Avtor Sporočilo

<  Tehnika  ~  O2 Combi FL 2010, 2.0TDI menjava olja v menjalniku

OdgovorObjavljeno: Če avg 31, 2017 9:50 pm
Češki fan!Prispevkov: 15Pridružen: To jun 09, 2015 2:46 pm
Živjo

Da bo avto tip-top bi po 180.000 km menjal še olje v ročnem 6-stopenjskem menjalniku. Kakor sem uspel dognati je vgrajen 02Q LHD menjalnik v katerega gre 2,3l olja. Ali je to podatek za popolnoma suh menjalnik?

Pravzaprav me najbolj zanima kakšno olje natočiti - po katerem standardu? Sem nameraval kupiti original olje ampak je cena 44€/l, kar bi me stalo 88€ do 132€, če kupim 3l, kar je v primerjavi z olji v avtotrgovinah precej drago. Cena neoriginal olja se giblje okrog 15€/l. Prodajalec mi je ponujal Premium Synthetic 70W-90 Total Drive Line od MPM Oil, po standardu VW G 052 145 / VW G 052 911.

Kar se pa menjave tiče pa me zanima kako se olje toči v praksi - ali se avto dvigne v vaservago pa se natoči olje kolikor ga gre v menjalnik ali se avto spredaj dvigne višje kot zadaj in se ga natoči po specifikacijah, torej 2,3l?

Hvala za odgovore.

Lp


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: Ne sep 03, 2017 11:56 am
Uporabniški avatarznalecznalecPrispevkov: 517Kraj: LjubljanaPridružen: So avg 09, 2008 10:58 pm
Osebno kljub ceni priporočam originalno olje ( dodani aditivi ). Pri spuščanju in nalivanju mora vozilo biti vodoravno!


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: Po sep 04, 2017 9:13 pm
Češki fan!Prispevkov: 15Pridružen: To jun 09, 2015 2:46 pm
fan je napisal/-a:
Osebno kljub ceni priporočam originalno olje ( dodani aditivi ). Pri spuščanju in nalivanju mora vozilo biti vodoravno!


Ali ga pri menjavi gre v menjalnik realno res 2,3l ali bo dovolj 2l? Če mi ga npr zmanjka 0,3l, ali lahko uporabim del tega, ki ga odtočim?

Mogoče še eno off vprašanje - kako avto spraviti v povsem vodoravni položaj? Ali se to na kakšen način posebej kontrolira ali ga pač dvigneš na dvigalo (če ga imaš) in to je to? Sprašujem zato, ker nimam dvigala in bom to počel na dvorišču, ki pa ni povsem vodoravno.

Hvala, lp.


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: To sep 05, 2017 9:53 am
Uporabniški avatarNekaj le znam..Prispevkov: 1768Kraj: KrasPridružen: Če apr 20, 2006 4:19 pm
Po mojih izkušnjah nikoli ne gre toliko olja noter kot piše, ker ga vedno nekaj ostane noter.


Odsoten Profil WWW
OdgovorObjavljeno: Po jan 15, 2018 1:09 pm
Uporabniški avatarČlanČlanPrispevkov: 314Kraj: Nova Cerkev, štajerskaPridružen: So dec 31, 2005 1:35 pm
mtl je napisal/-a:
Po mojih izkušnjah nikoli ne gre toliko olja noter kot piše, ker ga vedno nekaj ostane noter.


Meni ga je 2 tedna nazaj v KXZ menjalnik (MQ 350) šlo noter malenkost manj kot 2.3l, po specifikaciji pa je kapaciteta olja 2.3l. Je pa res, da je bilo olje iz menjalnika spraznjeno, ko je bil menjal na tleh, tako da se je lahko čisto vso olje izpraznilo ven.

Nafilaš pa čisto do roba zgornjega čepa in ko se ti pocedi nazaj, zaključiš z dolivanjem ter hitro začepiš.

Zatezni moment za čep pa je 30Nm za inbus čep oz. 45Nm za XZN čep

Lp,
tomyn18


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: To jan 16, 2018 5:22 pm
Češki fan!Prispevkov: 15Pridružen: To jun 09, 2015 2:46 pm
tomyn18 je napisal/-a:
Meni ga je 2 tedna nazaj v KXZ menjalnik (MQ 350) šlo noter malenkost manj kot 2.3l, po specifikaciji pa je kapaciteta olja 2.3l. Je pa res, da je bilo olje iz menjalnika spraznjeno, ko je bil menjal na tleh, tako da se je lahko čisto vso olje izpraznilo ven.

Nafilaš pa čisto do roba zgornjega čepa in ko se ti pocedi nazaj, zaključiš z dolivanjem ter hitro začepiš.

Zatezni moment za čep pa je 30Nm za inbus čep oz. 45Nm za XZN čep

Lp,
tomyn18


Ali je kakšna opazna sprememba, npr pri pretikanju?


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: Sr jan 17, 2018 8:13 am
Uporabniški avatarČlanČlanPrispevkov: 314Kraj: Nova Cerkev, štajerskaPridružen: So dec 31, 2005 1:35 pm
Mhc je napisal/-a:

Ali je kakšna opazna sprememba, npr pri pretikanju?


Olje sem zamenjal zato, ker sem zamenjal menjalnik, in sicer iz 5-stopenjskega na 6-stopenjskega s 170 konjske 2.0TDI mašine... :P

Zdaj lepo prestavlja, brez zatikanja, ne vem pa, kako bi bilo s starim oljem, ker sem menjalnik kupil preko eBaya-a in ga nisem stestiral prej.

Lp,
tomyn18


Odsoten Profil

Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po:

Časovni pas: UTC + 1 ura
Stran 1 od 1
7 prispevkov
Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 2 gostov
Išči za:
Napiši novo temo  Odgovori na temo
Pojdi na:  
Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu
cron