Avtor Sporočilo

<  Tehnika  ~  Avtomatske luči?

OdgovorObjavljeno: Pe jan 20, 2017 12:25 am
Bosch pumpa majstrPrispevkov: 5Pridružen: So nov 12, 2016 9:53 pm
Pozdravljeni!
Vem da so podobne teme že načete ampak na prav takšno situacijo pa še nosem naletel. Na škodi o. l. 2013 imam samozatemnitveno vzvratno ogledalo pred njim pa dva senzorja, predpostavljam da je eden senzor za dež(avtomatske brisalce imam vgrajene). Prebral sem da je pa v tem primeru drugi senzor senzor svetlobe?? To sprašujem, ker na stikalu za luči pa nimam opcije AUTO. Ali je po tem takem kakšna možnost da moj avto ima potrebno instalacijo za avtomatske luči(kabli), in je potrebno menjati le stikalo??? Zasledil sem namrec da v avte vgradijo tudi opremo ki kasneje ni pri vseh aktivirana zaradi cenejše peoizdvodnje. Hvala za odg. vnaprej. :svaka:


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: Pe jan 20, 2017 6:31 am
Škoda loverPrispevkov: 162Kraj: BrezicePridružen: To mar 08, 2016 12:49 pm
A je avto iz tujine.....Vsaka drzava ima svoje zakone.Recimo v italiji niso potrebne dnevne luci in tako je tudi avto nastiman.


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: Pe jan 20, 2017 11:24 am
Bosch pumpa majstrPrispevkov: 5Pridružen: So nov 12, 2016 9:53 pm
Avto je iz Nizozemske ja. Dnevne delajo normalno, samo me zanima glede na to da senzor za svetlobo verjetno imam, če imam instalacijo za avtomatske luči?? In če bi lahko samo stikalo zamenjal s tistim ki ima opcijo AUTO


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: Pe jan 20, 2017 11:55 am
Škoda loverPrispevkov: 162Kraj: BrezicePridružen: To mar 08, 2016 12:49 pm
Torej ce te prav zastopim moras za vsako nazgati dnevne luci.Ti bi pa rad imel AUTO da bi ob kontaktu se same nazgale......
Naceloma je bilo tako da pri avtih iz tujine kjer ni bilo po zakonu uporabljati dnevnih luci, sistem da podnevi ne svetijo ponoci se pa nazgejo skupaj z kratkimi in zato je bil tisti senzor.Torej ce das roko preko senzorja bi se mogle nazgati kratke luci.


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: Pe jan 20, 2017 3:25 pm
Bosch pumpa majstrPrispevkov: 5Pridružen: So nov 12, 2016 9:53 pm
Dnevne luči delajo ko je stikalo na nuli. Na stikalu nimam opcije Auto, čeprav senzor za svetlobo imam.


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: Ne jan 22, 2017 1:17 pm
Češki fan!Prispevkov: 16Pridružen: Po maj 02, 2016 2:30 pm
Mogoče menjano stikalo?


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: Pe jan 27, 2017 4:02 pm
Škoda majstrPrispevkov: 138Pridružen: So jul 25, 2009 8:12 am
Je octavia 3 ali Octavia 2 FL.


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: Sr apr 19, 2017 10:21 am
Bosch pumpa majstrPrispevkov: 1Pridružen: Sr apr 19, 2017 10:07 am
Pozdravljeni.

Imam podoben problem in vas prosim za pomoč. Sem lastnik Yetija 5L 2012 letnik in imam vse možne senzorje vendar ne avtomatskih luči (xenon je :rolleyes: ). Sedaj pa me zanima če bi se dalo preko vag-com programa urediti da bi se, ko je stikalo na poziciji 0 avtomatsko prižgale kratke luči ko je to potrebno. Avto je slovenski. Hvala za odgovor.


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: Če apr 20, 2017 11:30 am
Češki fan!Prispevkov: 23Pridružen: To apr 14, 2015 9:44 pm
Mene ravno to moti pri teh avtomatikah, da luči svetijo ko je stikalo na "0". Pri škodi imam tudi funkcijo "avto", kjer delajo luči preko senzorja. Se da kje izklopit, da ko je stikalo na "0", so tudi luči čisto ugasnjenje (parkirne in kratke)?


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: Če apr 20, 2017 3:25 pm
Uporabniški avatarŠkoda voznik!Prispevkov: 85Kraj: KočevjePridružen: Če nov 17, 2016 6:55 pm
Jaz na moji O3 brez avtomatskih luči, luči izklopim na prvi stopnji na stikalu. Se pravi prva stopnja od 0 v desno. Ne gori nič, prav tako sem imel na Leonu.


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: Pe apr 21, 2017 5:22 am
Češki fan!Prispevkov: 23Pridružen: To apr 14, 2015 9:44 pm
Pri moji (octavia scout 08/09 letnik) so pozicije naslednje:
-začetno stanje "0" - veeno gorijo luči (v tej poziciji bi rad da je vse ugasnjeno)
-avto - luči pravtako gorijo, vendar se uravnavajo preko senzorja (podnevi zmanjšana svetilnost, ter osvetlitev armature je izklopljena. Ponoči vse normalno osvetljeno)
-parkirne luči
-normalni vklop luči


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: Pe apr 21, 2017 8:42 pm
Uporabniški avatarSimply cleverPrispevkov: 423Pridružen: So jan 27, 2007 5:47 pm
ule je napisal/-a:
Pri moji (octavia scout 08/09 letnik) so pozicije naslednje:
-začetno stanje "0" - veeno gorijo luči (v tej poziciji bi rad da je vse ugasnjeno)
-avto - luči pravtako gorijo, vendar se uravnavajo preko senzorja (podnevi zmanjšana svetilnost, ter osvetlitev armature je izklopljena. Ponoči vse normalno osvetljeno)
-parkirne luči
-normalni vklop luči


Kolikor je meni znano, se da to urediti preko VCDS in podobnih zadev.


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: Pe apr 21, 2017 10:59 pm
Uporabniški avatarNekaj le znam..Prispevkov: 1768Kraj: KrasPridružen: Če apr 20, 2006 4:19 pm
luxxx7 je napisal/-a:
Mogoče menjano stikalo?

Ni, sem že videl, da je imel tovarniško senzor za dež, ni pa imel samodejnih luči. Pač deželna oprema.
Ceht_3 je napisal/-a:
Pozdravljeni.
Imam podoben problem in vas prosim za pomoč. Sem lastnik Yetija 5L 2012 letnik in imam vse možne senzorje vendar ne avtomatskih luči (xenon je :rolleyes: ). Sedaj pa me zanima če bi se dalo preko vag-com programa urediti da bi se, ko je stikalo na poziciji 0 avtomatsko prižgale kratke luči ko je to potrebno. Avto je slovenski. Hvala za odgovor.

Če hočeš imeti samodejne luči mora biti senzor za dež/svetlobo in AUTO stikalo. Sicer ti ne bo preklapljalo. Torej samo s programiranjem ne bo delovalo.
ule je napisal/-a:
Mene ravno to moti pri teh avtomatikah, da luči svetijo ko je stikalo na "0". Pri škodi imam tudi funkcijo "avto", kjer delajo luči preko senzorja. Se da kje izklopit, da ko je stikalo na "0", so tudi luči čisto ugasnjenje (parkirne in kratke)?

Veliko lažje bi se odgovorilo, ČE BI NAPISAL TOČEN MODEL IN LETNIK AVTA. Isto velja za Luka90.
camprogramer je napisal/-a:
Jaz na moji O3 brez avtomatskih luči, luči izklopim na prvi stopnji na stikalu. Se pravi prva stopnja od 0 v desno. Ne gori nič, prav tako sem imel na Leonu.

Prva stopnja od nič v desno so parkirne luči, torej bi morale te delovati :uns: .
Na 0 pa bi ti morale delovati dnevne luči, razen če si jih izključil preko nastavitev avtomobila v meniju luči. Tako je tovarniška nastavitev. Se pa da na Octaviji 3 nastavit tudi tako, da na 0 ne deluje nič (torej so dnevne luči izključene), na AUTO pa se vključijo dnevne luči in po potrebi potem samodejno kratke luči. Isto mislim da gre tudi na Octaviji 2FL.
ule je napisal/-a:
Pri moji (octavia scout 08/09 letnik) so pozicije naslednje:
-začetno stanje "0" - veeno gorijo luči (v tej poziciji bi rad da je vse ugasnjeno)
-avto - luči pravtako gorijo, vendar se uravnavajo preko senzorja (podnevi zmanjšana svetilnost, ter osvetlitev armature je izklopljena. Ponoči vse normalno osvetljeno)
-parkirne luči
-normalni vklop luči

Če je FL (ampak verjetno ni) se skoraj zagotovo to da naredit, pri pred faceliftom pa mislim da ne bo šlo.


Odsoten Profil WWW

Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po:

Časovni pas: UTC + 1 ura
Stran 1 od 1
13 prispevkov
Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost
Išči za:
Napiši novo temo  Odgovori na temo
Pojdi na:  
Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu