Avtor Sporočilo

<  Tehnika  ~  Obrati motorja 2.0 TDI

OdgovorObjavljeno: Če jun 21, 2018 9:54 am
Bosch pumpa majstrPrispevkov: 2Pridružen: Če jun 21, 2018 8:51 am
Pozdravljeni mojstri.

Imam sledeč problem:
Škoda yeti 2010 2.0 TDI 103kw
Obrati na mestu ne pridejo čez 2500, med vožnjo dela normalno razen včasih mal pocuka.
Prej tega ni blo, ma pa avto 157tkm.
Mene drugač ne mot sam problem bo na tehničnem za meritu izpušnih plinov.
Prklopu sem ga tut doma na tester sam ni napak, bo pa še prklopljen na vag tester za vsak slučaj če se kaj pokaže.
Je mel mogoče kdo tak primer pri tem motorju in kaj bi lahk bil vzrok?

Lp


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: Če jun 21, 2018 11:35 pm
Uporabniški avatarznalecznalecPrispevkov: 517Kraj: LjubljanaPridružen: So avg 09, 2008 10:58 pm
1. motorna elektronika je zaradi še neznane napake preklopila v varni način delovanja
5. zamešen katalizator ali čistilec trdih delcev
3. senzo pretoka zraka ne deluje ali je zapacan
4. variabilna jermenica na odmični gredi ne deluje pravilno ali je zamaknjena za pol zoba ( to se najraje pojavi po velikem servisu )
5. EGR ventil

Vozilo priklopite na spodoben tester in na vožnjo, snemanje parametrov delovanje motorja in se bo hitro videlo kaj nagaja.


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: Pe jun 22, 2018 3:36 am
Uporabniški avatarVreden znamkePrispevkov: 2028Kraj: DobrepoljePridružen: Pe jun 29, 2007 6:08 pm
Passat 2.0 tdi letnik 2011 ima isto hibo..pa kakor vem ima se kar precej istih motorjev to hibo...
Hecam se, o tem je ze bilo pisanje in je kao neka eko funkcija, da ga ne turiras v obrate na mestu, na tehnicnem pa vejo kako narediti da obidejo to funkcijo, lahko pa probas in stisni sklopko in pritisni gas.


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: Pe jun 22, 2018 7:40 am
Bosch pumpa majstrPrispevkov: 2Pridružen: Če jun 21, 2018 8:51 am
Probu sem že vse. Prej tega ni blo. Se pa včasih pojav tut med vožnjo kak cukanje z izgubo obratov.
Pomoje je res nek ena napaka in itak ga bom dal še priklopt da se vid kaj se dogaja med vožnjo.
Mam kolega ki dela na porscheju pa bo mnde že stuhtu, iz glave pa tako ne ve kaj bi lahk blo.
Drugač pa hvala za vse info :)


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: Po avg 05, 2019 8:17 pm
Škoda loverPrispevkov: 156Pridružen: Sr dec 30, 2015 8:39 pm
živjo
vem da je stara tema vendar naj povem da se pri mojem superbu ista stvar letnik 2011 je pa to kot nekakšna varovalka da se ga ne more na mestu nabijat v obrate je varianta mislim da če daš v ler in izklopiš funkcijo proti zdrsu asr al kaj je in potem gre v višje obrate na mestu.
na servisu oz na tehničnem ni težav ker ga pač nbabije do 2500 obratov in to je to moj je normalno šel čez je pa rekel na tehničnem da imajo nekateri drugi avti isto stvar.
lp


Odsoten Profil

Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po:

Časovni pas: UTC + 1 ura
Stran 1 od 1
5 prispevkov
Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 4 gostov
Išči za:
Napiši novo temo  Odgovori na temo
Pojdi na:  
Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu