Avtor Sporočilo

<  Tehnika  ~  skoda rapid luči ne svetijo

OdgovorObjavljeno: So dec 15, 2018 7:36 pm
Škoda loverPrispevkov: 217Kraj: logatecPridružen: So feb 24, 2007 4:29 pm
Rabim pomoč

Pri moji skodi rapid ne delajo luči in ventilator za gretje in hlajenje,če kdo ve kaj bi bilo narobe???
Varovalke so cele...

lp


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: So dec 15, 2018 8:04 pm
Uporabniški avatarznalecznalecPrispevkov: 517Kraj: LjubljanaPridružen: So avg 09, 2008 10:58 pm
Varovalke, rele ..
Snamite konektor na luči, prižgite luči in preverite ali pride tok , če ne, od tu naprej se raziskuje proti varovalkam, relejem, stikalom


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: So dec 15, 2018 9:44 pm
Škoda loverPrispevkov: 217Kraj: logatecPridružen: So feb 24, 2007 4:29 pm
fan je napisal/-a:
Varovalke, rele ..
Snamite konektor na luči, prižgite luči in preverite ali pride tok , če ne, od tu naprej se raziskuje proti varovalkam, relejem, stikalom



Ali so luči in ventilator potem povezana?


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: So dec 15, 2018 10:31 pm
Uporabniški avatarznalecznalecPrispevkov: 517Kraj: LjubljanaPridružen: So avg 09, 2008 10:58 pm
Do obeh mora priti tok za nemoteno delovanje, lahko je skupna vezava na plošči varovalk ali releju.
Pa vseeno naj vas ne zanese, lahko so žarnice pregorele. Da pa ne deluje ventilator pa je lahko še sto okvar. Po opisu okvare - luči in ventilator mi ne deluje - se ne da nič zaključiti. Niti ne vem ali se je to zgodilo v istem momentu ali v časovni razliki, kako se je preverjalo varovalke in njihovo podnožje ( ploščo )??

Skratka najprej je potrebno TOČNO vedeti ali pride tok do porabnikov, najlažje je to preveriti na lučeh, nato pa naprej.


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: Ne dec 16, 2018 8:33 am
Škoda loverPrispevkov: 217Kraj: logatecPridružen: So feb 24, 2007 4:29 pm
fan je napisal/-a:
Do obeh mora priti tok za nemoteno delovanje, lahko je skupna vezava na plošči varovalk ali releju.
Pa vseeno naj vas ne zanese, lahko so žarnice pregorele. Da pa ne deluje ventilator pa je lahko še sto okvar. Po opisu okvare - luči in ventilator mi ne deluje - se ne da nič zaključiti. Niti ne vem ali se je to zgodilo v istem momentu ali v časovni razliki, kako se je preverjalo varovalke in njihovo podnožje ( ploščo )??

Skratka najprej je potrebno TOČNO vedeti ali pride tok do porabnikov, najlažje je to preveriti na lučeh, nato pa naprej.



Tudi sam nevem kdaj so luči nehale delat,opazil sem ko se je stemnilo,pred tem mi pa ventilator že ko sem se peljal nekaj časa ni delal,ker me je zeblo. Varovalke sem premikal po navodilih in probaval če so ok. Ne delajo tudi meglenke niti na armaturki ne sveti,da so prižgane luči. Sicer peljem jutri nekam na servis,pa me zanima,če to spada pod jamstvo ali ne avto je star 3leta?!

Hvala in lp


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: Ne dec 16, 2018 12:00 pm
Uporabniški avatarznalecznalecPrispevkov: 517Kraj: LjubljanaPridružen: So avg 09, 2008 10:58 pm
Ni porebe po citiranju predhodnega posta!

Dokler se ne ve kaj je narobe, se ne more sklepati ali se bo upoštevala garancija. Če prav sem mnenja, da lahko na garancijo mirno pozabite.


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: To dec 25, 2018 12:20 pm
Škoda loverPrispevkov: 217Kraj: logatecPridružen: So feb 24, 2007 4:29 pm
Napaka je bila na stikalu ključa za vžig,popravljeno na garancijo :D


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: To dec 25, 2018 1:20 pm
Uporabniški avatarznalecznalecPrispevkov: 517Kraj: LjubljanaPridružen: So avg 09, 2008 10:58 pm
Super :D


Odsoten Profil

Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po:

Časovni pas: UTC + 1 ura
Stran 1 od 1
8 prispevkov
Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 3 gostov
Išči za:
Napiši novo temo  Odgovori na temo
Pojdi na:  
Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu