Avtor Sporočilo

<  Tehnika  ~  Škoda Octavia MK3 H7 Led

OdgovorObjavljeno: Če sep 12, 2019 10:04 pm
Uporabniški avatarBosch pumpa majstrPrispevkov: 4Pridružen: Sr maj 09, 2018 11:06 am
Pozdravljeni.

Razmišljam o tem, da bi namesto halogenskih žarnic, zaradi boljše osvetlitve ponoči, dal led žarnice. Zato me zanima me ali je že kdo v Škodo Octavio MK3, lahko tudi v starejši model, dal H7 led žarnice namesto H7 halogenskih?
V mislih imam takšne :
https://www.aliexpress.com/item/32945187437.html?spm=a2g0s.8937460.0.0.2ae02e0ehiWT3h

Je to sploh dovoljeno pri nas oziroma EU, ima kdo izkušnje, kako je s pregrevanjem žarnice in ali sistem javi napako?


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: Sr sep 18, 2019 7:15 pm
Uporabniški avatarNekaj le znam..Prispevkov: 1768Kraj: KrasPridružen: Če apr 20, 2006 4:19 pm
Ni dovoljeno.

Po izkušnjak kar nekaj oseb, so boljši ksenon kiti, kot pa to LED kitajsko sranje.

Sem sam osebno preizkusil nekaj podobnega v mojem avtu, pa je svetilo slabše kot s halogensko
žarnico. Moj avto je imel lečo. Zakaj je to pomembno v nadaljevanju.

Ne stavi teh zadev v avto brez leče (in kolikor vem tvoja nima leče), razen če je zadeva res kvalitetna in ustrezno poreže snop. Kar pa dvomim.
Ker v nasprotnem primeru boš ti morda res bolje videl, ampak ves nasproten promet ne bo videl nič. Sem imel enkrat skoraj bližnje srečanje z Octavio 2, ki je imela noter ksenon kit ali LED žarnice, ne vem. Vem samo, da ko je prišel iza ovinka sem komaj uspel ustavit, ker nisem videl popolnoma NIČ.

Še tole: to kitajsko sranje za par EUR je dobesedno zanič. Je pa kolega kupil dve Philips LED žarnici za v meglenke, to pa ne moreš verjeti, kakšen dan naredi. Ampak cena: 180 EUR za par. In tudi te niso homologirane za uporabo na cesti ;).

PS: Malo poglej kako so tele narejene, že na sliki vidiš, kot bi jih jaz lotal gor :). Jaz tega res ne bi tlačil v avto, da se ne bo še kaj zažgalo.


Odsoten Profil WWW
OdgovorObjavljeno: Ne sep 29, 2019 11:23 am
Bosch pumpa majstrPrispevkov: 8Pridružen: Po dec 10, 2018 8:32 pm
Kaj pa te poceni kitajske LED za cornering lights?

te skoraj nikoli niso prižgane dlje kot par sekund, zato pregrevanje nebi smelo biti problem, tudi zaslepiti z njimi najbrž glih nemoreš nikogar :D


Odsoten Profil

Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po:

Časovni pas: UTC + 1 ura
Stran 1 od 1
3 prispevkov
Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost
Išči za:
Napiši novo temo  Odgovori na temo
Pojdi na:  
Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu