Avtor Sporočilo

<  Tehnika  ~  Problem z ventilacijo- skoda rapid

OdgovorObjavljeno: Pe jan 25, 2019 9:44 pm
Uporabniški avatarČeški fan!Prispevkov: 41Kraj: PodkumPridružen: Pe feb 07, 2014 7:02 pm
Pozdravljeni.

Kot že v sami zadevi piše imam problem z ventilacijo kabine pri moji rapidki in sicer zgleda nekako tako.

V avtu je avtomatska klima, ki npr. v nekem trenutku ohlaja/ogreva kabino na stopnji 3. Po naključnem času, včasih po 5min, včasih po 1 uri, neha delovati ventilator. Nima veze, ali je sama klima vklopjena, ali ne. Tudi če prestavim v ročni način, mi od stopnje 1-4 noben ventilator ne dela. Če nastavim ventilator na 5 ali 6 (zadnji dve stopnji), pa ventilacija deluje brez problema, vključno s klimo. Opažam, da če grem recimo vmes v trgovino / tankat, ko prižgem avto, včasih ventilacija spet deluje nekaj časa.

Zanima me, če se je kdo že srečal s podobno zadevo? Bil sem že na uradnem servisu kjer so mi zamenjali motorček za ventilacijo oz. tako piše na računu ( nastavni motor za loputo), vendar se napaka ponavlja zmeraj bolj na pogosto.

Hvala že vnaprej za odgovore.

Lep pozdrav


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: Pe jan 25, 2019 11:14 pm
Uporabniški avatarznalecznalecPrispevkov: 517Kraj: LjubljanaPridružen: So avg 09, 2008 10:58 pm
Ali se je s testerjem preverilo kako delujejo senzorji in lopute? Kaj pravi modul, je zabeležena kakšna napaka?

Tako na hitro, menim da je napaka na samem modulu ( elektroniki ), vendar brez testerja je to nemogoče točno napovedati, Torej tako na pamet nekaj menjati/popravljati, ni niti poceni, niti pot do uspeha,


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: So jan 26, 2019 10:04 am
Uporabniški avatarČeški fan!Prispevkov: 41Kraj: PodkumPridružen: Pe feb 07, 2014 7:02 pm
Ne znam povedati ali se je s testerjem kaj delalo oz. če je kakšno napako javilo. Me ni bilo zraven ko se je to delalo pač zaupu servisu ( Malgaj Trbovlje), kjer redno serviseram avto od novega. V glavnem v ponedeljek kličem nazaj na servis, da se dogovorimo kako pa kaj naprej.

Se pa strinjam, da nekaj na pamet menjati/popravljati pride to zelo drago, v mojem primeru sem dal 250 evrov za tisti motorček plus delo armaturka dol/gor.

Hvala za odgovor pa sporočim kaj je bilo narobe.


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: Ne jan 27, 2019 6:10 pm
Uporabniški avatarŠkoda loverPrispevkov: 153Pridružen: Po maj 19, 2014 7:18 am
jz sm mel tud čudno delovanje, ampak tole pri tebi je pa neki druzga narobe.
V vsakem primeru bi morala ventilacija delat, ne glede na kateri stopnji maš nastavljeno


moja "težava": viewtopic.php?f=4&t=9282


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: Po jan 28, 2019 7:25 pm
Uporabniški avatarČeški fan!Prispevkov: 41Kraj: PodkumPridružen: Pe feb 07, 2014 7:02 pm
No, da samo povem danes klical na servis in so rekli avto nazaj prpelat pa da ga dajo na tester pa vidijo kaj bo pokazalo ponovno.
Imam pa termin šele v petek, prej ne gre :( , tako da se javim ponovno v petek pa upam, da bom lahko kaj več napisal.


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: Pe feb 01, 2019 12:37 pm
Uporabniški avatarČeški fan!Prispevkov: 41Kraj: PodkumPridružen: Pe feb 07, 2014 7:02 pm
No danes sem bil na servisu in so avto priklopili na tester in tester je javu napako, da občasno ventilator ne dela tako kot bi moral. Oni so mi zbrisali napako ter predčasno menjali filter kabine ( vse na račun avtohiše), in mi je rekel ta mehanik, da naj spremljam dogajanje do naslednjega rednega servisa ( 6000km), da pa če ne bo boljše oz., da se bo napaka ponovila moram pa menjat ventilator.
Cena ventilatorja je pa original 172 evrov neoriginal pa 92 evrov plus delo.

Tako to je to :D , če bo pa še kaj pa napišem da če bo kdaj kdo imel podobne probleme da bo tukaj gor napisan.


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: Pe feb 01, 2019 1:00 pm
Uporabniški avatarznalecznalecPrispevkov: 517Kraj: LjubljanaPridružen: So avg 09, 2008 10:58 pm
Potrebno bo menjati elektroniko ventilatorja in ne sam ventilator.


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: Pe feb 01, 2019 2:11 pm
Uporabniški avatarČeški fan!Prispevkov: 41Kraj: PodkumPridružen: Pe feb 07, 2014 7:02 pm
Rečeno mi ni bilo nič glede elektronike ventilatorja da je treba menjat.
Upam pa da ne bo treba menjat nič od tega da je bilo dovolj samo izbris napake :D.


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: Pe feb 01, 2019 2:14 pm
Škoda loverPrispevkov: 161Kraj: BrezicePridružen: To mar 08, 2016 12:49 pm
Torej si dal 250eur brezveze zatezi jim....


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: Pe jul 29, 2022 8:04 am
Češki fan!Prispevkov: 23Pridružen: Pe maj 29, 2015 10:42 am
Obujam staro temo, ker imam identično težavo. Ali si rešil težavo in kako? Kdorkoli? Ne bi rad, da mi po nepotrebnem menjajo vse živo.
Hvala!


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: So jul 30, 2022 10:13 am
Škoda majstrPrispevkov: 120Pridružen: Sr nov 21, 2007 6:23 pm
Zamenjava ventilatorja z elektroniko bo rešila problem.Najprej ventilator začne jemati preveč štroma na sebe in posledično crkne še elektronika.Je pa seveda tako da bolj nažigate hitrosti ventilatorja prej bo crknilo vse skupaj.Nedelovanje v določenih primerih pomeni da je rotor samega ventilatorja na določenih mestih prekinjen in zato ventilator ne bo deloval ko bo v tej poziciji.Če ga zavrtite malo na roke bo spet začel delovati dokler se ne ustavi na prekinjeni poziciji rotorja.


Odsoten Profil

Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po:

Časovni pas: UTC + 1 ura
Stran 1 od 1
11 prispevkov
Po forumu brska: Google [Bot] in 4 gostov
Išči za:
Napiši novo temo  Odgovori na temo
Pojdi na:  
Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu