Avtor Sporočilo

<  Tehnika  ~  Octavia rs TDi težko vžiga

OdgovorObjavljeno: To okt 02, 2018 9:45 am
Češki fan!Prispevkov: 12Pridružen: Sr sep 27, 2017 7:06 am
Zdravo,

malo brskam po forumu in nikjer ne zasledim teme o omenjeni težavi.
Ima mogoče kdo podobne težave?
Imam Octavio letnik 2014 rs tdi in se mi ponovno dogaja, da zjutraj ali pa popoldan ko grem iz službe dolgo vžiga.
Zanimivo pa je to, da ne poleti niti ko je zima ni teh teža. Samo v prehodnih obdobjih jeseni in spomladi.
Sicer vse normalno deluje, problematični so samo vžigi ko avto nekaj ur stoji . Prvi vžig, potem vžiga normalno.

Hvala za kakršnokoli informacijo.

Lp, Miha


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: To okt 02, 2018 3:48 pm
Uporabniški avatarznalecznalecPrispevkov: 517Kraj: LjubljanaPridružen: So avg 09, 2008 10:58 pm
Se je preverilo kako tesni ventil, na povratnem vodu goriva?


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: Sr okt 03, 2018 7:37 am
Češki fan!Prispevkov: 12Pridružen: Sr sep 27, 2017 7:06 am
Nič še nismo delal, bomo preverili. Vsaka informacija dobrodošla , ker je res nadležno to dolgo vžiganje. :N:


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: So okt 06, 2018 12:55 pm
Češki fan!Prispevkov: 16Pridružen: Po maj 02, 2016 2:30 pm
Enak problem pri Octavii RS 2.0 TDI in 1.6 TDI (oboje 2014 letnik).

Na vcds ne izpiše nobene napake. Ima kdo kakšen predlog?


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: So okt 06, 2018 10:51 pm
Uporabniški avatarznalecznalecPrispevkov: 517Kraj: LjubljanaPridružen: So avg 09, 2008 10:58 pm
Priklopite tester in pri prižiganju motorja spremljajte ( snemajte ) parametre delovanja, pregledate posnetek in se bi morala napaka videti. Kakšen padec pritiska gariva ............... Ali pa spremenite začetne vrtljaje da bo dovolj goriva že pri nižjih vrtljajih. S VCDS pa imate res veliko možnosti.
Lahko pa kontaktirate : http://www.mtl.si/sl/ pa bo hitro rešeno.


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: Ne okt 21, 2018 8:13 am
Uporabniški avatarČeški fan!Prispevkov: 51Pridružen: Sr feb 15, 2017 6:20 pm
Meni moja O3 vRS TDI 2013 dela isto! ko avto stoji več kot 8ur in je temp 15° -18°stopinj vergla vsaj 5s v prazno ... na pooblaščenem servisu nevedno nič o tej okvari pa tudi če sm bil v tistem dnevu že 3i tam zaradi te napake ... smešno

po YT sem brskal in delal raziskave, nisem prišel do dna sem pa našel nek posnetek ki ni točno za te motorje je pa mogoče ideja za kakšnega mehanika da bi si vzel čs in raziskal situacijo in rešil zadevo, sem 100% da bi dobil dosti naših vozil na servis samo da bo odpravil težavo

https://www.youtube.com/watch?v=DXvHdmq0reA&t=1016s


jz sm v fazi re-mape ECUja, bo na novo skupaj in na novo sprogramirano vse in da vidimo če bo situacija ista, poročam drugi tedn ko avto dobim nazaj


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: To okt 23, 2018 2:46 pm
Češki fan!Prispevkov: 17Pridružen: Ne avg 20, 2017 2:46 pm
Enako pri 2014 1,6 in 2016 2,0. Sicer sem slišal že za veliko primerov.


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: To okt 23, 2018 5:46 pm
Češki fan!Prispevkov: 16Pridružen: Po maj 02, 2016 2:30 pm
@SusRS javi kaj bodo rešili, glede te tvoje težave.

Nas ima precej probleme s tem...


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: Sr okt 31, 2018 4:06 pm
Uporabniški avatarČeški fan!Prispevkov: 51Pridružen: Sr feb 15, 2017 6:20 pm
luxxx7 je napisal/-a:
@SusRS javi kaj bodo rešili, glede te tvoje težave.

Nas ima precej probleme s tem...




dobil danes avto, trenutno vse tako kot mora biti, čakam da bo kakšna stopinja več (15 do 18 - garaža) pa da avto počiva 12ur da vidimo če se bo ponavljalo ...

je pa rekel mojster ki mi je delal predelavo na avtu in elektroniki da je verjetnost da vžiga slabo zaradi slabih šob in da jih naj dam testirat, posumil je pa šobe ker je avto sedaj brez vsega (EGR, DPF, CAT) in je pri mrzlem vžigu pokadil ...

poročam kaj bo in kako bo ...


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: Ne nov 11, 2018 9:24 am
Bosch pumpa majstrPrispevkov: 3Pridružen: Sr nov 22, 2017 7:49 pm
Kok kilometrov pa ma avto? Pokadi belo al črno?

LpR


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: Po nov 12, 2018 7:03 pm
Uporabniški avatarČeški fan!Prispevkov: 51Pridružen: Sr feb 15, 2017 6:20 pm
rok91 je napisal/-a:
Kok kilometrov pa ma avto? Pokadi belo al črno?


LpR


154.xxx
modro-belo ...


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: Po nov 12, 2018 8:21 pm
Bosch pumpa majstrPrispevkov: 3Pridružen: Sr nov 22, 2017 7:49 pm
[/quote]

154.xxx
modro-belo ...[/quote]

Upam de se ti ne bo ponavlal..vsekakor me zanima kko se bo resil..sm pa na tujih forumih zasledu de je treba racunalnisko posodobit, odpravt kukrkoli kokr je blo ze zgor omenjeno.

Glede dima: na enmu drugmu "hisnemu" avtu k je brez te "nesnage" (beri EGR, DPF) se tud k par ur stoji pokadi sivo-belo-modo. Pa je tko ze 2 leti..tko de se noben vec ne sekira.

LpR


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: To nov 13, 2018 5:56 pm
Uporabniški avatarČeški fan!Prispevkov: 51Pridružen: Sr feb 15, 2017 6:20 pm
rok91 je napisal/-a:


154.xxx
modro-belo ...[/quote]

Upam de se ti ne bo ponavlal..vsekakor me zanima kko se bo resil..sm pa na tujih forumih zasledu de je treba racunalnisko posodobit, odpravt kukrkoli kokr je blo ze zgor omenjeno.

Glede dima: na enmu drugmu "hisnemu" avtu k je brez te "nesnage" (beri EGR, DPF) se tud k par ur stoji pokadi sivo-belo-modo. Pa je tko ze 2 leti..tko de se noben vec ne sekira.

LpR[/quote]


ja jz tud upam da se ne bo ponavljalo glede dolgega vžiga, zaenkrat ni bilo težav pa so temperature tam tam, moram pa dobiti garažo da ga še stestiram v garaži ko je dejansko 18-20 stopinj ..

eni pravijo da ni nič takega to, da naj se ne sekiram pa mi nekak ne gre iz glave besede mojstra ki je delal downpipe pa vse na avtu " ti, pametno bi blo šobe dat prevert, mal pokadi hladn ..." ful dobr haa :D :D


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: Sr nov 14, 2018 7:57 am
Uporabniški avatarVreden znamkePrispevkov: 2028Kraj: DobrepoljePridružen: Pe jun 29, 2007 6:08 pm
Najprej vlij mal additiva za ciscenje sob( Euroton Liqui moly), menjaj crpalko(ne bos verjel pri modrem dimu na ac mi je pomagala INA v Zagrebu in pol gas do LJ, pa skoz tankam na OMW in obcasno MOL) in zgleda da sem nekje pokasiral vodo, pa za tezak vzig bi jaz rekel, da je to starter, ker ECU hoce videt 240 obratov preden zacne z vbrizgom goriva..ta napaka je bila tudi na motorju 1.9 tdi l.99(imel o1 z tem motorjem).
Ce je moj motor prilezel do 315000km (2.0tdi 125kw), pa ga ne sparam in je ze kadil plavo, ma bo tud tvoj nekak zdrzal.


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: Ne nov 18, 2018 1:57 pm
Uporabniški avatarČeški fan!Prispevkov: 51Pridružen: Sr feb 15, 2017 6:20 pm
bfranc je napisal/-a:
Najprej vlij mal additiva za ciscenje sob( Euroton Liqui moly), menjaj crpalko(ne bos verjel pri modrem dimu na ac mi je pomagala INA v Zagrebu in pol gas do LJ, pa skoz tankam na OMW in obcasno MOL) in zgleda da sem nekje pokasiral vodo, pa za tezak vzig bi jaz rekel, da je to starter, ker ECU hoce videt 240 obratov preden zacne z vbrizgom goriva..ta napaka je bila tudi na motorju 1.9 tdi l.99(imel o1 z tem motorjem).
Ce je moj motor prilezel do 315000km (2.0tdi 125kw), pa ga ne sparam in je ze kadil plavo, ma bo tud tvoj nekak zdrzal.



hvala za nasvet, addativ bomo probali ja, tankam pa večino cajta na AC Petrol. potolažil z 315kKm heh hvalahvala =D mehanik mi je rekel dokler kadi je GUT k bo nehal bo pa drama! :hysterical: :hysterical:

da napišem da niti 1x do sedaj ni verglal dolgo, takoj na prvo vžge, kot sm napisal čakam še eno toplo garažo :cool:


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: Ne nov 18, 2018 4:18 pm
Uporabniški avatarznalecznalecPrispevkov: 517Kraj: LjubljanaPridružen: So avg 09, 2008 10:58 pm
Osebno redno točim gorivo na Petrolu že zadnjih 34 let ( mi je najbližji ), pa nisem še nikoli imel težave zaradi goriva.


Odsoten Profil

Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po:

Časovni pas: UTC + 1 ura
Stran 1 od 1
16 prispevkov
Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 5 gostov
Išči za:
Napiši novo temo  Odgovori na temo
Pojdi na:  
Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu
cron