Avtor Sporočilo

<  Tehnika  ~  Vibriranje ob speljevanju: sklopka?

OdgovorObjavljeno: Po jul 16, 2018 10:34 am
Češki fan!Prispevkov: 56Pridružen: Če jun 27, 2013 10:38 am
Zivjo,

ob speljevanju, ko delno spustim sklopko, pride do vibriranja, ki potem izgine in ga med voznjo ni ni vec, tudi med prestavljanjem.
Samo pri speljevanju, pa se to ne vedno.

Ali imate kaj izkusenj s tem? Kako se to stopnjuje?
Ali bi to lahko kazalo na menjavo sklopke, ki pa ni poceni, ker je menda tam okoli se potisna plosca in vztrajnik ?

Octavia 1U5, 2000, 1.9 TDI, AGR

Hvala za informacije


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: Po jul 16, 2018 10:52 pm
Uporabniški avatarznalecznalecPrispevkov: 517Kraj: LjubljanaPridružen: So avg 09, 2008 10:58 pm
Lahko je nosilec menjalnika ali pa obrabljena sklopka. Lokalni mehanik/mojster/popoldanec bi hitro videl kaj nagaja. No saj niti ni tako draga menjava sklopke in vztrajnika.


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: To jul 17, 2018 8:37 am
Češki fan!Prispevkov: 56Pridružen: Če jun 27, 2013 10:38 am
Zivjo,

hvala za hiter odgovor.
Sem probal naslednje po nekih vasih navodilih:

1. Test sklopke 1: Na mestu in pri delujočem motorju pretikajte v različne prestave. To mora iti lahko in brez škrtanja. Če ne, potem sklopka ne spusti povsem.

......ni nobenega problema s prestavljanjem.

2. Test sklopke 2: Zategni ročno zavoro, pretaknite v drugo prestavo in poskusite z zategnjeno zavoro speljati. Če motor ne crkne, potem sklopka drsi

.....Avto normalno crkne.

Od tega testa mi tudi zavibrira vec ne ob speljevanju..... oz normalno spelje.

PS: kako da ni drago ? ..... na porseju so mi dejeli, da bila menjava komplet sklopke cca 1.000 eur


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: To jul 17, 2018 12:28 pm
Uporabniški avatarSimply cleverPrispevkov: 606Kraj: KoperPridružen: Po avg 13, 2007 2:35 pm
menjava sklopke pri popoldancu cca 400€, sam sem dal par let nazaj za komplet, sklopko, vztrajnik za Superja 1.9TDI 450€ z delom za komplet od Sachsa


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: To jul 17, 2018 11:09 pm
Uporabniški avatarznalecznalecPrispevkov: 517Kraj: LjubljanaPridružen: So avg 09, 2008 10:58 pm
skoda96 je napisal/-a:

PS: kako da ni drago ? ..... na porseju so mi dejeli, da bila menjava komplet sklopke cca 1.000 eur


Porshe ni edini servis, je pa med dražjimi :D


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: Sr jul 18, 2018 8:49 am
Češki fan!Prispevkov: 56Pridružen: Če jun 27, 2013 10:38 am
Kje pa to potem kupujete, da je solidna roba in ugodna cena, ker ugotavljam, da tudi ena manseta na volanski gredi pusca olje ..... gred je bila menjana pred 4 leti obnovljena od Avto Marko.

Ebay, CarBock.de ali kje pri nas ?


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: Sr jul 18, 2018 10:03 pm
Uporabniški avatarznalecznalecPrispevkov: 517Kraj: LjubljanaPridružen: So avg 09, 2008 10:58 pm
Manšeta na volanski gredi ščiti gred pred zunanjimi vplivi ( voda, prah ... ) in nič ne tesni. V koliko pušča olje pri volanski gredi, je spustil semering, torej gred demontirati in ponovno zatesniti.

Hja, različno se nabavlja, nekaj pri nas, nekaj iz tujine. Ni zmeraj vse odvisno od cene, veliko bolj pomembno je kvaliteta.


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: To mar 12, 2019 10:15 pm
Češki fan!Prispevkov: 15Pridružen: To jun 09, 2015 2:46 pm
skoda96 je napisal/-a:
Zivjo,

ob speljevanju, ko delno spustim sklopko, pride do vibriranja, ki potem izgine in ga med voznjo ni ni vec, tudi med prestavljanjem.
Samo pri speljevanju, pa se to ne vedno.

Ali imate kaj izkusenj s tem? Kako se to stopnjuje?
Ali bi to lahko kazalo na menjavo sklopke, ki pa ni poceni, ker je menda tam okoli se potisna plosca in vztrajnik ?

Octavia 1U5, 2000, 1.9 TDI, AGR

Hvala za informacije


Iztrošena sklopka. Doživel takšno stanje že pri večih različnih avtih. Ampak lahko, da bo peljala tudi še 50.000 km. Odvisno kako boš delal (ali bodo delali) z njo.


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: Če okt 10, 2019 8:31 pm
Češki fan!Prispevkov: 28Pridružen: Sr maj 02, 2012 4:32 pm
Zadnjič sem kupil Octavio 1.9 TDI letnik 08 (1Z3) in opažam isti problem. Sicer ima samo 140k kilometrov, tako da so posledice obrabe vožnje na kratke relacije prejšnega lastnika.


Odsoten Profil

Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po:

Časovni pas: UTC + 1 ura
Stran 1 od 1
9 prispevkov
Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 4 gostov
Išči za:
Napiši novo temo  Odgovori na temo
Pojdi na:  
Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu