Avtor Sporočilo

<  Tehnika  ~  težave pri regeneraciji dpf

OdgovorObjavljeno: Pe dec 28, 2018 10:09 pm
Bosch pumpa majstrPrispevkov: 1Pridružen: Ne avg 12, 2018 12:28 pm
Pozdravljeni
Lastim si škodo octavio 2.0.tdi rs letnik 2010,prevoženih realnih 191000 km.. danes pa se mi je zgodilo da avto ni in ni hotel dokončati regeneracije dpf na relaciji Rateče- Kranj in to v skoraj 100 km vožnje(začela se je izvajati med vožnjo kmalu po štartu)..Avto je stalno izvajal regeneracijo,ventilator delal na polno,zagorela ni pa nobena lučka, ki bi opozarjala na "zabit" filter dpf..Pri parkiranju cca 5 min pred hišo je bil samo še obratomer malo pod 1000 rpm,ventilator pa je ugasnil oz ga ni bilo več slišati..do sedaj je bilo vedno vse ok pri izvajanju regeneracije in se ni nikdar prekinila..je kdo že imel podoben primer?
Hvala že vnaprej vsem..LP Anže


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: Po dec 31, 2018 11:00 am
Uporabniški avatarČeški fan!Prispevkov: 51Pridružen: Sr feb 15, 2017 6:20 pm
anzpri je napisal/-a:
Pozdravljeni
Lastim si škodo octavio 2.0.tdi rs letnik 2010,prevoženih realnih 191000 km.. danes pa se mi je zgodilo da avto ni in ni hotel dokončati regeneracije dpf na relaciji Rateče- Kranj in to v skoraj 100 km vožnje(začela se je izvajati med vožnjo kmalu po štartu)..Avto je stalno izvajal regeneracijo,ventilator delal na polno,zagorela ni pa nobena lučka, ki bi opozarjala na "zabit" filter dpf..Pri parkiranju cca 5 min pred hišo je bil samo še obratomer malo pod 1000 rpm,ventilator pa je ugasnil oz ga ni bilo več slišati..do sedaj je bilo vedno vse ok pri izvajanju regeneracije in se ni nikdar prekinila..je kdo že imel podoben primer?
Hvala že vnaprej vsem..LP Anže



meni se to ni dogajalo, je pa večkrat tedensko naredil regeneracijo in mi je bilo vedno sumljivo ko sem se pšeljal po AC cirka 30km, parkiral mi je pa začel izvajati regeneracijo.

pusti pri miru, opazuj in spremljaj situacijo, za moje pojme ni nič hudega - mogoč priklopiti na original tester če mogoče kakšno napako kje najde.


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: To mar 12, 2019 9:48 pm
Češki fan!Prispevkov: 15Pridružen: To jun 09, 2015 2:46 pm
anzpri je napisal/-a:
Pozdravljeni
Lastim si škodo octavio 2.0.tdi rs letnik 2010,prevoženih realnih 191000 km.. danes pa se mi je zgodilo da avto ni in ni hotel dokončati regeneracije dpf na relaciji Rateče- Kranj in to v skoraj 100 km vožnje(začela se je izvajati med vožnjo kmalu po štartu)..Avto je stalno izvajal regeneracijo,ventilator delal na polno,zagorela ni pa nobena lučka, ki bi opozarjala na "zabit" filter dpf..Pri parkiranju cca 5 min pred hišo je bil samo še obratomer malo pod 1000 rpm,ventilator pa je ugasnil oz ga ni bilo več slišati..do sedaj je bilo vedno vse ok pri izvajanju regeneracije in se ni nikdar prekinila..je kdo že imel podoben primer?
Hvala že vnaprej vsem..LP Anže

Sicer nekoliko pozno, pa vendar če komu pomaga... Identičen primer z enakim motorjem le da ni rs, enaka kilometrina. Avto je zaključil regeneracijo, vendar jo je ponovno takoj pričel izvajati. Skratka odpovedal diferenčen tlačni senzor za DPF. Po menjavi dela ok. Menjali so pri Vrtaču, potrebno je bilo umerjanje in narediti regeneracijo s testerjem. Stroška cca 120€.


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: So mar 30, 2019 10:12 pm
Bosch pumpa majstrPrispevkov: 6Pridružen: Po feb 25, 2019 7:48 am
Pozdravljeni.Imam 2.0 tdi 140 hp 2010 mi je identično delalo kot tebi.Zamenjal sem senzor razlike tlaka DPF pa dela normalno. strošek je bil pa zanemarljiv ker sem sam porihtal in dobil senzor.

lp


Odsoten Profil

Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po:

Časovni pas: UTC + 1 ura
Stran 1 od 1
4 prispevkov
Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 5 gostov
Išči za:
Napiši novo temo  Odgovori na temo
Pojdi na:  
Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu