Avtor Sporočilo

<  Novosti pri Škodi  ~  Škoda Rapid

OdgovorObjavljeno: Če nov 07, 2013 9:14 pm
znalecznalecPrispevkov: 1491Kraj: LjubljanaPridružen: Po sep 17, 2007 7:17 pm
Med gumo in blatnikom.


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: Če nov 07, 2013 10:42 pm
Uporabniški avatarPsihič na ŠkodePrispevkov: 942Pridružen: Sr apr 07, 2010 12:07 am
Hvala za pojasnilo


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: Če nov 07, 2013 11:26 pm
znalecznalecPrispevkov: 1491Kraj: LjubljanaPridružen: Po sep 17, 2007 7:17 pm
Ni kaj ;) Zgleda, da bo na 17" lepše zgledal. Za moj okus, seveda.


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: Ne nov 10, 2013 9:15 pm
znalecznalecPrispevkov: 1491Kraj: LjubljanaPridružen: Po sep 17, 2007 7:17 pm
V soboto sem imel možnost mal prevohat spacebacka. Na 17" zgleda čist solidno. Čez 14 dni imam rezervirano testno vožnjo z močnejšo različico 1.2 TSI. Bom sporočil vtis.


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: Ne nov 24, 2013 10:30 pm
znalecznalecPrispevkov: 1491Kraj: LjubljanaPridružen: Po sep 17, 2007 7:17 pm
No vtisov iz testne vožnje ni :D Ker me niso klicali za točen termin kot smo bili dogovorjeni sem se v soboto, ker sem imel na voljo čas, oglasil v salonu in vprašal kako je s testno vožnjo. Prodajalec je dejal, da bodo testnega registrirali šele januarja, da bo imel prvo registracijo 2014.

Ker nisem vedel kaj bi sem se smejal, ker drugega kot dobra volja ti ne preostane :D Skratka testna vožnja bo počakala do 2014. Ker ne gori voda se mi tudi ne mudi.


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: Ne nov 24, 2013 11:14 pm
Uporabniški avatarPsihič na ŠkodePrispevkov: 942Pridružen: Sr apr 07, 2010 12:07 am
se strinjam :D


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: Po feb 24, 2014 10:35 am
znalecznalecPrispevkov: 1491Kraj: LjubljanaPridružen: Po sep 17, 2007 7:17 pm
No končno sem našel čas in skupaj s prodajalcem termin za testno vožnjo. Ker ni šlo drugače sem dobil avto v soboto malce pred koncem odpiralnega časa in ga vrnil v nedeljo zvečer. Skratka na voljo sem imel dober dan brez omejitev.

V test sem dobil 1.2 TSI z 63kW motorjem (upal sem sicer na 77kW kar me tudi zanima) in Active opremo.
O opremi na kratko, ker gre za osnovo; el. pomik prednjih stekel in ogledal, centralno daljinsko zaklepanje, ročna klima, osnoven radio (ki ni slab za osnovno opremo) in brez potovalnega računalnika. Tukaj takoj pograjam, da sovoznikov senčnik nima kozmetičnega ogledala. Verjetno se pri Škodi močno šalijo! Brca v prazno je tudi pomanjkanje potovalnega računalnika. To bi pa že res lahko bila osnovna oprema vozila!

Motor je za svojih 63kW močno presenetil. Sem navajen Polota z 66kW in tehle 63kW precej dobro brcne in kar me je presenetilo ga ne zmanjka pri višjih hitrostih. Res pohvale za motor. O porabi žal ne morem poročati, ker avto ni imel potovalnega računalnika. Z zelo grobo oceno na prst lahko rečem, da sem porabil cca 1/8 tanka za okoli 180km s pretežno relacijo in AC.
Edino kar zamerim motorju je njegova nekultivirana glasnost ob obremenitvi motorja pri agresivnem pospeševanju in premagovanju avtocestnih klancev, ki se sliši v kabino. Sicer zadušeno, vendar za moj okus ravno malce preveč, da je motoče. Predvsem je moteče na AC, ko skušaš uživati v tišini vožnje pri 130-140km/h.

Kabina je prostorna v dolžino, višino in širino. Zvočna izolacija z izjemo zvoka motorja me je pozitivno presenetila. Pri 130-140km/h se pri A stebričkih sliši rahel piš vetra, ki mi osebno ni bil moteč. S hitrostjo se piš za odtenek poveča, ampak če rečem, da se lahko pri 180km/h v kabini pogovarjaš z normalno jakostjo glasu ne pretiravam. Edini moteč faktor je zvok motorja, ki pa vseeno ne posega v normalno raven pogovora v kabini. S kilometrom in časom pa zna požreti kakšen živec.
Sedeži so udobni in smiselno odmerjeni. Tudi udobje na zadnji klopi ne trpi. Prostora je več kot dovolj tudi za večje sopotnike.
Testen primerek je imel v notranjosti vso plastiko trdo. Njen izgled je sicer vse prej kot ceneno plastičen. Izda jo dotik, da gre za trdo plastiko.

Podvozje je, če vzamem škodin moto "vozilo za dinamične mlade družine" res družinsko naravnano. O dinamiki pa bi se dalo marsikaj povedati. Prednje podvozje lepo pobere neravnine, medtem ko ima zadnje svoje popolnoma drugačno mnenje o cesti s katero ima opravka. Rahle in kratke neravnine lepo in zvezno pobere. Pri večjih neravninah pa že začne navdajati z občutkom, da odskakuje od cestišča in celoten rodeo efekt spremlja nabijanje, ki se ga sliši iz zadnjega konca vozila. Skratka zadnje vzmetenje jim ni uspelo kot bi jim lahko. Zvok blaženja se preveč prenaša v kabino in pri preveč razgibanem cestišču je zadek za voznika preveč nesiguren in poskočen.
Bočna stabilnost je sprejemljiva, čeprav v določenih primerih za moj okus pride do prevelikega nagibanja. Pri odločnejši vožnji skozi zavoje je tega nagibanja precej manj.
Vsekakor bi pri Škodi lahko naravnali podvozje malce bolj kompaktno in predvsem močno izboljšali zadnje vzmetenje.

Moram priznat, da je v celoti avto precej posrečen. Prostor za potnike in tovor je dobro odmerjen in udobje v kabini ni slabo. Motor je za svojo moč poskočen in pozitivno preseneča. Kot celoten paket vsekakor zanimiv avto, vendar ima tudi svoje minuse.

Najbolj me je zmotilo glasno in poskočno zadnje podvozje in zvok motorja, ki pride v kabino. Potem pa so tu še malenkosti kot so pomanjkanje samodejnega pomika vseh stekel gor in dol (samodejno se pomika samo voznikovo in še to samo navzdol), neosvetljene tipke za pomik stekel, pomanjkanje kozmetičnega ogledala v sovoznikovem senčniku in za odtenek premalo izolirani koloteki. Zvok kamenčkov iz cestišča se čisto preveč očitno sliši v kabino, čeprav je pri vožnji po mokri cesti zvočno udobje presenetljivo ugodno.
Odveč ne bi bil tudi kakšen tehničen paket s samozatemnitvenim vzvratnim ogledalom in senzorjem dežja, vendar bi takšen Rapid Spaceback postal že precej resna grožnja Octaviji.

Avto sem želel poskusiti, ker me je mamil nakup. Bi ga kupil? Ne! Preživel bi zvok motorja, ker verjamem, da je 77kW TSI zvočno bolj kultiviran. Preživel bi zvok nabijanja iz zadka oz. bi ga ubil z zvočno izolacijo karoserije preko kolotekov in dna prtljažnega prostora. Ne preživim pa pomanjkanja samodejnega pomika vseh el. stekel in osvetlitev tipk za pomik stekel. Za nekoga neumna malenkost, zame neumna pomankljivost vozila glede na ceno in rang kamor se je umestil.
Za moje želje pri opremi in s ceno cca 18.500€ je preveč malenkosti, ki so sicer malenkosti, vendar me izredno motijo. Za nekaj tisočakov več lahko dobim že podobno opremljeno Octavio za katero sem prepričan, da lahko ponudi precej več od Rapida Spaceback.


Zadnjič spremenil dejc, dne Po feb 24, 2014 9:45 pm, skupaj popravljeno 1 krat.

Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: Po feb 24, 2014 11:34 am
Uporabniški avatarPsihič na ŠkodePrispevkov: 942Pridružen: Sr apr 07, 2010 12:07 am
Zelo zanimiv in pošten test :svaka:


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: Po feb 24, 2014 8:50 pm
Uporabniški avatarNekaj le znam..Prispevkov: 1747Kraj: VelenjePridružen: Po maj 09, 2005 3:26 pm
Po tem kar opisuješ bi rekel da nisi vozil Ambition, kvečjemu Active.

Ambition ima serijsko MAXI DOT potovalni računalnik, avtomatsko klimo, komplet elektrifikacijo, usnjen večfunkcijski volan, radio SWING...


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: Po feb 24, 2014 9:45 pm
znalecznalecPrispevkov: 1491Kraj: LjubljanaPridružen: Po sep 17, 2007 7:17 pm
dbola imaš prav ja. Sam sem povzel informacijo iz škodine spletne strani kjer je napisan ambition. Se opravičujem za zavajanje. Sem popravil v predhodnji pisariji.


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: Če jun 26, 2014 11:11 pm
znalecznalecPrispevkov: 1491Kraj: LjubljanaPridružen: Po sep 17, 2007 7:17 pm
Skoda Rapid Spaceback Red & Grey Collection

Če bi serijskemu dodal samo preden odbijač, prage in zadn odbijač bi skoraj zmagal :svaka: Še vedno manjka avtomatski pomik vseh stekel gor/dol :twistedevil:


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: Pe jun 27, 2014 6:33 am
Uporabniški avatarČlanČlanPrispevkov: 4445Kraj: LogatecPridružen: Sr jul 25, 2007 8:00 pm
Še rdeči sedeži da bi bili.... :rolleyes:


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: Pe jun 27, 2014 9:24 am
Uporabniški avatarPsihič na ŠkodePrispevkov: 942Pridružen: Sr apr 07, 2010 12:07 am
Res se mi zdi zanimivo, da taki "majhni detajli" nikakor ne najdejo poti v ta avto...


Odsoten Profil

Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po:

Časovni pas: UTC + 1 ura
Stran 5 od 5
81 prispevkov
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5
Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 4 gostov
Išči za:
Napiši novo temo  Odgovori na temo
Pojdi na:  
Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu