Avtor Sporočilo

<  Tehnika  ~  Škoda Fabia1 in demontaža ključavnice iz vrat

OdgovorObjavljeno: Ne dec 08, 2019 6:22 pm
Škoda majstrPrispevkov: 112Pridružen: Sr maj 21, 2008 12:37 pm
Lep pozdrav,

Ker mi je ključavnica začela zmzovati sem danes iz sprednji vrat vzel obe ključavnici. Ključavnici sem nato razstavil, očistil in namazal. Pnovno sem ju vstavil nazaj v vrata ampak sem ju namensko zamenjal (voznikovo v sopotnikovo in obratno). Klučavnica na voznikovi strani se je namreč že nekoliko zatikala. Ko sem ključavnici vstavljal sta na mesto skočili nekoliko bolj na trdo (sem ju v luknjo moral nekoliko poriniti). Ključavnici sem že pred časom jemal ven ter dajal nazaj pa nikoli nista šli na trdo.... Nato sem opazil, da pa sedaj kljuka gre nekoliko bolj na trdo. Kot da je voznikova ključavnica samo za voznikovo stran in obratno. Ali to drži?.
Sedaj ključavnic več ne dobim iz vrat. Vijak iz strani je odvit do konca.
Ali kdo ve, kako ta vijak deluje in kje ter kako bi moral kaj dodatno raztegniti, da bi mi ključavnico spustilo iz vrat?

Hvala.


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: Po dec 09, 2019 8:00 pm
Škoda majstrPrispevkov: 120Pridružen: Sr nov 21, 2007 6:23 pm
Ta vijak drži ključavnico v vratih.Naj ti nekdo narahlo vleče ključavnico ven ti pa počasi vijak zašraufaj notri.Nekje na sredini bi morala ključavnica ven.Ta vijak potiska okrogel plehec da se zavrti tako da ključavnica ne more ven.Ko ga ti odšraufaš v določeni poziciji lahko ključavnico potegneš ven.Se pa pogosto naredi da ta plehec zariba in ga ti z vijačenjem samo zviješ.Svetujem ti da najprej malo našpricaš z kakšnim KROWN sprejem malo pustiš potem pa probaš . :P
Če smem vprašati-zakaj si menjaval ključavnice iz enih vrat v druge?A ima avto centralno zaklepanje.?


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: To dec 10, 2019 10:18 pm
Škoda majstrPrispevkov: 112Pridružen: Sr maj 21, 2008 12:37 pm
Ja, avto ima centralno. Nima pa daljinskega. Sem pa sedaj ključavnico že dobil iz vrat. Je šlo nekoliko bolj na silo.
Se mi je pa zgodilo, da je sadaj tisti pleh padel v vrata. Očitno mi ne preostane drugega kot sedaj sneti tapeto ter pleh dobiti iz vrat. Ali ima kdo kašen predlog, kako ga dobiti iz vrat, brez da bi snemal notranjo kovinsko oblogo?
Pa ali se da tisti pleh nazaj dati v kjučavnico iz zunanje strani? Potem bi raje na odpadu vzel drugega ter tega pustil v vratih.

LP


Odsoten Profil

Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po:

Časovni pas: UTC + 1 ura
Stran 1 od 1
3 prispevkov
Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 5 gostov
Išči za:
Napiši novo temo  Odgovori na temo
Pojdi na:  
Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu