Avtor Sporočilo

<  Novosti pri Škodi  ~  Praktično in uporabno

OdgovorObjavljeno: To jan 04, 2011 2:19 pm
Uporabniški avatarNekaj le znam..Prispevkov: 1747Kraj: VelenjePridružen: Po maj 09, 2005 3:26 pm
Sicer ni samo za Škode, ja pa prikazano kako zadeva deluje v Roomsterju.

http://www.youtube.com/watch?v=3cy3gKwi ... r_embedded

Zelo dobro, ampak cena :stupid:


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: Pe jan 07, 2011 9:59 am
Škoda voznik!Prispevkov: 85Pridružen: Sr jun 09, 2010 4:53 pm
Ja inovacije so drage... ?huh?

LP


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: Pe jan 07, 2011 6:08 pm
Uporabniški avatarNekaj le znam..Prispevkov: 1747Kraj: VelenjePridružen: Po maj 09, 2005 3:26 pm
Sej bodo kmalu kitajci kopirali zadevo za 1/10 cene, potem bo pa za vzet :D


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: Pe jan 07, 2011 9:31 pm
Uporabniški avatarČeški fan!Prispevkov: 26Kraj: krškoPridružen: So sep 05, 2009 5:29 pm
:hysterical:
o šit... pa kaj bodo še pogruntali. Bolj kot v praktičnosti in uporabnosti je tukaj finta o izumljanju potreb (alo, potrošniška družba, saj drugega pač ni za pričakovat, neumnostim pač ni meja), tukaj ne gre toliko za vprašanje zakaj, ampak kolikokrat bi to bilo sploh uporabno. Če te prepričajo da je in padeš na finto, pogruntaš, da rabiš že pravi avto za to. Ker npr. v navadni Fabii combi ne bi bilo dovolj prostora za ostalo pritljago, ker ima prenizek strop. In tako upravičiš obstoj roomsterja.
:hysterical:


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: Ne jan 09, 2011 8:29 pm
Uporabniški avatar--Prispevkov: 6551Kraj: DomžalePridružen: Po maj 09, 2005 2:56 pm
Vbistvu se nekako strinjam z VAZmanom ..
sicer za tiste ki res radi potujejo v po naravi je tale stvar zanimiva v kombinaciji s kakšnim terecnem. Za povprečnega smrtnika pa je tole daleč preveč zakomplicirano za uporabo, in so malo bolj preproste predelave avtomobila v spalnik (slo podjetje, za 1000€ za octavijo, čisto montažno) dosti boljša rešitev. Resnici na ljubo, kdo bi to stvar uporabljal ter razstavljal vsakič ko bi prišel v kamp, za kosilo tako, za spanje drugače, za kuhanje drugače ipd. če pa imaš v kampu praktično vse nekaj korakov stran. Izven kampov pa je večinoma prepovedano 'kempiranje', če pa že ni .. pa ni veliko junakov (ali mogoče raje budal), ki bi spale izven, kajti preveč je barab po evropi, da bi lahko mirno spal.
Je pa kot sem rekel super zadeva za s kakšnim terencem, recimo po islandiji .. če te ne zasuje pepel :)


Odsoten Profil WWW
OdgovorObjavljeno: Pe jan 28, 2011 2:36 pm
Češki fan!Prispevkov: 13Pridružen: To jan 18, 2011 12:36 pm
Mislim, da ni treba it ravno na Islandijo, da bi izkoristil kamp opremo. Je še v Sloveniji in bližnji okolici dost za raziskat, pa pogledat. Takole na hitro za čez vikend preurediš avto za spat, tuš pa hladilnik lahko komot izpustiš, kuhalnik pa kanister za vodo sta pa povsem uporabna. Res pa je, da to ni za vsakogar.
Aha če ni skrivnost katero podjetje v Sloveniji dela opremo za osebne avtomobile?


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: So jan 29, 2011 11:35 am
Uporabniški avatar--Prispevkov: 6551Kraj: DomžalePridružen: Po maj 09, 2005 2:56 pm
huh bom pogledal ko bom doma .. mislim da moram imeti na svojem rac neke slikce ...
Sicer pa sem hotel reci da spanje v naravi da, ampak bolj kaksna poddezelska scena, vsekakor pa je vprasanje kolk je pametno kej spat v okolici mest, sploh v zahodnih drzavah .. recimo zloglasna pocivalisca v franciji ipd.. Ja, za vikende v sloveniji pa itak ;)


Odsoten Profil WWW
OdgovorObjavljeno: Ne jan 30, 2011 7:00 pm
Uporabniški avatarSimply cleverPrispevkov: 565Kraj: LjubljanaPridružen: So maj 14, 2005 6:46 pm
Evo dejc888, ti odgovarjam tukaj, ker je bolj živa tema...

S punco sva naredila poleti nekih 3000 kilometrov naokoli pa spala v avtu.

Odvisno je od države. V Franciji, Italiji, menda tudi Španiji (nepreverjeno) si čisto dobrodošel. Nisva pa komplicirala s takimi sistemi. Lepo sva podrla zadnje zice, prtljago nametala noter, ponoči sem jo pa zmetal na sprednje zice. Ne pretirano manj praktično kot tole na filmčku. Vodo sva imela s sabo v 5-litrskih kanistrih, edini problem je bil hladilnik, oziroma ne-prisotnost le-tega. :) Je pa res, da to ne gre z vsakim avtom... SAAB 9000 ima tako narejeno, da se podrejo zici zadaj ravno in lahko jaz (185cm) udobno spim. Spala sva pa povsod od parkirišč sredi mest pa do alpskih vasic in šumadije.

Priporočil bi edino kake tiste strešice (wind deflector) za šipe, da lahko ponoči za kak prst odpreš šipo in dihaš kot človek.

Kar se pa tiče raznih zgodbic, da ljudem napeljejo plin v avto, da zaspijo in jih potem oropajo, pa ne držijo. Me je resno zaskrbelo in sem raziskoval zadevo, potem pa naletel na študijo neke univerze, ki je potrdila, da to ni mogoče.

Evo kako sva kuhala, celo v dežju:
Slika


Odsoten Profil WWW
OdgovorObjavljeno: Ne jan 30, 2011 7:44 pm
Uporabniški avatarSimply cleverPrispevkov: 565Kraj: LjubljanaPridružen: So maj 14, 2005 6:46 pm
Sem šel pogledat cene na spletno stran proizvajalca...

Citiram:
A new leisure market is born for squeezed budget motor homes at a starting price of

*swissRoomBox Set CHF 8’630.- Swiss francs (included swiss VAT 8%)


NLB mi je zadevo prevedel v 6.547,30 EUR.

That is not cool.


Odsoten Profil WWW
OdgovorObjavljeno: Sr feb 02, 2011 2:30 pm
Češki fan!Prispevkov: 13Pridružen: To jan 18, 2011 12:36 pm
Ja cena za ta sistem je prav smešna :out: Sicer nekaj podobnega bi naredil za roomster, seveda brez pretiranih komplikacij v smislu lijakov in raznih črpalk. Pa da seveda, če je možnost zadnji zici ostanejo noter. Bomo videl kaj se bo dalo naredit.


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: Sr feb 02, 2011 11:02 pm
Uporabniški avatarSimply cleverPrispevkov: 565Kraj: LjubljanaPridružen: So maj 14, 2005 6:46 pm
Če nimaš črpalk in lijakov pa tuša... Kaj ti pa še ostane? Tista mizica pa stolčki? :) No ja...


Odsoten Profil WWW

Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po:

Časovni pas: UTC + 1 ura
Stran 1 od 1
11 prispevkov
Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 4 gostov
Išči za:
Napiši novo temo  Odgovori na temo
Pojdi na:  
Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu
cron