Avtor Sporočilo

<  Tehnika  ~  octavia 1.2 TSI okvare - prebogata zmes

OdgovorObjavljeno: Pe avg 03, 2018 12:08 pm
Bosch pumpa majstrPrispevkov: 2Pridružen: Pe avg 03, 2018 6:23 am
Pozdravljeni,

Prosim vas za pomoč, nasvet, vaše izkušnje itd.

Sem lastnik octavie 1.2 TSI (2011) in v zadnjem času pri pospeševanju avto cuka. Predvsem se to odraža pri 3 in 4 prestavi... Sprva se mi je pojavila opozorilna lučka (za motor), ki pa se v zadnjem času sploh ne prižge več?! 3x sem bil že pri "majstrih" ki so priklapljali računalnik in je vrglo ven napako "prebogata zmes. Nihče točno ne ve kje bi lahko bila dejansko težava... Ne bi pa rad vozil avta na uradni servis (izven garancije) ker se bojim da bodo zamenjali pol avta preden se bi napaka odpavila.

Ima kdo kakšno idejo, podobno izkušnjo? Kje bi lahko bil vzrok težav?



Hvala vsem
Jernej


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: Pe avg 03, 2018 10:56 pm
Uporabniški avatarznalecznalecPrispevkov: 517Kraj: LjubljanaPridružen: So avg 09, 2008 10:58 pm
Vašo težavo lahko reši vsak sposoben mehanik/mojster/popoldanec, torej, najprej najdite kakšnega sposobnega mehanika/mojstra/popoldanca in takoj boste imeli manj težav.
Napišite od kod tipkate, pa se bo našel kakšen mehanik v vaši bližini.


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: So avg 04, 2018 3:04 pm
Bosch pumpa majstrPrispevkov: 2Pridružen: Pe avg 03, 2018 6:23 am
pozdravljeni,

bil že večkrat pri "sposoben mehanik/mojster/popoldanec", vendar nihče ne ve točno kaj bi lahko točno bil vzrok napake... Nekdo mi je celo predlagal menjavo ketne?!

Do sedaj smo menjali
- tesnila na sesalnem kolektorju in senzor na kolektorju
- zračni filter
- ter očistili loputo (to so rekli tudi na uradnem servisu da bi lahko bil vzrok napake)

Tu vam pišem, če je kdo imel podobne težave, saj ne bi rad menjal "pol avta" preden se napaka dokončno odpravi...
Sem pa iz okolice Domžal.


Hvala


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: So avg 04, 2018 11:24 pm
Uporabniški avatarznalecznalecPrispevkov: 517Kraj: LjubljanaPridružen: So avg 09, 2008 10:58 pm
Kakorkoli že, sam ECU lahko popravlja napake + - 25%, kar je več, zabeleži napako in prižge opozorilno lučko. Zabeleženo napako se lahko prebere s testerjem v obliki kode, nikakor pa ne:
kodaš je napisal/-a:
in je vrglo ven napako "prebogata zmes.


Torej prebrati je potrebno kodo napake, ta pa pove pot do napake.

Brez zamere, vendar za mene je mehanik/mojster/popoldanec nesposoben če se res dogaja to:
kodaš je napisal/-a:
Nihče točno ne ve kje bi lahko bila dejansko težava...



Mi je pa kristalno jasno, da nihče ne želi menjati dele kar na pamet in si s tem večati strošek vzdrževanja vozila.

V koliko ne boste rešili problema, se pripeljite na Vič in bom podal diagnozo okvare.


Odsoten Profil

Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po:

Časovni pas: UTC + 1 ura
Stran 1 od 1
4 prispevkov
Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 4 gostov
Išči za:
Napiši novo temo  Odgovori na temo
Pojdi na:  
Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu
cron