Avtor Sporočilo

<  Tehnika  ~  škoda superb štarter ali akumulator.....?

OdgovorObjavljeno: To jul 31, 2018 6:01 pm
Škoda loverPrispevkov: 156Pridružen: Sr dec 30, 2015 8:39 pm
zdravo
imam superba 2.0 tdi 2011 l
ker sem z doma in ženska vozi moj avto mam eno vprašanje namreč rekla mi je da ji je avto že 2x ugasnil med vožnjo na semaforju in ankrat k je šla čist počas zarad policaja v obeh primerih je rekla da se je prižgala lučka za akumulator. no potem ga spet takoj normalno vžgala in se odpeljala domov.
danes hoče vžgat avto se vse lučke normalno prižgejo in vgasnejo ob kontaktu vendar je slišat samo rrrrrrrrrr oz. tktktktktktktkt :): ne vem kako bi razložil in avto ne vžge.
kaj bi lahko bilo v tem primeru al je akumulator al je štarter al je alternator nimam pojma kaj bi lahko bilo. je pa res da imam avto sedaj 3 leta in akumulatorja še nisem menjal je bil pa že prej noter en. nebi se rad prenaglil pa da mi reče mehankar da je štarter pa pol se izkaže za kaj druzga.
hvala


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: Sr avg 01, 2018 12:33 am
Uporabniški avatarznalecznalecPrispevkov: 517Kraj: LjubljanaPridružen: So avg 09, 2008 10:58 pm
Preden se da kontakt se pomeri tok na akumulatorju, mora biti okoli 12,5V, med merjenjem naj nekdo prižge vozilo in se vidi padec elektrike, če inštrument pokaže okoli 5V, je akumulator v poslavljanju. Med tem ko se prižiga motor, naj nekdo rahlo potolče po zaganjaču, če v tem trenutku motor normalno zavrti in prižge je zaganjač zrel za obnovo.
Zaženite vozilo in pomerite koliko polni alternator, v koliko je okoli 13,8 do 14,4 je alternator super, če je pod 12V, pa premalo polni in ste našli krivca.

Vse to vam lahko pogleda lokalni mojster/mehanik/popoldanec ali avtoelektrikar.


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: Sr avg 01, 2018 6:33 pm
Škoda loverPrispevkov: 156Pridružen: Sr dec 30, 2015 8:39 pm
zdravo
ja mehankar pride jutri na dom
je pa zadeva sledeča brat je prklopu na kable iz svojga avta avto je začel normalno verglat samo bolj počasi vendar ni vžgal ker je po moje res bil cist prazen. potem je probal zmerit ko je bil kontakt in ni kazalo nič se pravi je bil kao čist mrtev akumulator vendar ko je dal kontakt se normalno vse lučke še prižgejo vendar ostanejo prižgane ker ponavadi nekatere pogasnejo. ob tem je utripala lučka za ročno oz. za bremze se pravi na desnem števcu takoj nad sredino kazalca k mislm da je zraven lučka za akumulator. in potem sploh ni več glasa dal da bi vžgal.
nakar tudi ni mogel premakniti sedeža nazaj ker so elektronski, ter avta se ne da zaklenit več enostavno se ne zaklene baterija v daljincu je nova. po tem sklepam da je akumulator me pa skrbi da ni kakšna kuna bila kje na delu oz. da ni alternator tudi kje načet oz. fuč.
hvala
lp


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: Sr avg 01, 2018 6:35 pm
Škoda loverPrispevkov: 156Pridružen: Sr dec 30, 2015 8:39 pm
evo tako je isto meni naredilo.
https://www.youtube.com/watch?v=xcEYmaMz4Gg

na tej povezavi je vidt. potem sklepam in upam da je samo akumulator


Odsoten Profil

Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po:

Časovni pas: UTC + 1 ura
Stran 1 od 1
4 prispevkov
Po forumu brska: Google [Bot] in 1 gost
Išči za:
Napiši novo temo  Odgovori na temo
Pojdi na:  
Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu
cron