Avtor Sporočilo

<  Tehnika  ~  Zavorni diski - Octavia 2018

OdgovorObjavljeno: Sr jan 09, 2019 2:11 pm
Bosch pumpa majstrPrispevkov: 2Pridružen: To jan 08, 2019 9:23 am
Pozdravljeni,

Pred devetimi meseci sem postal ponosen lastnik nove Octavie Combi 2.0 TDi. Da ne dolgovezim in čimprej preidem k bistvu... Zaznal sem tresenje ob zaviranju in zavil na servis, kjer so zadevo pogledali. Oba sprednja diska sta zažgana. Posledica bi naj bila vožnja z veliko obremenitvijo zavor (spust), počivanje noge na pedalu, ali to ali ono... skratka avto se vozi samo relacijsko po AC in se ne spušča po strašnih klancih, kjer bi se zavore pretirano obremenjevalo, prej obratno, torej premalo, kar so tudi navedli kot opcijo...

Skratka na garancijo lahko pozabim, dobil sem seveda visok predračun za menjavo obeh diskov in ploščic...

Ker je med "original" in aftermarkt renomiranimi proizvajalci v ceni gromozanska razlika, me zanima, ali kdo ve, kdo VAGu proizvaja diske in/ali ploščice? Se da to na disku in ploščicah razbrati?

Kaj predlagate? Brembo, Hella,... kaj tretjega?

Razumejo me in mi dovolijo prinesti lasten material, ki ga tudi vgradijo, ampak adijo garancija na vgrajene dele, na ostalo garancijo to ne vpliva (tako so rekli)... tako ali tako so mi dali vedeti, da na splošno garancijo na takšnih delih tolerirajo samo do nekje 10k km, nadalje pa ne glede na odkrito napako "pati i plati". Avto ima 30k km.

Hvala za kakšen koristen nasvet že v naprej...


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: Sr jan 09, 2019 4:44 pm
Škoda majstrPrispevkov: 120Pridružen: Sr nov 21, 2007 6:23 pm
ATE
Cena za diske komad je od 45 do 65 eurov.Komplet ploščic pa nekje 60 eurov.Če ne boš menjaval na servisu obvezno izmeri prej diske ker mi preko kataloga kaže 4 različne dimenzije velikosti diskov.


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: Če jan 10, 2019 9:15 pm
Uporabniški avatarznalecznalecPrispevkov: 517Kraj: LjubljanaPridružen: So avg 09, 2008 10:58 pm
jure5j je napisal/-a:
ATE


X2

Prvič slišim, da začneje diski tresti zaradi premajhne obremenitve. V tem primeru bi začeli rjaveti ( posledično bi lahko treslo ), nikakor pa ne bi bili zažgani. V koliko so zavorni diski čisti, brez rje, se naj preveri vodila zavornih cilindrov in ploščice v vodilih, če omenjeno rahlo blokira ( preveč nežna poraba ) se lahko pojavijo treslaji pri zaviranju.


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: Sr jan 16, 2019 8:21 am
Bosch pumpa majstrPrispevkov: 2Pridružen: To jan 08, 2019 9:23 am
Hvala za nasvete. Vsi pravijo ATE. Imam šifro diskov, po katerih so vsi diski vseh proizvajalcev popolnoma enaki... fi, debelina,itd. Rje ni nikjer. Tudi mene je začudilo, da bi bil problem premajhna poraba.
Diski so se zagotovo pregreli, ker je na obeh naokoli modra lisa, torej dileme ni.

To se hkrati ni moglo zgoditi pred menjavo gum sredi novembra, težava se je pojavila malo pred novim letom.
Razbijal sem si glavo, kje bi se lahko vozil, da bi se to zgodilo in pametnih zaključkov nimam, ker nisem hribolazil.

Malo mi je žal, da nisem zahteval, da jih zasučejo in malo bolje pogledajo. Pregled čeljusti in ploščic bom zahteval v kratkem, ko imam redni servis na 30k.

Bom javil, če bo rezultat podal kakšno pametno razlago.

LP


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: Sr jan 16, 2019 6:02 pm
Uporabniški avatarVreden znamkePrispevkov: 2028Kraj: DobrepoljePridružen: Pe jun 29, 2007 6:08 pm
Nekateri pravijo, da se diski zvijejo, ko prides direkt iz AC pred semafor in pol tiscis bremzo.


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: So jan 26, 2019 7:03 am
Uporabniški avatarNekaj le znam..Prispevkov: 1768Kraj: KrasPridružen: Če apr 20, 2006 4:19 pm
Vsekakor ni fajn, da so diski razbeljeni in se ustaviš. Iz tega razloga grem jaz na Racelandu vedno še (poleg ohlajevalnega kroga) tudi na dodatno kratko ohlajevalno furo izven dirkališča. Primarni razlog je sicer turbina.
Ampak pri normalni vožnji na AC ne vidim možnosti, da bi diske tako pregrel, razen če ga žgeš in stalno zaviraš zaradi ostalih. Lažje pride do pregretja recimo poleti navzdol s kakšnih hribov, pa polno naložen avto. Sploh ob bolj dinamični vožnji.


Odsoten Profil WWW
OdgovorObjavljeno: So jan 26, 2019 9:47 am
Češki fan!Prispevkov: 17Pridružen: Ne avg 20, 2017 2:46 pm
To bi potem pomenilo, da bi z avtomatiki menjavali diske pogosteje zaradi stanja pred semaforjem.


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: So jan 26, 2019 10:20 am
Uporabniški avatarNekaj le znam..Prispevkov: 1768Kraj: KrasPridružen: Če apr 20, 2006 4:19 pm
Pri avtomatikih se (je) menjava diske pogosteje zaradi manj zaviranja z motorjem. Sodobni avtomatiki pa tudi to že zelo dobro obvladajo in ni več take razlike.


Odsoten Profil WWW
OdgovorObjavljeno: Ne mar 24, 2019 12:43 pm
Uporabniški avatarČlanČlanPrispevkov: 4445Kraj: LogatecPridružen: Sr jul 25, 2007 8:00 pm
Do zvitja diska pride predvsem če tiščiš in potem zapelješ čez globoko lužo...ampak bi moral res tiščati, da bi diski pomodreli, sploh original in ne tako stari.


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: Po jun 17, 2019 10:09 pm
Bosch pumpa majstrPrispevkov: 6Pridružen: Sr jan 07, 2015 3:28 pm
Kaj pa mislite o keramičnih ploščicah napram navadnim? Oboje gledam ATE. Keramične so nekje 25% dražje, je vredno?


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: To jun 18, 2019 11:57 am
Uporabniški avatarznalecznalecPrispevkov: 517Kraj: LjubljanaPridružen: So avg 09, 2008 10:58 pm
Keramika, kar se tiče sila zaviranja ne opravičuje nabavne cene. Rada včasih malo cvili in vse kar je pri keramiki OK je da ne maže platišč.


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: To jun 18, 2019 2:59 pm
Škoda loverPrispevkov: 161Kraj: BrezicePridružen: To mar 08, 2016 12:49 pm
Keramika dela dobro ko je segreta drugace je slabsa po mojem obcutku....če nisi zverina na cesti in če ne hodis na dirkalisca je brezveze. Moje izkusnje da pozimi je sploh slaba


Odsoten Profil

Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po:

Časovni pas: UTC + 1 ura
Stran 1 od 1
12 prispevkov
Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 5 gostov
Išči za:
Napiši novo temo  Odgovori na temo
Pojdi na:  
Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu