Avtor Sporočilo

<  Tehnika  ~  oktavija TSI, vibracije oz. resonanca prostega teka

OdgovorObjavljeno: To apr 09, 2019 12:08 pm
Bosch pumpa majstrPrispevkov: 4Pridružen: Po apr 08, 2019 11:15 am
Pozdravljeni vsi skupaj

Veliko sem brskal po forumu in čeprav verjamem, da se je o tem že pisalo, ne najdem in prosim za nasvet. Sem nov lastnik rabljene oktavije 1,2 Tsi motor. Avto pri mirovanju, v prostem teku, se pravi pri nizkih obratih, ko stojim v križišču, ali pa kar tako, pade v resonanco in začne vibrirati desna stran armaturne plošče oz. pod njo. Kupil sem jo od kolega, je od nove servisirana in to počne od dneva nakupa. Ko pa z nogo dodam čisto malo plina, da pride na cca 850 obratov se vse umiri. Prejšnjemu lastniku je šlo tudi na živce in je prosil servis, naj mu dvignejo obrate prostega teka višje in niso hoteli. Kako oz. kje bi lahko dvignil obrate prostega teka? Mogoče kdo izkušnjo, kako drugače rešiti ? :hmm:
Avto je letnik 2011, z 100k prevoženih.

Hvala !

Lp Joco


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: To apr 09, 2019 12:23 pm
Uporabniški avatarznalecznalecPrispevkov: 517Kraj: LjubljanaPridružen: So avg 09, 2008 10:58 pm
S dvigovanjem obratov prostega teka se ne bo nič rešilo, celo nasprotno, bodo pa drugje težave - motorna elektronika je napisana na te podatke.
Se je mogoče že kateri spolnil, da bi našel točno kaj vibrira, to pritrdil ali pa vsaj podložil - pena/guma...??


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: Sr apr 10, 2019 7:55 am
Bosch pumpa majstrPrispevkov: 4Pridružen: Po apr 08, 2019 11:15 am
Ja že kolegu na servisu so razdirali, ne vem točno kaj, ker je bilo to ko je kupil avto. Midva z lokalnim elektrikarjem sva razdrla radio, sprednji del armature, predal...., vendar brez uspeha. Ne moreš točno locirati vibracije, ker ne vibrira en kos ampak se nekako prenaša iz motorja, na nekam pod armaturo, pod brisalci, na ohišje avta pod pokrov motorja.
Mogoče lahko primerjam vibracije z starim golfom 2 , dizel, ko si mrzlega vžgal, ali pa mojo staro fabijo 1.6 dizel, mrzla mašina je vibriral cel avto. Tukaj je isto, samo v bolj blagi obliki, ampak gre močno na živce. Ko pa obrate samo malo dvignem, iz 800 na 850 ali 900 pa prede lepo kot majhen mucek :P: .

Lp Joco


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: Sr apr 10, 2019 11:05 am
Uporabniški avatarVreden znamkePrispevkov: 2028Kraj: DobrepoljePridružen: Pe jun 29, 2007 6:08 pm
Zakaj pa bi bile tezave z elektroniko, ce se dvigne obrate z testerjem? Saj spremeni se nic, razen poraba v prostem teku se dvigne, ostalo je pa tako doloceno v ecu mapi.


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: Sr apr 10, 2019 11:25 am
Uporabniški avatarznalecznalecPrispevkov: 517Kraj: LjubljanaPridružen: So avg 09, 2008 10:58 pm
Motorna elektronika ima točno določeno kaj naj bi senzorji pošiljali pri določenih rpm/temperaturi motorja/položaja dušilne lopute........ V koliko se dvigne obrate motorja, se podrejo tudi poslani podatki. Kar pa lahko ECU skuša popravljati ali zabeleži napako.

Najbolj enostavno je, če se nekdo zavzame in najde krivca težave: nemiren tek motorja ( senzorji ..... )/nosilci motorja ( napačno priviti )/ali kaj ni privito...

Imel sem že primer, ko je premalo privit senzor klenkanja, povzročal težave z nemirnim tekom motorja. Ker se je spreminjal kot vžiga, so se pojavljale vibracije, občasno je bila potrošnja goriva večja int.


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: Sr apr 10, 2019 11:41 am
Bosch pumpa majstrPrispevkov: 4Pridružen: Po apr 08, 2019 11:15 am
Sem iz Zasavja, Hratnik točno. Pozna kdo kakšnega večjega mojstra :hmm: v bližini, ki bi zadevi prišel do dna.

Lp Joco


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: Če apr 11, 2019 10:27 am
Češki fan!Prispevkov: 15Pridružen: Po jan 29, 2018 11:45 am
Meni je na golfu 6 1.2 TSI vibrirala cev za gorivo, so jo utrdili z vezicami in je vibracije so prenehale.


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: Če apr 25, 2019 11:07 am
Bosch pumpa majstrPrispevkov: 4Pridružen: Po apr 08, 2019 11:15 am
Hvala.
Mi lahko prosim malo bolj opišeš, kje in kakšne vibracije si imel. Mogoče, kakšna slikica, kje točno so ti to pritrdili. Bi bil zelo vesel :buny: in še enkrat hvala!

Lp Joco


Odsoten Profil

Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po:

Časovni pas: UTC + 1 ura
Stran 1 od 1
8 prispevkov
Po forumu brska: Google [Bot] in 2 gostov
Išči za:
Napiši novo temo  Odgovori na temo
Pojdi na:  
Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu