Avtor Sporočilo

<  Koristne povezave  ~  ebay

OdgovorObjavljeno: Če maj 17, 2012 3:59 pm
Simply cleverPrispevkov: 472Kraj: PrekmurjePridružen: Ne nov 13, 2011 5:48 pm
jaz sem naročil baterijo iz honk konga, pa sem čez 1 mesec dobil iz carinske da morm poslat račun in potrdilo da je bilo plačano, pa pol dobim baterijo. :twistedevil: :hmm:


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: Če maj 17, 2012 6:04 pm
Uporabniški avatarČlanČlanPrispevkov: 314Kraj: Nova Cerkev, štajerskaPridružen: So dec 31, 2005 1:35 pm
ales81 je napisal/-a:
jaz sem naročil baterijo iz honk konga, pa sem čez 1 mesec dobil iz carinske da morm poslat račun in potrdilo da je bilo plačano, pa pol dobim baterijo. :twistedevil: :hmm:


Na ebayu ali pa na paypalu si sprintas uni izpis, ki velja kot racun, gres s tem na posto v Mestni log in potem dobis baterijo. Lahko pa jih tudi po mailu v PDF obliki posljes, ponavadi ne komplicirajo in ti posljejo paket naprej na naveden naslov... ;)

--
Lp, tomyn18


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: Če maj 17, 2012 6:06 pm
Uporabniški avatarČlanČlanPrispevkov: 314Kraj: Nova Cerkev, štajerskaPridružen: So dec 31, 2005 1:35 pm
bfranc je napisal/-a:
Aha, pol nisem edini.


Ne, zgleda, da se to kar dogaja zadnje case. Poskusi se s prodajalcem pomenit, ponavadi ti brez problema se enkrat isto posljejo, samo da ne dobijo slabega feedback-a od tebe, ce ni seveda v igri kaksnih velikih vsot...ce pa to ne gre, pa odpres case na ebayu, dobis denar nazaj, naprej pa se ebay ukvarja s prodajalcem...

--
Lp, tomyn18


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: Če maj 17, 2012 7:01 pm
Uporabniški avatarVreden znamkePrispevkov: 2028Kraj: DobrepoljePridružen: Pe jun 29, 2007 6:08 pm
Men se je bolj šlo, da prodajalec nebi poslal, pol pa bi s takimi zavlačeval, da je kriva pošta, prodajalec pa zaenkrat odgovarja na moje e-maile.


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: Ne nov 04, 2012 11:44 am
Uporabniški avatarVreden znamkePrispevkov: 2028Kraj: DobrepoljePridružen: Pe jun 29, 2007 6:08 pm
Pa to se folk na Kitajskem prav dela norca iz tebe.Pravkar sem pisal še enmu, ker po 40 dneh še nisem prejel pošiljke in dobim odgovor, da ga ni v pisarni do 3.11.2012 in da bo odgovoril naslednji ponedeljek - pa ti so ornk bolani. :crazi:
V 4 mesecih nisem prejel 6 pošiljk in s tem sem izgubil okoli 100 eur, tako da zdaj pišem da čakam en teden in potem takoj zahtevam ebayovo zaščito.Kar me pa še bolj jezi je to, da se je to začelo dogajat še v Angliji, pri kateri sem imel dobro mnenje.Naročim bluetooth slušalke in jih dobim v 4 dneh in ko naročim še ene in jih po enem mesecu ne dobim, pišem prodajalcu kje je roba in mi piše da to traja in bla bla njegove čenče.Odprem case na ebayu in dobim odgovor od prodajalca " da če sem že kdaj naročal preko ebaya in plačeval" - halooo sej sem že enkrat naročil pri tebi, sem mu odgovoril.Po tem sem samo še zahteval denar nazaj in ga tudi dobil, nažalost brez poštnine.

Samo po mojem so začeli nekateri na ta način "dobivat denar" in namenoma zavlačujejo, da ti zmanjka časa za pritožbo.Prodajajo neko stvar, ki jo nimajo, zaračunajo poštnino v isti višini oz. celo več kot je vrednost predmeta, ti pošljejo par sporočil, da še malo počakaj in preveri na pošti oz. carini, nekateri napišejo da so ponovno poslali in čakaj spet 3 tedne.Zdej če ti uspe obvestit ebay in zahtevat denar nazaj, ti ebay vrne samo denar od predmeta in ne od poštnine, ker od poštnine se ne plačuje provizije in je to čisti denar prodajalcu.

Zato priporočam vsem, če ni na vašem naslovu pošiljke v roku ki ga navede prodajalec, takoj zahtevajte povračilo denarja.


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: Ne nov 04, 2012 1:18 pm
Uporabniški avatarŠkoda loverPrispevkov: 182Kraj: PrevaljePridružen: To avg 24, 2010 1:24 pm
Že imel take primere. Sem sprožil "spor" preko ebaya.
Od angleža sem dobil potem 2 pošiljki, kitajc pa mi je vrnil denar. :fools:

Poleg tega me je kitajc "podkupoval", da mi pošlje nevemkajže, če zbrišem negativen komentar.
Ker nisem dobil od kitajca nič, je negativen komentar tudi ostal. :N:

Načeloma pa nisem imel večjih težav. Enkrat je še pošiljka obstala v švici na "poštni carini".
Je bila pošiljka tam skoraj mesec preden so jo dali naprej. Sem imel številko za sledenje pošiljke
ker sem gnjavil kitajce, potem pa še našo pošto. Vsak je prišel do švice, tam se je pa ustavilo.:stupid:

Torej je lahko problem tudi na poti od pošiljatelja do naslovnika... :batine:

Velja pa pravilo, da prvo preberi vse negativne komentarje preden naročaš.


Odsoten Profil WWW
OdgovorObjavljeno: Ne nov 04, 2012 3:50 pm
Uporabniški avatarVreden znamkePrispevkov: 2028Kraj: DobrepoljePridružen: Pe jun 29, 2007 6:08 pm
Jaz naročam od tistih ki imajo 99.9% pozitivno in kao top rated seller.Pri meni so se problemi začeli, ko sem nekega Kitajca nadrl ker nisem prejel pošiljke, samo mi je vrnil denar.In od takrat kot da bi se obveščal med samo oz. imel črno listo kupcev, prej pa vse pošiljke prišle v roku na dom. :hmm:


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: To jan 08, 2013 10:38 am
Uporabniški avatarVreden znamkePrispevkov: 2028Kraj: DobrepoljePridružen: Pe jun 29, 2007 6:08 pm
Še en dan pa bi se obrisal pod nosom za denar.Grem na nemški Ebay, naročim kamero, gledam od kje pošilja in piše iz Frankfurta in da dobim v 3 - 5 dneh pošiljko.Zraven plačam še poštnino in čakam... od 11.novembra do 23.decembra in nič.Pišem prodajalcu on odgovori v nemščini, da carina in mogoče pošta in naj počakam še en teden.Po enem tednu spet pišem, da ni nič in on odgovori da je poslal še enkrat kamero in naj spet čakam 5-8 dni.Čakam 10 dni, odprem case na ebayu in zahtevam denar nazaj in vmes pogledam negativne komentarje - od 45000 jih je imel okol 1200 in vidim komentar da je tip iz kitajske.Pogledam njegov profil in vidim da je odprl račun l.2010 in da je iz HongKonga.K sreči mi je ebay vrnil denar, jest pa imam še eno šolo pri kupovanju preko ebaya.


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: To jan 08, 2013 8:14 pm
Uporabniški avatar--Prispevkov: 6551Kraj: DomžalePridružen: Po maj 09, 2005 2:56 pm
Šit .. ja jst se kr izogibam ebaya. Za kakšen software še (so ogromne razlike v ceni), pa še tam ni vedno čisto tako kot piše - ampak važno da je legitimno in legalno na koncu :)


Odsoten Profil WWW
OdgovorObjavljeno: Sr jan 09, 2013 9:34 am
Uporabniški avatarznalecznalecPrispevkov: 765Kraj: PreshgainPridružen: Pe jul 07, 2006 8:01 pm
Od kje je prodajalec je res treba pogledati. Po možnosti prodajalca iz EU ali USA, pa da ima za feedback rating nad 95%.
Sam osebno nimam računa na eBAY-u, glede tega mi pomaga kolega in zaenkrat ni bilo nobenih težav.


Mogoče pa izkoristim tole za tiste, kateri za svoje konjičke kupujete kakšne dele za servis. Tale prodajalec na eBAY-u ima noro nizke cene. Roba pride domov najkasneje v štirih dneh. Vse BP!
Lahko tudi povem, da sem za oba moja avta, sta identična, nabavljal material za veliki servis in me je prišlo skupaj 520€, s stroški pošiljanja vred. Za enak material na servisu bi za en avto odštel 470€, pa še to je bilo nekaj v akciji/razprodaji. Potrebni material pa vsebuje: 2x set zobatega jermena (zobati jermen, rolca in nastavljivi napenjalec), 2x vodna črpalka, 2x mikro jermen, 2x hidravlični napenjalec mikro jermena, 2x vodilno kolo mikro jermena in 2x nastavljivo kolo mikro jermena.

http://stores.ebay.de/IDIR-CAR-PARTS


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: Ne feb 03, 2013 2:57 pm
Uporabniški avatarVreden znamkePrispevkov: 2028Kraj: DobrepoljePridružen: Pe jun 29, 2007 6:08 pm
Ima kdo izkušnje glede prodaje preko ebaya, kaj je treba pazit, na katero stran dat oglas -.de, .com, .uk, kako izračunat poštnino, davek?


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: To mar 05, 2013 7:36 pm
Uporabniški avataroversteer loverPrispevkov: 2025Kraj: TrbovljePridružen: Pe maj 06, 2005 4:36 am
Jaz imam ze kar nekaj prodanih art. Ni neke posebne pazljivosti, edino vedit moras, da so kupci dobro zasciteni. Pametno je posiljati posiljke priporoceno oz z gls, kjer imas sledljivost. Davek, ki ga pobere ebay ni velik, sploh, ce zastavis drazbo, vec ti poberejo banke pri prenakazilih. Je pa nujno, da imas pri nakazilih denarja na tvoj bancni racun Viso. Mastercard ni podprt v Slo :N:

Postnino zracunas po ceniku poste sloveniji oz dostavni sluzbi, kjer bos posiljal. Imas pa pri postnini proste roke, ker gre za postnino + pakiranje. Pri oddaji oglasa izberes tudi destinacijo posiljanja. Eu ali worldwide...

U glavnem isto, ko da oddas oglas na bolhi, edin postnino vnaprej dolocis :D

Pa veselo prodajanje :pir:


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: Po maj 20, 2013 12:28 pm
Uporabniški avatarVreden znamkePrispevkov: 2028Kraj: DobrepoljePridružen: Pe jun 29, 2007 6:08 pm
8 dni je minilo kar sem naročil paket v Nemčiji in še isti dan ga je prodajalec poslal preko DHL.Dva dni nazaj dobim na mail, da je paket prispel na Slovaško!??? :hmm:
Ko sem pisal na Deutsch post, da jaz nisem doma na Slovaškem ampak v Sloveniji, so odgovoril, da so dali primer naprej in da dobim odgovor.
Kolk je možnosti, da bodo preusmerili pošiljko proti Sloveniji?


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: Po maj 20, 2013 4:32 pm
Uporabniški avatarPsihič na ŠkodePrispevkov: 942Pridružen: Sr apr 07, 2010 12:07 am
Veliko. Glede na to, da delam v teh vodah in to ravno v Nemčiji, je po mojih izkušnjah takih primerov izjemno malo (slaba 2% pri res ogromnem števlu pošiljk), zelo velika verjetnost je, da je bil tudi paket napačno naslovljen (ugibam, ker je tega kar precej, samo se velikokrat popravi že na logističnem sprejemnem centru, če ne "štimajo" poštne številke, kraj in država). Opozarjam pa, da ni nujno, da bo težav konec, ko pride zadeva v Slovenijo - zna se ustaviti tudi pri naši, torej slovenski pošti. DHL-ov sistem sicer poznam zgolj iz uporabnškega vidika, ampak predvidevam, da bodo zadevo uredili kar se da hitro in ugibam, da bo takoj, ko bo odkirta pošilja le-ta romala na prvo letalo v Slovenijo. Drugače pa jaz lahko kaj pobezam moje nemške kolege, če je treba.
LP


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: Po maj 20, 2013 5:34 pm
Uporabniški avatarVreden znamkePrispevkov: 2028Kraj: DobrepoljePridružen: Pe jun 29, 2007 6:08 pm
Če imaš možnost mal "pobezat" bi bil res vesel.Je pa pošiljka poslana iz Deutsche post preko DHL-a.Kaj ti posredujem tracking number?

Sej ubistvu ni to nek velik paket, ampak po mojem kuverta, ker naročil sem polirizacijsko folijo za LCD displej, ker mislim zamenjat ozadje na climatroniku - bele številke in črno ozadje.


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: Po maj 20, 2013 8:46 pm
Uporabniški avatarPsihič na ŠkodePrispevkov: 942Pridružen: Sr apr 07, 2010 12:07 am
Prosil bi za tracking number in datum pošiljanja, če je možno. nemška pošta ima svoj sistem sledenja (je pa njena hčerinska firma DHL, tako da deluje tudi tam), najprej poizkusim po uradnih kanalih, če pa ne bo šlo, pa kontaktiram kolega iz DHL (mi je še tako ali tako dolžan kavo :twistedevil: ).
LP


Odsoten Profil

Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po:

Časovni pas: UTC + 1 ura
Stran 2 od 2
33 prispevkov
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2
Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 2 gostov
Išči za:
Napiši novo temo  Odgovori na temo
Pojdi na:  
Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu
cron