Avtor Sporočilo

<  Tehnika  ~  Superb 2.0 tdi karavan letnik 2011

OdgovorObjavljeno: Če maj 31, 2018 9:47 pm
Češki fan!Prispevkov: 45Pridružen: So jan 30, 2016 4:10 pm
Zdravo.
Imam superba karavan 2011 letnik in ko zapelem čez ležečega zaškripa spredaj ko da je avto star 100 let. So mi že mazali stabilizator spredaj ( vzeli ga dol in gumice stabilizatorja mazali ko nori) zamenjal palčke stabilizatorja ampak še vedno škripa. Ima kdo kaj izkušen s tem škripanjem? Mogoče kaki seleni na rokah,...?Nič ni razluftano in je vse ok..

Druga zadeva so glasne gume. Imam letne Michelin premacy 3, stare 1 leto. Lani je bilo ok letos pa so glasne ko da je ležaj zaribal ... sem najdu eno firmo (https://www.avtoservis-profil.com/uravnotezenje-in-brusenje-pnevmatik/ ) ki brusi gume ravno zaradi neenakomerne obrabe. Ima kdo kaj izkušenj s to firmo in brušenjem gum? Ima kdo ki vozi superba kaj izkušenj z obrabo gum?

In še zadnje ko prižgem klimo se iz armaturke sliši tak šum ko da nekaj pušča oziroma se pretaka in to dela vsake toliko časa Na cca 3 do 5 min. Klima je servisirana redno in cca 1 mesec nazaj zamenjan plin in tesnila... Hladi sicer ok sam šum me zanima zakaj se pojavlja?

Hvala za konstruktivne odgovore.


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: Če maj 31, 2018 11:04 pm
Uporabniški avatarznalecznalecPrispevkov: 517Kraj: LjubljanaPridružen: So avg 09, 2008 10:58 pm
1. Neprijeten zvok lahko povzroča:
- vodilo amortizerja / palčka je suha in v kombinaciji s semeringom - cvili. Za začetek pošpricajte palče amortizerja s kakšno silikonsko mastjo v spreju. Če nadležnega zvoka ne bo več, ste našli krivca
- nepravilni nagib silnih blokov na obesi / odvijte vijake obese in vozilo naj bo na vseh štirih kolesih obteženo - nato privijte vijake obese nazaj. Tako lahko silni bloki delujejo v obe smeri, brez cviljenja in trganja gume. Ta napaka se v deževnih dneh prikrije.

2. Ne vem

3. Nekaj je narobe s pritiskom plina v napeljavi. Posvetujte se s mojstrom ki popravlja klimatske naprave. Škoda bi bilo, da bi šel kompresor v "franže".


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: To jun 05, 2018 7:45 pm
Češki fan!Prispevkov: 45Pridružen: So jan 30, 2016 4:10 pm
Fan.
Hvala za info. Smo že mazal stabilizator, stabilizator palčke pa sem menjal ker so bile gumice napokane ( odprte ) in sem mislil da je to krivo.... sem pa par dni nazaj najdu na briskodi najdu da so skoraj sigurno silen bloki za zamenjat. Bomo še te 4 gumice menjal pa javim al je ok.


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: So jul 14, 2018 8:58 am
Češki fan!Prispevkov: 45Pridružen: So jan 30, 2016 4:10 pm
Pozdravljeni

Javljam da je cviljenje čez ležeče policaje odpravljeno z zamenjavo selen blokov na obeh straneh.
Ostalo se še rešuje.

Hvala za vse namige in pomoč.


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: Ne sep 16, 2018 1:58 pm
Bosch pumpa majstrPrispevkov: 1Pridružen: So sep 15, 2018 12:16 pm
Pozdrav,

tole s pretakanjem/šumom, ko je aktivna klima tudi mene zanima zakaj se tako sliši. (superb 2.0tdi combi l.12 climatronic)


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: Po sep 17, 2018 10:57 pm
Uporabniški avatarznalecznalecPrispevkov: 517Kraj: LjubljanaPridružen: So avg 09, 2008 10:58 pm
Preverite količino plina v sistemu.


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: So okt 20, 2018 10:13 am
Češki fan!Prispevkov: 45Pridružen: So jan 30, 2016 4:10 pm
Smo dal na novo prefilat in preveriti če kje pušča in je vse ok, zvok pa ostaja.


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: Pe mar 08, 2019 8:39 pm
Češki fan!Prispevkov: 45Pridružen: So jan 30, 2016 4:10 pm
Zdravo. Sem danes na enem od pooblaščenih prodajalcev Škoda v Ljubljani preveril na eni Škoda superb 2014 letnik, moto 2.0 tdi in je klima sikala isto kot moja. Ali je to normalno al je kaj v okvari.. Plin smo lani prefilali in preverili sistem in je bilo vse ok vendar je ta sikajoč zvok ostal Sliši se kot bi se plin pod pritiskom pretakal čez neki premajhen ventil in kot da bi zadeva piščala ( pa ne pušča saj klima hladi normalno in tudi kompresorja se ne sliši ko poslušaš v motorju,...) Hvala za eventuelne namige, rešitve in ideje.


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: Pe mar 08, 2019 11:41 pm
Uporabniški avatarznalecznalecPrispevkov: 517Kraj: LjubljanaPridružen: So avg 09, 2008 10:58 pm
Po opisu bi rekel da je premalo plina v napeljavi. Lahko da ga je v mejah normale, vendar premalo. To ali pa ena cev od klime zmrzuje. Vsekakor temeljit pregled.


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: Po apr 22, 2019 4:02 pm
Češki fan!Prispevkov: 45Pridružen: So jan 30, 2016 4:10 pm
Pozdrav. Ima kdo kako priporočilo za popravilo klime škoda superb 2011 letnik? Klima ne hladi in tudi cevi so tople tko da je al spustu plin,.....Kaki servis iz Ljubljane oziroma bližnja okloica? Hvala za vsako priporočilo da se ne naserjem!
Lep pozdrav.


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: Po apr 22, 2019 4:43 pm
Uporabniški avatarznalecznalecPrispevkov: 517Kraj: LjubljanaPridružen: So avg 09, 2008 10:58 pm
Lahko vam to pogleda tudi vaš izbrani mehanik/mojster/popoldanec. Bo pa nastal problem, če ni v sistemu plina in vaš mehanik nima polnilne postaje. Osebno imam dobre izkušnje tu: http://www.zalaznik.si/


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: Če apr 25, 2019 6:59 pm
Češki fan!Prispevkov: 45Pridružen: So jan 30, 2016 4:10 pm
No da javim. Spustil je uparjalnik klime. So ga zamenjali in uredili da dela kot mora. Priporočam http://www.ksemar.si/ . Korektni, hitri in strokovni.


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: So apr 18, 2020 10:57 am
Češki fan!Prispevkov: 45Pridružen: So jan 30, 2016 4:10 pm
Po letu in pol se je spet pojavilo škripanje čez ležeče policaje. Menjal smo spet silen bloke ampak je bil zvok čez ležeče policaje še vedno pisoten. Letos sem menjal glavni stabilizato ' stabilizato palčke in vse 4 silen bloke in je škripanje še vedno prisotno. Ko se zunaj ogeje na več kot 7 stopinj to škipanje zgine! Ali res nima noben težav s tem cviljenjem ker na drugih forumih berem da ima VAG skupina kr težave s tem škipanjem? A je mogoče kdo menjal amortizeje zarad tega in bi bili mogoče amortizeji krivec?
Hvala za predlog, odziv in pomoč pri reševanju nadležnega škripanja.


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: So apr 18, 2020 1:13 pm
Uporabniški avatarznalecznalecPrispevkov: 517Kraj: LjubljanaPridružen: So avg 09, 2008 10:58 pm
Lahko bi amortizerji povzročali nezaželen zvok. Batnica amortizerja je suha, ko se premika gor/dol, lahko gre v resonanco.
Osebno take probleme rešujem po vrsti:
- najprej po vrsti namažem z belo mastjo v spreju vse dejavnike, ki bi lahko povzročali hrup
- Ko se točno ugotovi kaj nagaja, pa se stranka sama odloča ali gre v menjavo, ali se vse skupaj namaže z silikonsko mastjo. Potrebno je vedeti, da včasih nov del ne reši problema, mazanje pa zadostuje za kakšne tri/štiri meseca.


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: Ne maj 10, 2020 8:11 am
Škoda loverPrispevkov: 156Pridružen: Sr dec 30, 2015 8:39 pm
imam enak problem pri superbu letnik 2011.
ko je mokro tega škripanja ni ko je suho pa je nadležno ampak sem se nekako navadil. ima kolega octavijo 2015 letnik in isto dela je dal vse pregledat vse možno zamenjat kaj je blo obrabljeno in podmazat še vedno dela isto še amortizerje je menju ki naj bi bli malo zmantrani.


Odsoten Profil

Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po:

Časovni pas: UTC + 1 ura
Stran 1 od 1
15 prispevkov
Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 3 gostov
Išči za:
Napiši novo temo  Odgovori na temo
Pojdi na:  
Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu