Avtor Sporočilo

<  Tehnika  ~  Centralna konzola Superb 2017 DSG

OdgovorObjavljeno: So jul 14, 2018 2:18 pm
Uporabniški avatarČeški fan!Prispevkov: 38Pridružen: So jun 23, 2012 7:15 am
Pozdravljeni,
kot še marsikoga, če ne prav vse, tudi mene moti vsakokratno izklapljanje Start/Stop funkcije, zato sem si izdelal vezje, ki bo to delalo namesto mene, seveda ima tudi spominsko funkcijo, ki si bo želeno stanje ob daljšem pritisku zapomnila, kar pomeni, da se jo bo dalo onemogočiti pred servisnim posegom. Vse lepo in prav do točke, ko bi moral zadevo vgraditi v avto, tu pa se zatakne, ker na noben način ne znam podreti centralne konzole. Stikala ob DSG ročici mi uspe dobiti ven ampak to ni dovolj, ker bi rabil malo več prostora. Zadeva je sicer majhna in bi se jo dalo vgraditi tudi v eno od stikal brez funkcije ampak stikalnega bloka ne bi rad razdiral, ker tisti majhni zatiči radi počijo... Torej vprašanje je zelo preprosto; Ali je že kdo od vas razdiral to konzolo (ne verjamem, da še nihče), oziroma, ali lahko dobim kakšen namig, kje začeti?
Lp, Matjaž


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: So jul 21, 2018 9:24 pm
Uporabniški avatarČeški fan!Prispevkov: 38Pridružen: So jun 23, 2012 7:15 am
Pa saj ne morem verjet, res nihče še ni razdiral te konzole? Ni še nihče vgrajeval podobne zadeve? Vas nič ne moti ugašanje mašine vsakič ko se avto ustavi ali ste se tako navadili na sprotno izklapljanje da tega niti ne opazite več...


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: Ne jul 22, 2018 6:09 am
Škoda majstrPrispevkov: 120Pridružen: Sr nov 21, 2007 6:23 pm
Pa si poizkusil najprej softwersko izklopiti to funkcijo?(npr. z VCDS ali VCP) :hmm:


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: Ne jul 22, 2018 8:30 pm
Uporabniški avatarČeški fan!Prispevkov: 38Pridružen: So jun 23, 2012 7:15 am
Kolikor vem, se te funkcije ne da izklopiti, lahko jo le onemogočiš na način, da motorni elektroniki postaviš drugačne pogoje za aktivacijo funkcije (ena od njih je minimalna napetost akumulatorja). Ta varianta mi ni všeč. Z mojim izdelkom se da funkcijo izključiti z daljšim pritiskom na obstoječo tipko in jo tako tudi nazaj vključiti, sicer pa tipka deluje normalno.


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: Ne jul 22, 2018 9:11 pm
Uporabniški avatarSimply cleverPrispevkov: 606Kraj: KoperPridružen: Po avg 13, 2007 2:35 pm
Start-stop sistem lahko preko racunalnika tudi permanentno izklopis, bo pa za vklop spet potreben racunalnik.


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: Ne jul 22, 2018 11:00 pm
Uporabniški avatarznalecznalecPrispevkov: 517Kraj: LjubljanaPridružen: So avg 09, 2008 10:58 pm
X2

matjazd je napisal/-a:
Kolikor vem, se te funkcije ne da izklopiti,

Ne bo držalo, kot je že napisal predhodnik, se jo s testerjem lahko ugasne za ponovni vklop pa spet potrebujete tester.


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: Po avg 13, 2018 1:51 pm
Uporabniški avatarČeški fan!Prispevkov: 38Pridružen: So jun 23, 2012 7:15 am
Fantje, vse te rešitve s testerjem so mi poznane. Vprašanje je bilo, če kdo ve kje se lotiti razdiranja konzole. Avto je nov, v garanciji, zato mi je edini sprejemljivi način ta, da lahko to funkcijo vklopim ali izklopim preko obstoječega stikala in da se zadnje stanje shrani v spominu.


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: Po avg 13, 2018 10:39 pm
Uporabniški avatarznalecznalecPrispevkov: 517Kraj: LjubljanaPridružen: So avg 09, 2008 10:58 pm
Mogoče se bi tukaj kaj našlo, kar bo pomagalo : https://bookpdf.services/downloads/skod ... manual.pdf


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: Sr avg 15, 2018 9:34 am
Uporabniški avatarVreden znamkePrispevkov: 2028Kraj: DobrepoljePridružen: Pe jun 29, 2007 6:08 pm
Oprosti ampak men še zdej ni jasno, kaj bi rad ti dosegel z svojo elektroniko??

Če ne maraš pri vsakem prižigu motorja pritiskati tipko start/stop, pač to funkcijo izklopiš z testerjem in zadeva laufa, brez da karkoli razdiraš in vezeš kable na ECU.Da aktiviraš rabiš cca.2 minuti z testerjem.

Če nočeš to izklopit preko testerja in še vedno nočeš, da ti motor ne ugaša na križišču, pač ne pritisni pedala bremze do konca, ampak se ustaviš,malenkost popustiš bremzo, toliko da ti avto ne uide naprej ali nazaj in ti motor 100% ne bo ugasnil(stikalo bremze ima dva nivoja zaznavanja koliko pritiskaš bremzo in na drugem nivoju ugasne motor).

Če pa imaš hill hold, je pa zadeva še bolj enostavna, pritisneš tipko hill hold, se ustaviš, stisni bremzo do konca in jo spusti - motor spet 100% ne ugasne.

Še bolj elegantno pa je da vžgeš motor, klikneš start/stop tipko in to je to.Če se ti pa to ne da početi, pol pa boh pomagi, ne vem kako da te ta tipka toliko živcira za pritisnit, kako bo šele s tvojim izumom.Ta tvoj izum mora predvidevam imeti tudi stalno napajanje, da se ne izbriše tvoja zadnja komanda, kaj boš pa tukaj naredo, ko ti ECU izklopi komplet elektriko v avto po določenem času?

Pa mal sem se razpisal, ampak zakaj bi zadevo predeloval, če obstoječa prav lepo dela, sploh ko praviš, da imaš avto še v garanciji in hočeš nekaj razdirat, pa ne veš kako.


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: Če avg 16, 2018 9:53 pm
Uporabniški avatarNekaj le znam..Prispevkov: 1768Kraj: KrasPridružen: Če apr 20, 2006 4:19 pm
Enostavno: rad bi imel spominsko funkcijo, ker bi rad še kdaj start/stop sistem uporabil ;).
To je to. Tile moduli se sicer prodajajo po par 10 EUR, če si kaj elektronika si ga pa skupaj zlotaš za par EUR.


Odsoten Profil WWW
OdgovorObjavljeno: Pe avg 17, 2018 8:07 am
Uporabniški avatarVreden znamkePrispevkov: 2028Kraj: DobrepoljePridružen: Pe jun 29, 2007 6:08 pm
Bedarija...mene ne moti start/stop in delam kot sem napisal.Da bi šel pa razdirat avto,kateri bi me stal par 10k in še to da je v garanciji,zaradi enega modula je pa totalni nesmisel.


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: Pe avg 17, 2018 5:21 pm
Uporabniški avatarČeški fan!Prispevkov: 38Pridružen: So jun 23, 2012 7:15 am
Evo, pa so se užgali... Če grem po vrsti, Fan, na teh straneh se mi je začel na pritoževati moj NOD32, pa še vse je bilo v grščini tako da to odpade, lahko pa, da nisem bil dovolj vztrajen. Bfranc, v bistvu ti je Mtl že odgovoril točno tako kot bi ti jaz. Ti moduli se res prodajajo pa par deset €, če ga narediš sam je cena do 5 €, potrebuješ en nap. regulator 7805, en attiny85, par uporčkov, par mostetkov in če hočeš. da ti ob aktivaciji zaigra še tvojo najljubšo melodijo, še en piezzo, to je pa v bistvu že skoraj vse. Majhen po velikosti pa kljub temu zelo zmogljiv mikrokrmilnik (smd varianta meri cca 5x5mm, vsi ostali elementi so še manjši) ima v sebi tudi nekaj eeproma, ki si zapomni kar shraniš vanj ne glede na izpad napajanja. Tako kot je rekel Mtl, hočem nekaj, kar bo imelo spominsko funkcijo, kar pomeni, da bom zadevo lahko kadarkoli vključil ali izključil z obstoječo tipko (recimo pritisk za več kot 2s na obstoječo tipko). Indikator stanja bi bil lahko določen pisk ob aktivaciji oziroma deaktivaciji ali pa blink obstoječe ledice v stikalu, še lepše bi bilo, če bi znala svetiti tudi zeleno :-). Poseg v ecu je minimalen, priključiš se le na eno linijo s katere ukradeš tistih 10-20 mA, na linijo po katero obstoječe stikalo pošilja signal, da je pritisnjeno (ko pritisneš tipko, se na to linijo spoji GND, nič kompliciranega, povsem analogna zadeva) ter na obstoječo ledico, kateri ukradeš kakšen mikroA katerega spelješ na mikrokrmilnik, da le ta ve kakšno je trenutno stanje. Evo, zdaj sem ti pa v bistvu povedal že vse, samo še sprogramiraš ta mikrokrmilnik in zadevo vgradiš :-).
Sicer pa, avto je avtomatik in avtomatska ročna zavora se aktivira vsakič ko se avto zaustavi, ne glede na to ali je bilo pedalo pritisnjeno močno ali pa čisto malo, ravno toliko da se je avto ustavil. Čim obmiruje se prižge zelena lučka za zavoro in tudi v tem primeru start/stop zaustavi motor. Na živce mi gre pa zato, ker včasih pozabim tega vraga deaktivirati pa se mi motor ugasne, ko se v koloni zaustavim za delček sekunde, nakar se takoj ponovno štarta. V bistvi se po moje marsikdaj še vrteti ne preneha ko se zopet zaganja. Če je tebi to zdravo ok, meni ni. Verjamem, da je akumulator in zaganjalnik mnogo dražji kot pa 5l nafte v petih letih, katere bom prihranil na račun start/stop funkcije. Ta funkcija je bila razvita v komercialne namene in zato, da zadostijo zakonom, uporabnikom pa je neprijazna tako iz praktičnega kot iz ekonomskega vidika. Še vedno misliš, da je to neumnost, ok, potem pa vsakič preden greš na servis priklapljaj tester, tudi to je varianta ampak meni ni všeč.


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: Pe avg 17, 2018 5:28 pm
Uporabniški avatarNekaj le znam..Prispevkov: 1768Kraj: KrasPridružen: Če apr 20, 2006 4:19 pm
Samo rahel popravek: pred servisom ne rabiš ničesar priklapljat, če programsko izključiš start/stop ;).


Odsoten Profil WWW
OdgovorObjavljeno: So avg 18, 2018 1:26 pm
Uporabniški avatarČeški fan!Prispevkov: 38Pridružen: So jun 23, 2012 7:15 am
Mtl, to verjetno poznaš bolje od mene, se strinjam. Mi lahko razložiš ali na servisu ne opazijo, da start/stop ne deluje več? Programska izključitev je brezpogojna izključitev do ponovne priključitve testerja in vključitve, je tako ali mi je kaj ušlo? To kar bi naredil jaz pa ne vpliva na parametre ECU-ja in, razen če bi nekdo za to vedel ali pa po naključju držal tipko za deaktivacijo dalj časa, tega ne bi videl nikjer, niti opazil spremembe v delovanju. Če imaš boljšo rešitev. se priporočam. Itak bi se rad enkrat dobil s teboj, da preveriva, kaj vse se da še "iztisniti" iz elektronike mojega superbeka.


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: So avg 18, 2018 1:41 pm
Uporabniški avatarNekaj le znam..Prispevkov: 1768Kraj: KrasPridružen: Če apr 20, 2006 4:19 pm
Drži, če se programsko izključi start/stop, potem ga ne moreš več vključit z gumbom. Le z diagnostiko.
Na servisu ne bodo popolnoma nič ugotovili in posledično ni nobene potrebe po vključevanju start/stop sistema pred servisom. Razlog za to je zelo preprost, ga pa ne bom javno razlagal.


Odsoten Profil WWW

Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po:

Časovni pas: UTC + 1 ura
Stran 1 od 1
15 prispevkov
Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 6 gostov
Išči za:
Napiši novo temo  Odgovori na temo
Pojdi na:  
Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu
cron