Avtor Sporočilo

<  Tehnika  ~  Volanska letev Octavia 2 1.6 mpi 2008

OdgovorObjavljeno: Če maj 03, 2018 8:33 pm
Škoda majstrPrispevkov: 141Kraj: LjubljanaPridružen: To mar 21, 2006 9:44 am
Pozdravljeni,


Zaradi škripanja ob obračanju volana sem se odpravil na servis, kjer pravijo da mi pušča volanska letev in je potrebna obnova/menjava. Avto ima šele 125.000km in mi je čudno, da je tako zgodaj spustila. Ker ne poznam šifre letve, mogoče lahko kdo pogleda v kakšnem programu katero šifro ima letev?
Ali paše letev od dizla na bencinerja? Če bi bila šifra različna naprimer?

Najraje bi tvegal s kakšno rabljeno, mogoče kdo ve kje dobiti?

HVALA

TMBCA21ZX82224931


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: Če maj 03, 2018 9:53 pm
Uporabniški avatarznalecznalecPrispevkov: 517Kraj: LjubljanaPridružen: So avg 09, 2008 10:58 pm
Po vin številki bi lahko bil na vozilu električni ali klasični volan. Torej je potrebno pred iskanjem priti do dna kaj je vgrajeno na vozilu. Tudi sama obnova je sprejemljiv strošek, pa se vsaj ve kaj imate.
Sem pa malo v dvomih, da je za opisano težavo kriva volanska letev.


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: Pe maj 04, 2018 8:04 am
Škoda majstrPrispevkov: 141Kraj: LjubljanaPridružen: To mar 21, 2006 9:44 am
hoj. sem govoril z avtomark iz nove gorice, bo težka ugotoviti kaj je brez da se sname dol.
obnova mi ni težava, težavo vidm le ker servo com želi da se jim dostavi tja na obnovo. Najljubše bi mi bilo da pustim avto in prevzamem ko je konec. Na volanu se sicer nič ne čuti, kakšen luft al kaj podobnega. samo ta zvok, pa še to je zdej ene 10 dni bil mir, pred dnevi pa zopet cviljenje.


Trenuten serviser pravi, da olje že pušča, je tudi z instrumenti poslušal in zvok prihaja iz letve. Je pa ta serviser že prej postavljal napačne diagnoze (lastne izkušnje), bi bilo smotrno preveriti še kje drugje? Predlaga kdo kje v Ljubljani?


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: Pe maj 04, 2018 9:48 am
Škoda majstrPrispevkov: 141Kraj: LjubljanaPridružen: To mar 21, 2006 9:44 am
To je električrn volan. Tudi neko šifro sem dobil od potokarja in sicer 1k1423055f. 2. Generacija

Kok je šifra prava ne vem, se bo treba pod avto uležt.


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: Pe maj 04, 2018 9:33 pm
Uporabniški avatarVreden znamkePrispevkov: 2028Kraj: DobrepoljePridružen: Pe jun 29, 2007 6:08 pm
Skripa ti lahko tudi vzmet amortizerja, ce je slucajno zaribal lezaj amortizerja al pa tudi ce ti je odlomilo del te vzmeti.


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: Pe maj 04, 2018 10:09 pm
Uporabniški avatarznalecznalecPrispevkov: 517Kraj: LjubljanaPridružen: So avg 09, 2008 10:58 pm
Vsekakor je pametno najprej dobro preveriti od kje glasovi, šele nato podirati.

Ja, servo com ne demontira letev. Ne vidim problema, pri mehaniku/mojstru/popoldancu jo demontirate, se jo na izbranii lokaciji obnovi in spet vgradi nazaj. Na obnovo jo odnesete vi ali vaš mehanik - problem rešen.


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: Pe maj 04, 2018 10:43 pm
Škoda majstrPrispevkov: 141Kraj: LjubljanaPridružen: To mar 21, 2006 9:44 am
Eno laično vprašanje. Volan je električni, torej brez olja. Ampak desna manšeta je pa kar masna, tako da je tudi desna roka spodaj kar mastna ker pač kaplje dol. Serviser pravi da pušča letev. Kako lahko pušča če je električna, v manšeti pa verjetno ni olja ampak samo mast. Sw mi zdi da mehanik prodaja bučke in bo verjetno potrebno samo sneti manšeto on pogledati v kakšnem stanju je zglob in popraviti. Čas je da dobim še drugo mnenje. Ne zaupam več temu mehaniku.
Volan drugače normalbo obrača, ni lufta. Kolesa takoj trznejo ko obrnem volan. Samo ta zvok, ki se pojavlja ni normalen.


Odsoten Profil

Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po:

Časovni pas: UTC + 1 ura
Stran 1 od 1
7 prispevkov
Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 5 gostov
Išči za:
Napiši novo temo  Odgovori na temo
Pojdi na:  
Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu
cron