Avtor Sporočilo

<  Tehnika  ~  Xds

OdgovorObjavljeno: To sep 05, 2017 9:19 am
Škoda voznik!Prispevkov: 81Pridružen: Če nov 17, 2016 4:54 pm
Zdravo!

Danes sem se malo igral z avtom in opazil opcijo XDS-nastavljeno na standard. Se to samo spreminja če dam avto v sport,ali je skoz na standard? Kaj se zgodi če sam nastavim na medium...strong? Opcije so: off standard,weak,medium,strong. Lahko kdo tole malo razloži ki pozna to zadevo?

In še to ne vek kaj pomeni: Brake disc drying...je tudi za nastavljat week..medium.strong. Kaj je to?

Hvala lp


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: To sep 05, 2017 10:50 am
Uporabniški avatarSimply cleverPrispevkov: 423Pridružen: So jan 27, 2007 5:47 pm
Brake disc drying je nastavitev, ki regulira sušenje diskov. To pomeni, da avto samodejno sem in tja malo pribremza, da posuši diske, tako da imaš takoj na voljo celoten zavorni učinek.

p.s. upam da je funkcija tako pametna, da deluje samo po mokri cesti:)


Pri XDS pa očitno lahko nastavljaš občutljivost elektronske zapore diferenciala. Ta zadeva deluje tako, da z zavoro ustavi kolo, ki se vrti hitreje ali v prazno. Hipotetično: Imaš eno pogonsko kolo na ledu, drugo na asfaltu - XDS poskrbi za to, da zavora zavre tisto kolo, ki je brez oprijema in s tem prenese navor na drugo kolo, ki ima oprijem, tako da lahko spelješ. Nastavitve pa najbrž pomenijo kako močno (ali pa kako hitro?) bo na kolesu, ki zdrsne, prijela zavora.


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: To sep 05, 2017 12:11 pm
Škoda voznik!Prispevkov: 81Pridružen: Če nov 17, 2016 4:54 pm
Hvala za odgovor.
Sem malo raziskal in deluje preko senzorja za deš..oz se takrat vklopi.

Hvala


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: Sr sep 06, 2017 8:01 am
Uporabniški avatarVreden znamkePrispevkov: 2028Kraj: DobrepoljePridružen: Pe jun 29, 2007 6:08 pm
Mene zanima zakaj se bi sploh igral z to zadevo in spreminjal nastavitve, če se ne pozna učinka in je lahko zadeva nevarna na cesti.


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: Sr sep 06, 2017 9:13 am
Škoda voznik!Prispevkov: 81Pridružen: Če nov 17, 2016 4:54 pm
Brez skrbi..nisem kaj spreminjal:) Je pa dosti napisanega na to temo na forumih. Baje se avto dost lepše pelje po ovinkasti cesti,in je bolj vodljiv.

Imam pa še eno vprašanje glede line assistanta,kolikor berem bi naj volan vibriral ko te opozori-popravlja smer...meni volan ne vibrira,se to vklopi naknadno ali je kaj narobe?


Odsoten Profil

Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po:

Časovni pas: UTC + 1 ura
Stran 1 od 1
5 prispevkov
Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost
Išči za:
Napiši novo temo  Odgovori na temo
Pojdi na:  
Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu
cron