Avtor Sporočilo

<  Tehnika  ~  Problem volanske ključavnice Octavia 2008

OdgovorObjavljeno: Ne maj 13, 2018 12:13 pm
Bosch pumpa majstrPrispevkov: 3Pridružen: Po sep 19, 2016 5:07 pm
Pozdravljeni,
imam težavo z volansko ključavnico.
Danes zjutraj, ko sem hotel vžgati avto je vse skupaj že šlo na trdo, kar je že bilo sumljivo.. (Pred tem nobene težave.) Ko sem pa hotel ugasniti avto pa enostavno nisem mogel več obrniti ključa, da bi avto ugasnil in izvlekel ključ. Ko sem prišel domov sem razdrl pol armaturke in potem nekako na silo obrnil ključ in ga izvlekel. Potem sem poizkusil ponovno in se je zgodilo enako. Avto sicer vžge ampak ključa potem skoraj nikakor ne morem izvleči oz ugasniti avta.
Sedaj sem preventivno odklopil še akumulator, da ne bi akumulatorja spraznilo, ker se mi je zdelo da vseh senzorjev ni ugasnil.
Ima kdo kakšno idejo, kje je težava in kako to najhitreje rešiti?


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: Ne maj 13, 2018 12:38 pm
Uporabniški avatarznalecznalecPrispevkov: 517Kraj: LjubljanaPridružen: So avg 09, 2008 10:58 pm
Lahko nagaja električni del volanske ključanjice ali pa mehanski, brez demontaže je težko pametovati.
Z odklapljanjem akumulatorja si lahko naredite samo večjo škodo.


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: Ne maj 13, 2018 5:36 pm
Bosch pumpa majstrPrispevkov: 3Pridružen: Po sep 19, 2016 5:07 pm
Električni del del, ne deluje tisti mehanski del, ki bi se moral obrniti da bi stikalo dobilo pravi položaj. Zato smo ločili stikalo od ključavnice. Priznam da sem nisem mel pojma o tem.
Sedaj je ključ noter zato, da se volan ne zaklene in da zazna kodo, ker drugače se ugasne. Stikalo pa obračam z izvijačem.
Zaenkrat ta bypass dela. V sredo bi naj nova ključavnica bila že zmontirana. :buny:


Odsoten Profil

Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po:

Časovni pas: UTC + 1 ura
Stran 1 od 1
3 prispevkov
Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost
Išči za:
Napiši novo temo  Odgovori na temo
Pojdi na:  
Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu