se približujem križišču in stisnem sklopko (če dam gas takoj ko stisnem sklopko ponavadi ne crkne). Loputo sem očistil in resetiral z vag-com, očistil MAP sensor in zamenjal tuljavo (ker auto enkrat sploh ni vžgal). Nič od tega zaenkrat ni pomagalo. Ko skeniram za kode mi vagcom vrže 01249 cylinder no 1 fuel injector open or short to ground-intermittent. Če jo zbrišem pride po nekaj časa nazaj. Dolg izvijač sem prislonil na injektor 1 in slišati je bilo enakomerno "tickanje". Ko je avto segret je ponavadi problem bol opazen, se pa pojavi tut pri mrzlem. Naj dodam še, da ko v prostem teku stisnem gas, je slišati kako motor najprej malo na kratko zamori in šele nato gre v obrate. Zanima me če kdo ve kaj bi lahko bilo, pa če je možno da svečke oz. kabli svečk sprožijo to kodo? Dodajam še log z ene vožnje če to kaj pomaga. Lp

https://drive.google.com/file/d/1UHE2bn ... p=drivesdk


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: Po jun 22, 2020 1:23 pm
Uporabniški avatarznalecznalecPrispevkov: 517Kraj: LjubljanaPridružen: So avg 09, 2008 10:58 pm
Najprej izmerite kompresijo, da izločite mehansko okvaro. Ali ima povečano potrošnjo olja? V koliko je mehansko OK, preverite pravilno delovanje črpalke za gorivo in senzor temperature motorja ( to se lepo preveri s testerjem ), če je še to OK, je napaka na napeljavi/konektorjih/stikih do injektorjev. Lahko je pa banalna napaka - slaba masa na motorju.


Odsoten Profil

Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po:

Časovni pas: UTC + 1 ura
Stran 1 od 1
2 prispevkov
Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 2 gostov
Išči za:
Napiši novo temo  Odgovori na temo
Pojdi na:  
Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu