Avtor Sporočilo

<  Tehnika  ~  Regeneracija dpf - opozorilo

OdgovorObjavljeno: To apr 23, 2019 10:12 am
Uporabniški avatarVreden znamkePrispevkov: 2028Kraj: DobrepoljePridružen: Pe jun 29, 2007 6:08 pm
Nasvet vsem, ki hočete ali pa bi kdaj delali prisilno regeneracijo dpf.Po prevoženih 340000km sem si rekel da je čas, pa čeprav ni bilo nobene napake, da naredim prisilno regeneracijo.
Prebral vsa navodila, opozorila vendar tega ni nikjer zabeleženo.Ko se izvaja regeneracija na mestu, je dobro da je avtomobil prepihan iz spodnje strani, v mojem primeru mi je vročina poškodovala manšeto notranjega zgloba polosovine.Rezultat je bil, da mi je med vožnjo zmetalo vso mast na dpf filter in gibljivo cev izpuha in samo sreča, da mi ni pogorel avtomobil, če bi ga tiščal na AC.
Tako da preverite vse podvozje po izvajanje le tega.


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: To apr 23, 2019 10:24 am
Uporabniški avatarznalecznalecPrispevkov: 517Kraj: LjubljanaPridružen: So avg 09, 2008 10:58 pm
Ja res je, med prisilno regeneracijo je pod vozilom izredno vroče. Nekateri testerji ( Clip, Lexia, original RosTeh ... ) pred potrditvijo regeneracije opozorijo, da vozilo ne sme stati ne vnetljivi podlagi in da mora biti spodaj pod vozilom pretok svežega zraka.
Je pa opozorilo zelo dobrodošlo, za vse, ki bodo v bodoče izvajali čiščenje.


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: To apr 23, 2019 10:46 am
Uporabniški avatarVreden znamkePrispevkov: 2028Kraj: DobrepoljePridružen: Pe jun 29, 2007 6:08 pm
Pri meni pri 7.5g sajah v dpf ju je bila temperatura izgorevanja 620 stopinj..ne predstavljam si pri tistih kateri imajo se minimalno sprejemljivo kolicino saj in sicer 35g za izvajanje prisilne regeneracije na mestu.


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: Ne maj 05, 2019 12:56 pm
Uporabniški avatarNekaj le znam..Prispevkov: 1768Kraj: KrasPridružen: Če apr 20, 2006 4:19 pm
A ni možno izvajat prisilne regeneracije tudi med vožnjo?


Odsoten Profil WWW
OdgovorObjavljeno: Po maj 06, 2019 1:43 pm
Uporabniški avatarVreden znamkePrispevkov: 2028Kraj: DobrepoljePridružen: Pe jun 29, 2007 6:08 pm
Itak da je mozno..sam moras vozit mislim da je 20 minut minimalno 60km\h, kar pomeni,da moras na AC in vklopit na testerju prisilno regeneracijo med voznjo.


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: Po maj 06, 2019 8:56 pm
Uporabniški avatarNekaj le znam..Prispevkov: 1768Kraj: KrasPridružen: Če apr 20, 2006 4:19 pm
bfranc je napisal/-a:
Itak da je mozno..sam moras vozit mislim da je 20 minut minimalno 60km\h, kar pomeni,da moras na AC in vklopit na testerju prisilno regeneracijo med voznjo.

Hehe, recimo da je bila relativno poceni šola, super da si delil še z drugimi ;).


Odsoten Profil WWW
OdgovorObjavljeno: To maj 07, 2019 2:40 pm
Uporabniški avatarVreden znamkePrispevkov: 2028Kraj: DobrepoljePridružen: Pe jun 29, 2007 6:08 pm
Sej sm ga tko prepucal...nateral v grcijo in nazaj..2500km..


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: Če dec 12, 2019 8:31 pm
Uporabniški avatarŠkoda loverPrispevkov: 349Kraj: GorencPridružen: Ne feb 26, 2006 11:41 am
A je kakšna možnost vedeti kdaj deluje DPF oziroma še bolje, da bi se kje izpisalo kdaj se bo začela regeneracija in kdaj se bo končala?
Octavia3 2018 TDI 150KM DSG.

Ker se občasno zgodi ravno pri prihodu domov da je očitno v izvajanju. Smrdi po zažgani sklopki, dpf lonec pa je pregret do konca :devil:


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: Pe dec 13, 2019 8:22 am
Uporabniški avatarNekaj le znam..Prispevkov: 1768Kraj: KrasPridružen: Če apr 20, 2006 4:19 pm
Če ne delaš samo 5km voženj pozabi in vozi avto.
Drugače vidiš po tem, da so vrtljaji v nevtralni prestavi nekoliko višji, malo nad 1000 vrtljajev oz. 1100, drugače padejo na 800.


Odsoten Profil WWW
OdgovorObjavljeno: So dec 14, 2019 12:30 am
Uporabniški avatarŠkoda loverPrispevkov: 349Kraj: GorencPridružen: Ne feb 26, 2006 11:41 am
Ne da mi miru! Sej večinoma so relacije, ampak tudi če prideš iz relacije domov obstaja možnost da je ravno sredi regeneracije.
Koliko časa pa traja regeneracija med vožnjo, eno minuto, dve, tri, pet...?
Se mi kar srce trga ker kovina pri ohlajanju tako poka in močno sevanje vročine okoli dpfja mi ne deluje najbolj zdravo.
Mtl res me zanima če bi lahko vklopil kakšno funkcijo, da bi sprotno lahko opazoval delovanja dpfja na ekranu?


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: So dec 14, 2019 7:53 am
Uporabniški avatarNekaj le znam..Prispevkov: 1768Kraj: KrasPridružen: Če apr 20, 2006 4:19 pm
Preveč se obremenjuješ. Inženirji so vse to predvideli in kot rečeno, če ne uporabljaš avtomobila samo za mestno vožnjo, enostavno pozabi na vse skupaj.

Opozorila za DPF ni možno vključit na avtu.

Kolikor sem jaz opazoval meni dela regeneracijo na 2.0TDI 150KM 2015 nekje na 500km in traja cca. 15-20km. Je pa res, da jaz praktično nimam mestne vožnje in so moje vožnje v veliki večini primerov daljše od 100km in je to dejansko optimum za DPF. Verjetno nekdo s krajšimi vožnjami, bo regeneracija pogostejša.

Če imaš Android si namesti ta program:
https://play.google.com/store/apps/deta ... gdpf&hl=en
Kupi en kitajski BT obd za par EUR.
V njem boš lahko natančno spremljal stanje DPF parametrov, vključno kdaj se izvaja regeneracija.

Še enkrat pa poudarjam moje mišljenje: delat dodatne kilometre, zato da se regeneracija konča je popolna neumnost, tako z ekološkega vidika kot tudi stroškovnega. Razen seveda, če imaš samo kratke vožnje in dejansko moraš izvest regeneracijo. Ampak potem si že v štartu kupil napačno vozilo, ter bi bil bencinar boljši zate.


PS: Ne pozabi na donacijo razvijalcu aplikacije za trud.
PS2: Jaz sem na začetku spremljal s tem programom, potem se mi pa ni dalo več, ker nimam Androida in sem moral potem vsakič posebej zaganjat Android, itd. Ampak enostavno ugotoviš, da je zadeva foolproof in avtomatsko dela odlično, ČE SEVEDA UPORABLJAŠ DIZLA ZA TO, ČEMUR JE NAMENJEN.


Odsoten Profil WWW
OdgovorObjavljeno: So dec 14, 2019 6:47 pm
Uporabniški avatarŠkoda loverPrispevkov: 349Kraj: GorencPridružen: Ne feb 26, 2006 11:41 am
Hvala lepa! :svaka:


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: To maj 12, 2020 4:25 pm
Škoda loverPrispevkov: 156Pridružen: Sr dec 30, 2015 8:39 pm
mtl je napisal/-a:
Preveč se obremenjuješ. Inženirji so vse to predvideli in kot rečeno, če ne uporabljaš avtomobila samo za mestno vožnjo, enostavno pozabi na vse skupaj.

Opozorila za DPF ni možno vključit na avtu.

Kolikor sem jaz opazoval meni dela regeneracijo na 2.0TDI 150KM 2015 nekje na 500km in traja cca. 15-20km. Je pa res, da jaz praktično nimam mestne vožnje in so moje vožnje v veliki večini primerov daljše od 100km in je to dejansko optimum za DPF. Verjetno nekdo s krajšimi vožnjami, bo regeneracija pogostejša.

Če imaš Android si namesti ta program:
https://play.google.com/store/apps/deta ... gdpf&hl=en
Kupi en kitajski BT obd za par EUR.
V njem boš lahko natančno spremljal stanje DPF parametrov, vključno kdaj se izvaja regeneracija.

Še enkrat pa poudarjam moje mišljenje: delat dodatne kilometre, zato da se regeneracija konča je popolna neumnost, tako z ekološkega vidika kot tudi stroškovnega. Razen seveda, če imaš samo kratke vožnje in dejansko moraš izvest regeneracijo. Ampak potem si že v štartu kupil napačno vozilo, ter bi bil bencinar boljši zate.


PS: Ne pozabi na donacijo razvijalcu aplikacije za trud.
PS2: Jaz sem na začetku spremljal s tem programom, potem se mi pa ni dalo več, ker nimam Androida in sem moral potem vsakič posebej zaganjat Android, itd. Ampak enostavno ugotoviš, da je zadeva foolproof in avtomatsko dela odlično, ČE SEVEDA UPORABLJAŠ DIZLA ZA TO, ČEMUR JE NAMENJEN.


pri meni jo dela nekje med 500 in 750 km včasih tudi čez okol 2000km. vendar je najhuje k mi začne delat zjutraj k pridem na šiht in vsakdo mi je reku da avta kao ne smeš vgaševat med regeneracijo.a potem ni nič narobe če ga ugasnem?
lahko bi to naredili tako da te opozori na nekakšen način.


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: To maj 12, 2020 4:55 pm
Uporabniški avatarNekaj le znam..Prispevkov: 1768Kraj: KrasPridružen: Če apr 20, 2006 4:19 pm
Popolnoma nič ni narobe.
Narobe bi bilo edino, če bi delal le 2km razdalje in ne bi uspel zaključit regeneracije.


Odsoten Profil WWW
OdgovorObjavljeno: To maj 12, 2020 6:32 pm
Škoda loverPrispevkov: 156Pridružen: Sr dec 30, 2015 8:39 pm
kako misliš 2km? da bi tako kratke razdalje delal?
jst mam 40 km do šihta pa mi včasih začne delat regeneracijo 1 km pred šihtom saj ko grem domov mi včasih začne spet delat naprej včasih pa čez nekaj dni včasih pa sploh ne. zdaj je npr ni delal že kakpšne 3 mesece :hmm:


Odsoten Profil

Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po:

Časovni pas: UTC + 1 ura
Stran 1 od 1
15 prispevkov
Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 9 gostov
Išči za:
Napiši novo temo  Odgovori na temo
Pojdi na:  
Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu