Avtor Sporočilo

<  Tehnika  ~  Nedelovanje navadnega centralnega zaklepanja napreduje

OdgovorObjavljeno: Po feb 05, 2018 8:03 pm
Škoda voznik!Prispevkov: 92Kraj: PtujPridružen: Pe jul 13, 2007 11:01 am
Iskal sem po vsebinah ampak tega mojega primera nisem našel..

Bom jedrnat - morda se kdo najde, ki takšen problem pozna od blizu.

Moja O1, letnik 99 z nekaj vmesnimi manj pomembnimi okvarami deluje v redu, imam pa sedaj resen problem s centralnim zaklepanjem, ki napreduje.

Pomembno: Moje zaklepanje NI PREKO DALJINCA ampak tisto navadno - kar pomeni, da moram ključ vstaviti v ključavnico in malo obrniti, da zažene zaklepanje/odklepanje.
Prvo je pred enim letom presahnila utripati rdeča kontrolna lučka v vratih. Nato se je kmalu začelo. Občasno, tu in tam ni želel izskočiti (odklepanje) ali pa potoniti (zaklepanje) čep v zadnjih desnih vratih. To stanje je trajalo nekaj mesecev nato je čep obmiroval in nič več ga ene premakne. Odtlej so zadnja d. vrata fiksno zaprta!

Sedaj se je občasno pričelo dogajati enako - tako na zadnjih levih, kot že tudi na prednjih desnim (sovoznikovih) vratih. Enkrat gre, drugič ne gre... zaenkrat se še normalno odklepajo/zaklepajo le voznikova vrata. Kaže, da bo kmalu sledila popolna odpoved in se avto ne bo dal ne zaklenit in ne odklenit.
Kaj se je zgodilo oz kako bi lahko to saniral?

Najlepša hvala za vsakršen koristen nasvet :)


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: Po feb 05, 2018 8:27 pm
Uporabniški avatarSimply cleverPrispevkov: 423Pridružen: So jan 27, 2007 5:47 pm
To je znana napak teh ključavnic. Možnosti sta dve: crknjeno mikrostikalo v ključavnici ali pa hladen lot. Zadevo se da enostavno popraviti z menjavo elektronskega dela ključavnice ali pa s popravilom le-te. Če vzameš ključavnico ven, jo bo znal popraviti (zamenjati mikrostikalo ali pa obnoviti lot) vsak, ki se malo spozna na elektroniko.


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: Po feb 05, 2018 8:39 pm
Škoda voznik!Prispevkov: 92Kraj: PtujPridružen: Pe jul 13, 2007 11:01 am
Hvala :)
A to naj bi bilo! Tega nisem vedel.

Katere vrste mojstri pa delajo te stvari (popravilo ključavnice oz mikrostikala/hladen lot, kot praviš)? Po moje kakšen dober avtoelektričar? Najbrž.

p.s. Bom si poiskal na yutubu ali obstaja posnetek kako se lotiti odstranitve ključavnice in drugega..


Odsoten Profil

Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po:

Časovni pas: UTC + 1 ura
Stran 1 od 1
3 prispevkov
Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 2 gostov
Išči za:
Napiši novo temo  Odgovori na temo
Pojdi na:  
Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu