Avtor Sporočilo

<  Tehnika  ~  pokanje volana

OdgovorObjavljeno: Če maj 04, 2017 7:43 pm
Škoda loverPrispevkov: 156Pridružen: Sr dec 30, 2015 8:39 pm
zdravo
ker nisem nič našel na forumu me zanima če ve slučajno kaj je to. avto je superb 2.0 tdi 2011
danes sem slisal da ko speljujem oz. pri počasni vožnji in na mestu seveda ob šrižganem avtomobilu slišim pokanje v kabino nekje pod volanom ta pok je slišat tudi zunaj samo ga ne znam locirati točno nekje na sredini avtapod mašino tako se mi zdi. zvok TK, TK, TK se pojavlja če obračam v obe smeri. je že imel kdo kaj podobnega? volan sicer nima lufta nič in je mehak normalno vozi se avto normalno. ni mi jasno kaj bi blo
je pa tako da ko obrnem volan za 90 stopinj je slišat ta pok in ko potem naprej obračam spet nekaj časa ni potem pa nakoncu spet seveda ga ne tiščim do konca obrnjenega. isto je v drugo smer.
hvala


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: Če maj 04, 2017 8:46 pm
Škoda majstrPrispevkov: 120Pridružen: Sr nov 21, 2007 6:23 pm
Homokinetični zglob? :hmm:


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: Če maj 04, 2017 8:48 pm
Škoda loverPrispevkov: 156Pridružen: Sr dec 30, 2015 8:39 pm
res nimam pojma kaj bi bilo
bom moral k mehaniku. zdaj najbolj me je strah da bi bla kakšna volanska letev al pa kaj druzga. kakšni pa so kaj simptomi pri fuč volanski letvi?
lp


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: Če maj 04, 2017 9:34 pm
Češki fan!Prispevkov: 13Pridružen: Sr apr 10, 2013 6:06 pm
Lp lahko bi se slišali ležaji amortizerja


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: Če maj 04, 2017 9:39 pm
Škoda loverPrispevkov: 156Pridružen: Sr dec 30, 2015 8:39 pm
ja samo sem poslušal pri obeh kolesih ampak je zvok lociran v sredini nekje pod motorjem.
saj tako se mi zdi če bi bilo pri amortizerju bi se to slišalo ker sem poslušal kolega je pa obračal volan.
slišat je pokanje tudi v kabini ko obračam volan.
lp


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: Če maj 04, 2017 9:46 pm
Uporabniški avatarznalecznalecPrispevkov: 517Kraj: LjubljanaPridružen: So avg 09, 2008 10:58 pm
Preverite ležaje amortizerja in zračnost na sprednji obesi


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: Pe maj 05, 2017 4:46 am
Škoda loverPrispevkov: 156Pridružen: Sr dec 30, 2015 8:39 pm
ok hvala
samo a nebi ob zanič ležaju potem pokalo tudi če kolo samo premikam?
ker med tem ko obračam volan se sliši tk,tk,tk pa spet neha pa potem spet itn.
zdaj med vožnjo tega ne slišim bom videl danes vsaj pogruntal nisem med tem ko pa grem počasi v vzvratno pa ko speljujem se pa sliši. no danes grem do mehankarja da vidm kakšno diagnozo bo dal avto pa ima 168.000 prevoženih.


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: Pe maj 05, 2017 6:26 pm
Škoda loverPrispevkov: 161Kraj: BrezicePridružen: To mar 08, 2016 12:49 pm
Lezaj amortizerja ali pa volanska letev.Jaz ma na drugem avtu isto zal ze imal letev malenkost lufta


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: Pe maj 19, 2017 4:11 pm
Škoda loverPrispevkov: 156Pridružen: Sr dec 30, 2015 8:39 pm
živjo
od nazadnje kaj sem tu pisal mi je nehalo pokat sicer pa se je pokanje slišalo samo ko sem se premikal počasi med vožnjo ne. to pokanje je zelo tiho. volan nima nič lufta se normalno pelje. upam da se ne bo ponovilo imam pa sedaj servis in bom dal zadevo prevert.


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: To jul 25, 2017 6:45 am
Češki fan!Prispevkov: 13Pridružen: So maj 29, 2010 10:23 pm
zdravo,
imam enak problem, zvok nekje od spodaj, ko obračam volan pri speljevanju z mesta dela tk tk. Pri obračanju volana levo in desno, naprej in nazaj. Pri vožnji se potem ne sliši več. Ležaji na amortizerjih že menjani. Je kdo rešil to težavo?


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: So avg 12, 2017 12:10 am
Škoda loverPrispevkov: 238Pridružen: Ne jun 15, 2008 6:40 pm
Tudi jaz imam superb combi 2012. Ko skrajno obrnem volan in počasi speljujem se sliši podobno kot bi nekam kolo drajsalo. Je oa zanimivo da na dela v obeh primerih. Tako levo kot desno. Seveda to slišim le ko imam odprto okno in ko speljujem počasi. Ce dokaj normalno hitro speljem se nič ne slisi.

Naslednja stvar ki jo opazam ze nekaj časa pa nism prepričan al je to normalno. Zopet pri odprem oknu se precej slišijo amortizerji ko gres čez kako slabšo cesto ali ležeči policaj...deka sk, sk, sk. Se pri vas na superbih tudi tako sliši?


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: Ne avg 13, 2017 9:05 am
Češki fan!Prispevkov: 13Pridružen: So maj 29, 2010 10:23 pm
Ne vem več kaj bi bilo drugega, kot nekaj na volanski letvi. Ostalo je bilo že vse pregledano, namazano ali zamenjano.


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: Ne avg 13, 2017 7:20 pm
Češki fan!Prispevkov: 18Pridružen: So apr 19, 2014 12:11 pm
Če ti kaj pomaga...
Na rapidu letnik 2014 so mi letos menjali komplet volansko letev zaradi pokanja.....sploh se je slišalo če si hitro zasukal volan levo desno.
Je šlo pod garancijo :dirkac:


Odsoten Profil

Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po:

Časovni pas: UTC + 1 ura
Stran 1 od 1
13 prispevkov
Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 4 gostov
Išči za:
Napiši novo temo  Odgovori na temo
Pojdi na:  
Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu
cron