Avtor Sporočilo

<  Tehnika  ~  led lucke v notranjosti

OdgovorObjavljeno: Sr nov 28, 2018 2:21 pm
Češki fan!Prispevkov: 23Pridružen: So maj 07, 2016 11:32 am
[list=][/list]

Pozdravljeni,

imam tehnično vprašanje glede led žarnic.
Namreč v notranjosti avta sem klasične žarnice zamenjal z led (2 spredaj in 2 zadaj) in sedaj ko avto zaklenes, vse 4 zarnice malenkostno svetijo.

Vprašanje za strokovnjake na področju elektrike. Me zanima, koliko te 4 zarnice obremenjujejo sam akumulator, ko avto stoji?

Hvala za odgovore in lep pozdrav :dirkac: :D
[url][/url]


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: Sr nov 28, 2018 4:11 pm
Uporabniški avatarznalecznalecPrispevkov: 517Kraj: LjubljanaPridružen: So avg 09, 2008 10:58 pm
Minimalno, vendar ko so temperature okoli 0 ali manj, pa se to že pozna. Zakaj pa ne nabavite pravilnih ledic s preduporom, pa teh težav ne bo?


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: Sr nov 28, 2018 5:05 pm
Češki fan!Prispevkov: 23Pridružen: So maj 07, 2016 11:32 am
fan je napisal/-a:
Minimalno, vendar ko so temperature okoli 0 ali manj, pa se to že pozna. Zakaj pa ne nabavite pravilnih ledic s preduporom, pa teh težav ne bo?


fun, hvala za odgovor.
Glede na celo poplavo teh led zarnic sploh ne vem katere naj ni bile pravilne s preduporom.
Te sem kupil v Mercatorju, pa sem mislil da bo ok.


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: Sr nov 28, 2018 6:07 pm
Uporabniški avatarznalecznalecPrispevkov: 517Kraj: LjubljanaPridružen: So avg 09, 2008 10:58 pm
Iščite ledice nekako v tem smislu: http://www.bolha.com/dodatna-oprema/avt ... 5%BEarnice


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: Sr dec 05, 2018 11:47 am
Češki fan!Prispevkov: 23Pridružen: So maj 07, 2016 11:32 am
kolega mi je dal za probo ledice, na katerih piše CAN BUS vendar ni nič bolje in še vedno rahlo svetijo? :rolleyes:


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: Sr dec 05, 2018 12:07 pm
Uporabniški avatarznalecznalecPrispevkov: 517Kraj: LjubljanaPridružen: So avg 09, 2008 10:58 pm
Ker ne ustrezajo električni napeljavi vašega vozila :D Tu se ne da odkrivati tople vode, ali se nabavi pravilno ledico, ali se veže na že nabavljeno upor, ali pa vgradi nazaj originalne žarnice


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: Če dec 06, 2018 6:27 pm
Češki fan!Prispevkov: 16Pridružen: To nov 08, 2011 2:47 pm
Imel sem enake težave kot ti ko sem zamenjal žarnice v notranjosti avtomobila za led žarnice. Rešitev pa je vezava upora k eni od luči ali je to luč za zadnjo klop ali sprednjo je vseeno ni pa potrebno dajati upora v vsako luč ker sta povezani.
Jaz sem montiral upor na spodnji povezavi, nimam pa več vozila da bi poslikal kako sem zadevo zmontiral.


https://www.aliexpress.com/item/2pcs-10 ... 4c4d3ZD9R9


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: Pe dec 07, 2018 3:47 am
Uporabniški avatarNekaj le znam..Prispevkov: 1768Kraj: KrasPridružen: Če apr 20, 2006 4:19 pm
Toplo odsvetujem žarnice z uporom za notranjo osvetlitev. Plastika je zelo blizu in hitro pride do toplenja plastike.
Če se veže upor naj se le ta, če je le možno, montira na pločevino (npr. streho), da se toplota ustrezno odvaja.


Odsoten Profil WWW

Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po:

Časovni pas: UTC + 1 ura
Stran 1 od 1
8 prispevkov
Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 6 gostov
Išči za:
Napiši novo temo  Odgovori na temo
Pojdi na:  
Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu