Avtor Sporočilo

<  Tehnika  ~  Utripajoca spirala zasilni program

OdgovorObjavljeno: Po jul 22, 2019 1:59 pm
Škoda loverPrispevkov: 156Pridružen: Sr dec 30, 2015 8:39 pm
Zdravo.
Mam naslednji problem.
Peljem se na dopust proti makarski in mi na pol poti zacne utripat lucka za gretje sveck (spirala) in avto vrze v zasilni program najvec se lahko peljem 120. Nakar avto vgasnem zopet prizgem in avto gre normalno nekaj km okoli 5 ce sem natancen. Nakar se vstavim ugasnem in pocakam kaksnih 10 minut odprem pokrov motorja in pri turbini je taksna kot palcka zgleda pa neki kabelcek k je nekaj prklopleno ( ne vem tocno kakk se rece) to malo premaknem levo desno vzgem avto in se peljem do makarske 150 km normalno brez tega da bi mi kaj svetilo. Kaj bi lahk blo kaksen senzor? Sedaj sem tukaj dol reku sem da ga bom peljal da ga prklopi na racunalnik samo ali bo pokazalo kaksnk napako ce avto pac ta trenutek dela normalno?
Je ze mel kdo podobne tezave? Avto je superb 2011 letnik 2.0 tdi 230.000 prevozenih . Sedaj se bojim domov it mam seveda asistenco ampak ne vem ce mi pride v postev ce avto se skoz gre pa ceprav v zasilnem programu da jo lahko uveljavim na poti.
Nekaj sem nasel o tem na forumu samo me zanima ce je mel kdo isto napako.
Tam nisem dobil pravega odgovora vem.pa ja da je treba prklopit na racunalnik da se vvidi kaj je sem pa pozabil se omeniti da imam zadnje case probleme z opozorilno lucko za luci skoz mi ispisuje da kaksna luc krepala oz ne dela vendar vse delajo
A je lajko kajnpovezano med sabo?
Hvala lp


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: Po jul 22, 2019 2:01 pm
Škoda loverPrispevkov: 156Pridružen: Sr dec 30, 2015 8:39 pm
Sem vprasal mehankarjanza test pa je reku da trenutno ga nima pri sebi. Me vem kaj naj .


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: Po jul 22, 2019 3:39 pm
Škoda loverPrispevkov: 156Pridružen: Sr dec 30, 2015 8:39 pm
Sedaj sem avto prizgal po 3 dneh in se mi vklopi tudi lucka za motor. Ne vem vec kaj naj tist mehankar pa nima racunalnika.
Ni mi jasno lucka za zarnice se kr sveti ceprav vse gori in deluje


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: Po jul 22, 2019 6:19 pm
Škoda loverPrispevkov: 162Kraj: BrezicePridružen: To mar 08, 2016 12:49 pm
Mogoce je kje v stiku ali si preveril zarnice za osvetlitev reg.tablice ta je ena taka banalna....zasilni program jah to brez racunalnika nebo nic najveckrat je pa okoli turbine kaj.


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: To jul 23, 2019 10:32 am
Uporabniški avatarznalecznalecPrispevkov: 517Kraj: LjubljanaPridružen: So avg 09, 2008 10:58 pm
supernatural32 je napisal/-a:
Sedaj sem avto prizgal po 3 dneh in se mi vklopi tudi lucka za motor. Ne vem vec kaj naj tist mehankar pa nima racunalnika.
Ni mi jasno lucka za zarnice se kr sveti ceprav vse gori in deluje


A v vaši bližini ni nobenega mehanika več? Ni mi jasno, zakaj se na vsak način odkriva toplo vodo?


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: To jul 23, 2019 1:20 pm
Škoda loverPrispevkov: 156Pridružen: Sr dec 30, 2015 8:39 pm
Živjo
Evo zdaj bil na računalniku pokazal je naPako na egr ventilu
Jo je pobrisal je rekel da se lahko vrne takoj lahko pa nikoli več.
Upam da ne ker je draga ta stvar.


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: Sr jul 24, 2019 9:49 am
Uporabniški avatarznalecznalecPrispevkov: 517Kraj: LjubljanaPridružen: So avg 09, 2008 10:58 pm
EGR ventil se lahko ščisti/obnovi, pa naenkrat ni velik strošek.
Čiščenje ni mišljeno - "vzami sprej in udri po siromaku", temveč tudi pregled vzvoda, po potrebi menjava vzvoda/zobnika/ležaja.


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: Ne feb 23, 2020 8:35 am
Škoda loverPrispevkov: 156Pridružen: Sr dec 30, 2015 8:39 pm
evo samo da javim po dolgem ćasu do zdaj se mi ni prižgala več nazaj odkar je napako pobrisal. upam da bo še naprej tako.
lp


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: To maj 12, 2020 4:52 pm
Škoda loverPrispevkov: 156Pridružen: Sr dec 30, 2015 8:39 pm
evo po dolgem času odgovarjam
od zadnjega posta kjer sem napisal da je pobrisal napako na egr ventilu do sedaj avto dela normalno po 25000 km


Odsoten Profil

Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po:

Časovni pas: UTC + 1 ura
Stran 1 od 1
9 prispevkov
Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost
Išči za:
Napiši novo temo  Odgovori na temo
Pojdi na:  
Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu