Avtor Sporočilo

<  Tehnika  ~  Izguba hladilne tekocine

OdgovorObjavljeno: Sr maj 16, 2018 3:51 pm
Uporabniški avatarSimply cleverPrispevkov: 606Kraj: KoperPridružen: Po avg 13, 2007 2:35 pm
Pozdravljeni,

Vozilo izgublja hladilno tekocino, nekih vidnih sledi ni. Ekspanzijska posoda na max, naredim n km in vozilo javi da manjka tekocina. Ustavim, odprem cep posode in tekocina nazaj naraste na max. Odpeljem, vcasih lahko ponovim enako, vcasih pa ob odprtju cepa ostane posoda prazna. Pac tekocino se dolije in tako gre naprej, do naslednjega javljanja o pomanjkanju. Prevozeni km so lahko razlicni, lahko naredim samo 10km, lahko pa 100.

Gre se za motor 2.0 tdi 184hp, oznaka motorja pa CUPA, letnik 2014, 150000km prevozenih.

Na vozilu je ze bila menjana vodna pumpa, pa tudi zgorah hladilnik (interkuler al markoli je).

Na servisu so poizkusili narediti tlacni preizkus, endar brez uspeha, saj se izgublja tlak. Domnevajo na tesnilo glave. Ali obstaja kak preizkus, da bi se videlo kje izteka tekocina, kaksna barvila s tlacnim preizkusom ali kaj podobnega, da se ne gre v menjavo tesnila po nepotrebnem?

Hvala za odgovore


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: Če maj 17, 2018 8:25 am
Uporabniški avatarznalecznalecPrispevkov: 517Kraj: LjubljanaPridružen: So avg 09, 2008 10:58 pm
Lahko se opravi test tesnosti motorja in se brez demontaže motorne glave vidi ali kaj ne tesni.
Se je preverilo hladilnik EGRa, lahko teče hladilna naravnost v izpuh.


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: Če nov 22, 2018 10:40 pm
Bosch pumpa majstrPrispevkov: 3Pridružen: Če nov 15, 2018 10:16 am
NoFear85 je napisal/-a:
Pozdravljeni,

Vozilo izgublja hladilno tekocino, nekih vidnih sledi ni. Ekspanzijska posoda na max, naredim n km in vozilo javi da manjka tekocina. Ustavim, odprem cep posode in tekocina nazaj naraste na max. Odpeljem, vcasih lahko ponovim enako, vcasih pa ob odprtju cepa ostane posoda prazna. Pac tekocino se dolije in tako gre naprej, do naslednjega javljanja o pomanjkanju. Prevozeni km so lahko razlicni, lahko naredim samo 10km, lahko pa 100.

Gre se za motor 2.0 tdi 184hp, oznaka motorja pa CUPA, letnik 2014, 150000km prevozenih.

Na vozilu je ze bila menjana vodna pumpa, pa tudi zgorah hladilnik (interkuler al markoli je).

Na servisu so poizkusili narediti tlacni preizkus, endar brez uspeha, saj se izgublja tlak. Domnevajo na tesnilo glave. Ali obstaja kak preizkus, da bi se videlo kje izteka tekocina, kaksna barvila s tlacnim preizkusom ali kaj podobnega, da se ne gre v menjavo tesnila po nepotrebnem?

Hvala za odgovore

Ziujo kako si resu ta primer? Ker mi pocne isto stvar isti auto..zanimivo pa je da se je to pojavilo po velikem servisu. Hvala za odgovor


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: Pe nov 30, 2018 11:56 am
Češki fan!Prispevkov: 24Pridružen: To avg 21, 2018 1:06 pm
Po forumih ogromno pišejo o tem, da je to čisto normalno, ker bi naj bil po polnjenju novega vozila še nekakšen zračen mehurček v sistemu, ki bi naj izginil po prevoženih 20.000-30.000 km. Imajo pa enako težavo tudi Audiji, Volkswagni itd. s 2.0 dizel motorjem...Če menjaš vodno pumpo pa ponavadi spet na novo polniš sistem in spet lahko traja kar nekaj časa da se nivo hladilne ustali hehe...

Spodaj primer enega foruma glede tega:
https://www.skodacommunity.de/threads/k ... em.117191/

Sam sem tudi pri moji novi octaviji 2.0 dizel opazil nekakšno nihanje/padanje nivoja in sem sedaj dvakrat malo dolil po ca. 0,1 l (pri 6.000 in 9.000 km) in od sedaj naprej bi moralo biti naprej OK...bom opazoval...


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: Pe dec 07, 2018 3:52 am
Uporabniški avatarNekaj le znam..Prispevkov: 1768Kraj: KrasPridružen: Če apr 20, 2006 4:19 pm
Če kaj pomaga: eni od mojih strank je hladilna tekočina izginjala na 2.0TDI 184KM. Krivec EGR, ki je vodno hlajen, je puščal.


Odsoten Profil WWW
OdgovorObjavljeno: Po dec 10, 2018 1:52 pm
Češki fan!Prispevkov: 24Pridružen: To avg 21, 2018 1:06 pm
Octavia2018 je napisal/-a:
Po forumih ogromno pišejo o tem, da je to čisto normalno, ker bi naj bil po polnjenju novega vozila še nekakšen zračen mehurček v sistemu, ki bi naj izginil po prevoženih 20.000-30.000 km. Imajo pa enako težavo tudi Audiji, Volkswagni itd. s 2.0 dizel motorjem...Če menjaš vodno pumpo pa ponavadi spet na novo polniš sistem in spet lahko traja kar nekaj časa da se nivo hladilne ustali hehe...

Spodaj primer enega foruma glede tega:
https://www.skodacommunity.de/threads/k ... em.117191/

Sam sem tudi pri moji novi octaviji 2.0 dizel opazil nekakšno nihanje/padanje nivoja in sem sedaj dvakrat malo dolil po ca. 0,1 l (pri 6.000 in 9.000 km) in od sedaj naprej bi moralo biti naprej OK...bom opazoval...



Pri meni se je sedaj nivo hladilne ustalil in je pri 11.000 km konstantno na max črtici :).


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: To mar 12, 2019 10:27 pm
Češki fan!Prispevkov: 15Pridružen: To jun 09, 2015 2:46 pm
mtl je napisal/-a:
Če kaj pomaga: eni od mojih strank je hladilna tekočina izginjala na 2.0TDI 184KM. Krivec EGR, ki je vodno hlajen, je puščal.


Točno to. Enako pri moji octaviji. Ampak je voda počasi izginjala na dolgi rok. Čisto po malo.
Če je vse kot mora biti, voda ne izginja. Malo niha gladina v ekspanzijski v odvisnosti od temperature, ampak drugače je konstantna. Če ni tako, nekje pušča. Če je ekspanzijska čista je ok. Tudi pregled protihrupnega korita lahko marsikaj pove.


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: Sr mar 13, 2019 8:53 am
Uporabniški avatarNekaj le znam..Prispevkov: 1768Kraj: KrasPridružen: Če apr 20, 2006 4:19 pm
Kakšen je bil strošek menjave EGRja? In katerega si vgradil?


Odsoten Profil WWW
OdgovorObjavljeno: Po nov 30, 2020 7:26 am
Bosch pumpa majstrPrispevkov: 1Pridružen: So nov 21, 2020 6:35 am
Pozdravljeni vsi na forumu,

Mene pa zanima, kakšne ste imeli simptome tisti, ki ste menjali EGR hladilnik ( poleg izgube hladilne).
Namreč pri svojem 2.0 tdi 150 sumim na to, da pušča EGR cooler.
Dogaja se mi to pa že enih 30.000km. Počasi zgublja (cca 2 do 3 dcl na 500 so 1000km).
Pečko sem preventivno že menjal pa je isto.

Lp,


Odsoten Profil

Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po:

Časovni pas: UTC + 1 ura
Stran 1 od 1
9 prispevkov
Po forumu brska: Google [Bot] in 2 gostov
Išči za:
Napiši novo temo  Odgovori na temo
Pojdi na:  
Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu
cron