Avtor Sporočilo

<  Tehnika  ~  Odpoved zavor

OdgovorObjavljeno: Če dec 19, 2019 11:31 pm
Češki fan!Prispevkov: 28Pridružen: Sr maj 02, 2012 4:32 pm
Danes bi se skoraj zaletel v križišču.

Nikoli nisem imel težav z zaviranjem. Te so redno vzdrževane, diski in ploščice so relativno novi, pravkar sem zamenjal tudi zadnje zavorne čeljusti. Danes pa sem v križišču pritisnil pedal, ta pa je dobesedno padel v poden. Na srečo sem se lahko z ročno še pravočasno ustavil tik za vozilom pred menoj.

Ob naslednjem pritisku na pedal pa so zavore spet normalno delovale. Doma sem na hitro preveril glavni cilinder ter morebitno puščanje zavorne tekočine, vendar je zgledalo vse v redu. Seveda bom čim prej peljal avto k “dohtarju”, me pa zanima ali ima kdo kakšno mnenje zakaj je do odpovedi zavor prišlo?

Lp. G.


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: Pe dec 20, 2019 1:35 pm
Škoda loverPrispevkov: 161Kraj: BrezicePridružen: To mar 08, 2016 12:49 pm
Slab glavni zavorni celinder. To se je ze tudi meni zgodilo zadeva enkrat dela enkrat ne. Drugace pa ce ga hitro dvakrat pritisnes bo zagrabil in bo vozilo ustavilo ampak v skrajni sili. Opazil nebos nic ker je zaprt.


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: Pe dec 20, 2019 6:37 pm
Uporabniški avatarznalecznalecPrispevkov: 517Kraj: LjubljanaPridružen: So avg 09, 2008 10:58 pm
shooter je napisal/-a:
Slab glavni zavorni celinder.


X2


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: Pe dec 20, 2019 9:52 pm
Češki fan!Prispevkov: 28Pridružen: Sr maj 02, 2012 4:32 pm
shooter je napisal/-a:
Slab glavni zavorni celinder. To se je ze tudi meni zgodilo zadeva enkrat dela enkrat ne. Drugace pa ce ga hitro dvakrat pritisnes bo zagrabil in bo vozilo ustavilo ampak v skrajni sili. Opazil nebos nic ker je zaprt.


Hvala za diagnozo. Je danes en mehanik gledal, pa ni nič našel. Tako kot si rekel.
Bo treba čim prej zamenjat...


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: Ne feb 23, 2020 8:33 am
Škoda loverPrispevkov: 156Pridružen: Sr dec 30, 2015 8:39 pm
meni se je isto zgodilo nakar pa mi je čez 3 km postral pedal trd in sploh pritisnit nisem mogel na njega. takoj zamenjal tle se ne sme čakat.
lp


Odsoten Profil

Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po:

Časovni pas: UTC + 1 ura
Stran 1 od 1
5 prispevkov
Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 4 gostov
Išči za:
Napiši novo temo  Odgovori na temo
Pojdi na:  
Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu