Avtor Sporočilo

<  Tehnika  ~  Octavia tdi cukanje hladen motor

OdgovorObjavljeno: Ne dec 16, 2018 5:20 pm
Bosch pumpa majstrPrispevkov: 1Pridružen: Če sep 01, 2016 4:47 pm
Pozdravljeni. Dobra 3 leta si lastim Octavio 2.0 tdi let 2011 103kw . Do sedaj delal bp. sedaj pa mi je začel s cukati pri pospeševanju, ko je motor mrzel. Sliši se pa kovinski zvok-kot klenkanje avto pa čisto na drobno cuka. Pri ogretem se po večini pelje bp. Najprej sem seveda pomislil na filter goriva in ga zamenjal vendar težava ostaja. Avto ima prevoženih 145000km...Sem pa opazil,če ga ob koncu tedna vozim sam pa ga malo poženem po ac pa ga par km držim na 2500+ obratih se naslednji dan lepše pelje (skoraj) brez cukanja. Mi pa na v armaturki ne gori nobena opozorilna lučka...


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: Ne dec 16, 2018 5:46 pm
Uporabniški avatarznalecznalecPrispevkov: 517Kraj: LjubljanaPridružen: So avg 09, 2008 10:58 pm
Preverite podtlačne cevke okoli motorja ( počena, preparela, sneta ... ). Osebno menim da EGR rahlo blokira - ostane odprt. Se je ta napaka pojavila nenadoma ali po kakšnem servisu ( menjava pogonskega jermena .... )?


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: To mar 12, 2019 10:10 pm
Češki fan!Prispevkov: 15Pridružen: To jun 09, 2015 2:46 pm
Kako pa cuka? Pogosto ali le na vsake toliko časa?
Meni se je to dogajalo cca 1/2 leta. Sem in tja je pri pospeševanju cuknil. Po pol leta takšnega delovanja se je pojavila lučka za motor, zasilen program in opozorilo Engine Fault! Workshop! Na testerju hladilnik povratnega voda. Naročil material in ga zamenjal sam. Dela veliko ampak je mogoče. Starega sem analiziral. Dejansko odpove hladilnik, zato pušča voda v EGR, to uniči vzvod, pri kateremu zariba ležaj. Vzvod je blokiran. Kot (fi), ki je elektronsko nadziran se ne spreminja, ECU to razume kot problem.
Strošek cca 550€, na servisu cca 750€. Garancija 2 leti.


Odsoten Profil

Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po:

Časovni pas: UTC + 1 ura
Stran 1 od 1
3 prispevkov
Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 2 gostov
Išči za:
Napiši novo temo  Odgovori na temo
Pojdi na:  
Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu