Avtor Sporočilo

<  Tehnika  ~  Digital Service Plan

OdgovorObjavljeno: To avg 07, 2018 5:19 pm
Bosch pumpa majstrPrispevkov: 6Pridružen: To avg 07, 2018 4:59 pm
Hej! Verjetno kdo uporablja MyŠkoda aplikacijo na svojem telefonu. V njej je možno dostopat tudi do t.i. Digital Service Plan (DSP) v katerem naj bi bili zapisani obiski na servisu ipd. Imam težavo, ker v arhivu mojega vozila ni nič. Avto sem kupil marca letos - rabljen, iz uvoza. Prodajalec (ne uradni Škoda zastopnik) mi je posreodval tiskani izpis "iz računalnika", vendar nobenega od teh vpisov v DSP ni. Zabeležena je le prodaja (oktobra 2015) in pa servis, ki sem ga opravil jaz (junija 2018).


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: To avg 07, 2018 6:39 pm
Uporabniški avatarŠkoda voznik!Prispevkov: 83Kraj: VRHNIKAPridružen: Pe avg 21, 2015 2:48 pm
Jaz imam naloženo aplikacijo in mi pokaže servise tudi od prvega lastnika, mi pa izpušča en servis.


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: Pe avg 10, 2018 11:08 am
Bosch pumpa majstrPrispevkov: 6Pridružen: To avg 07, 2018 4:59 pm
Super. Hvala za odgovor. Je bil prejšnji lastnik tudi v SLO, oz. so bili vsi ti servisi narejeni v SLO?

Ima kdo izkušnje s servisno zgodovino (DSP) za vozilo, ki je bilo kupljeno iz tujine?


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: So avg 11, 2018 10:04 am
Bosch pumpa majstrPrispevkov: 6Pridružen: To avg 07, 2018 4:59 pm
kraljb je napisal/-a:
Super. Hvala za odgovor. Je bil prejšnji lastnik tudi v SLO, oz. so bili vsi ti servisi narejeni v SLO?

Ima kdo izkušnje s servisno zgodovino (DSP) za vozilo, ki je bilo kupljeno iz tujine?


Po e-pošti komuniciram z možakarjem na @skoda-auto.cz, ki mi je sporočil, da naj bi bile informacije vezane na državo, da npr. SLO serviser ne vidi zgodovine servisev v drugih državah.

Ima kdo kakšne informacije/izkušnje glede tega?


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: So avg 11, 2018 11:13 am
Uporabniški avatarSimply cleverPrispevkov: 606Kraj: KoperPridružen: Po avg 13, 2007 2:35 pm
Jaz v app vidim servise delane v DE, sicer z vpisom kilometrov in datuma ter kje je bil delan, ne pa kaj je bilo delano, na uradnem servisu pa so mi potrdili da je bilo vse kot mora biti po planu, imajo vpisano tudi kaj se je delalo


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: Po avg 13, 2018 9:55 pm
Bosch pumpa majstrPrispevkov: 6Pridružen: To avg 07, 2018 4:59 pm
O, krasno. Hvala za info!

Upam, da mi jih bo uspelo prepričat, da nekaj ne štima z vnosi pri mojem vozilu. Ima samo prvi vnos, ko je bilo vozilo kupljeno in pa zadnjega, ko sem ga peljal na servis: 869000 km kasneje.

Očitno lahko kakšen servisni vnos (ali več njih) kdaj tudi malo "izpade" iz sistema.

Če ima kdo še podobno izkušnjo, se priporočam. Sporočim, ko dobim kakšno novo informacijo.


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: Če avg 16, 2018 9:56 pm
Uporabniški avatarNekaj le znam..Prispevkov: 1768Kraj: KrasPridružen: Če apr 20, 2006 4:19 pm
Z aplikacijo nimam izkušenj, zagotovo pa lahko SLO pooblaščenec vidi servise tudi iz drugih držav, če so bili ti servisi seveda opravljeni na pooblaščencu IN USTREZNO VNEŠENI v sistem. Kar sicer običajno po mojih izkušnjah ni težava.


Odsoten Profil WWW
OdgovorObjavljeno: Ne avg 19, 2018 9:21 am
Bosch pumpa majstrPrispevkov: 6Pridružen: To avg 07, 2018 4:59 pm
Zelo dobro. Sem vesel, da se to vidi. Oz. naj bi se.

Sedaj pa me zanima, če ima kdo kak predlog, kaj narediti, ker se tega pri mojem ne vidi? Dostopen je podatek za 1 km, ko je bil kot nov avto prodan, potem pa po dveh letih in pol na cca. 87000 km, ko sem ga peljal jaz na servis. Vmes pa ni nič zavedeno ...

Je možno, da sploh ni bilo vpisano?
Je možno, da je to kdo zbrisal iz sistema?

:hmm:


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: Ne avg 19, 2018 1:04 pm
Uporabniški avatarznalecznalecPrispevkov: 517Kraj: LjubljanaPridružen: So avg 09, 2008 10:58 pm
Oboje je možno in oboje je bilo narejeno z razlogom, če je bilo.
Kaj pa se je pomislilo, da vozilo do prodaje ni bilo servisirano ( tudi takšni so ) ali pa se je servisiral doma/privat/popoldanec ----- in ni bilo možnosti vpisa v bazo
Se je preverilo s testerjem koliko se je redno delalo letne servise?


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: Ne avg 19, 2018 9:02 pm
Škoda loverPrispevkov: 161Kraj: BrezicePridružen: To mar 08, 2016 12:49 pm
Torej tukaj nekaj ne stima.
1.Vozilo je bilo na operativni leasing kjer ponavadi imajo svoje mehanike in vozilo servisira kr banka sama.
2.Vozilo je servisiral popoldanc.
3.Vozilo je bilo od trgovskega potnika in ni nikoli videlo servisa (videno tudi v SLO in zdrzi 100tkm potem se proda).
4.Ponarejeni racuni in stempilke (tako so mene nategnili pri fordu iz italije na naslovu ni bilo nic)
In se kaksna varianta se bi nasla.....Najbolje je iti na pooblascenca da ti pogleda v sistem ce notri ni nic bog pomagaj.


Odsoten Profil

Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po:

Časovni pas: UTC + 1 ura
Stran 1 od 1
10 prispevkov
Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 4 gostov
Išči za:
Napiši novo temo  Odgovori na temo
Pojdi na:  
Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu