Avtor Sporočilo

<  Novosti pri Škodi  ~  Škoda Octavia III

OdgovorObjavljeno: Ne jun 23, 2013 1:01 pm
Češki fan!Prispevkov: 51Pridružen: Če jul 28, 2005 6:59 pm
Jaz grem pa karavanko jutri prevzet :D


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: Ne jun 23, 2013 5:19 pm
Škoda loverPrispevkov: 238Pridružen: Ne jun 15, 2008 6:40 pm
Skodilak je napisal/-a:
Jaz grem pa karavanko jutri prevzet :D


Ko jo dobis, jo predstavi...mal fotk, mal prvih vtisov. Prosim dopišimse spisek za kater model si se odlocil in kaj vse si narocil od dodatne opreme.
Drgac pa :svaka: ....res je lepa! Me mika, sam to kar bi jaz rad je cist predrago!


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: Ne jun 23, 2013 9:43 pm
Češki fan!Prispevkov: 51Pridružen: Če jul 28, 2005 6:59 pm
agerg2 je napisal/-a:
Ko jo dobis, jo predstavi...mal fotk, mal prvih vtisov. Prosim dopišimse spisek za kater model si se odlocil in kaj vse si narocil od dodatne opreme.
Drgac pa :svaka: ....res je lepa! Me mika, sam to kar bi jaz rad je cist predrago!


Bom pritisnil kaksno fotko.

Drugace sem pa naročil belo 2.0tdi z elegance opremo in 6-stopenjskim ročnim menjalnikom. Dodatki, ki sem jih naročil, kolikor financ je še bilo razpoložljivo, so bili bolj kot ne usmerjeni v varnost. LED zadnje luči, crew protect assist, dodatne zračne blazine zadaj, alarm, glasovno upravljanje telefona ter izbira voznega profila (sport/normal/eco/individual).

Človek bi kar kljukal tam po konfiguratorju... Opcije kot so bi-xenon, amundsen, canton, večja alu platišča, ... so/bi bila prevelik zalogaj...


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: Ne jun 23, 2013 11:30 pm
Škoda loverPrispevkov: 238Pridružen: Ne jun 15, 2008 6:40 pm
Skodilak je napisal/-a:

Bom pritisnil kaksno fotko.

Drugace sem pa naročil belo 2.0tdi z elegance opremo in 6-stopenjskim ročnim menjalnikom. Dodatki, ki sem jih naročil, kolikor financ je še bilo razpoložljivo, so bili bolj kot ne usmerjeni v varnost. LED zadnje luči, crew protect assist, dodatne zračne blazine zadaj, alarm, glasovno upravljanje telefona ter izbira voznega profila (sport/normal/eco/individual).

Človek bi kar kljukal tam po konfiguratorju... Opcije kot so bi-xenon, amundsen, canton, večja alu platišča, ... so/bi bila prevelik zalogaj...


Joj, pa zakaj noben ne naroci el. odpiranje prtljaznih vrat? :( sploh ne veste kaj zamujate! Ko se enkrat tega navadis je to must have dodatek. Res mi je zanimivo, da tut prodajalci niti pri enem testnem tega nimajo. Sem preprican, da ce bi folk to vidu kako je to super, bi tut tistih 300€ odstel za to opcijo.

Ne znam pa si predstavljat kaj je izbira voznega profila? Kaj s v tem primeru spremeni? Vzmetenje verjetno ne, ali pac?

Ja, konfigurator je res kot droga...kar klikal bi :)


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: Po jun 24, 2013 5:45 am
Češki fan!Prispevkov: 51Pridružen: Če jul 28, 2005 6:59 pm
agerg2 je napisal/-a:

Joj, pa zakaj noben ne naroci el. odpiranje prtljaznih vrat? :( sploh ne veste kaj zamujate! Ko se enkrat tega navadis je to must have dodatek. Res mi je zanimivo, da tut prodajalci niti pri enem testnem tega nimajo. Sem preprican, da ce bi folk to vidu kako je to super, bi tut tistih 300€ odstel za to opcijo.

Ne znam pa si predstavljat kaj je izbira voznega profila? Kaj s v tem primeru spremeni? Vzmetenje verjetno ne, ali pac?

Ja, konfigurator je res kot droga...kar klikal bi :)


Ker naj bi bila to že standardna oprema pri karavanih, vsaj kolikor je meni znano.

Izbira voznega profila pa naj bi v recimo sport načinu utrdila volan in izboljšala odzivnost motorja, normal je pač normal, eco je pa za kako dolgo relacijo, kjer ne rabiš moči... Vzmetenje bi se dalo verjetno nastavljati pri kaki RS-ki ali pa 1.8 TSI. Do 150KM je zadaj torzijsko vzmetenje.


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: Po jun 24, 2013 10:08 am
Škoda loverPrispevkov: 238Pridružen: Ne jun 15, 2008 6:40 pm
To žal ne drzi, da imajo el. Pokrov prtljaznika standarno. Pojdi v konfigurator in bos videl da je zadeva le za doplacilo, tudi pri elegance opremi. Niti superb combi tega nima standardno. Žal le kot doplacilo.

U tale izbira profila bi pa res znala bit ok...bos porocal, kako se v praksi obnese. Je pa zanimivo, kako smo si ljudje razlicni, jaz bi vsekakor vzel elegance, bi pa verjetno izbral cisto druge opcije kot ti. Xenon bi bla res definitvno izbrana, je pa res da je draga :bam:


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: Po jun 24, 2013 8:49 pm
Uporabniški avatarPsihič na ŠkodePrispevkov: 942Pridružen: Sr apr 07, 2010 12:07 am
Skodilak je napisal/-a:
Bom pritisnil kaksno fotko.

Drugace sem pa naročil belo 2.0tdi z elegance opremo in 6-stopenjskim ročnim menjalnikom. Dodatki, ki sem jih naročil, kolikor financ je še bilo razpoložljivo, so bili bolj kot ne usmerjeni v varnost. LED zadnje luči, crew protect assist, dodatne zračne blazine zadaj, alarm, glasovno upravljanje telefona ter izbira voznega profila (sport/normal/eco/individual).

Človek bi kar kljukal tam po konfiguratorju... Opcije kot so bi-xenon, amundsen, canton, večja alu platišča, ... so/bi bila prevelik zalogaj...

Čestitke za nakup in pohvale za (po mojem mnenju) zelo modro izbiro dodatne opreme.
LP


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: Po jun 24, 2013 10:05 pm
Češki fan!Prispevkov: 51Pridružen: Če jul 28, 2005 6:59 pm
agerg2 je napisal/-a:
To žal ne drzi, da imajo el. Pokrov prtljaznika standarno. Pojdi v konfigurator in bos videl da je zadeva le za doplacilo, tudi pri elegance opremi. Niti superb combi tega nima standardno. Žal le kot doplacilo.

U tale izbira profila bi pa res znala bit ok...bos porocal, kako se v praksi obnese. Je pa zanimivo, kako smo si ljudje razlicni, jaz bi vsekakor vzel elegance, bi pa verjetno izbral cisto druge opcije kot ti. Xenon bi bla res definitvno izbrana, je pa res da je draga :bam:


Imaš prav. Nima električnega odpiranja prtljaznika. Ko sem jo jaz naročal konfiguratorja za karavana še ni bilo in je bila naročena na osnovi limuzine, ki pa te opcije sploh nima :(

Kar se pa tiče avtomobila je pa waw ;# ,vsaj zame, saj sem presedlal iz 13 let stare O1. Avtomobila se moram še precej navaditi, saj je prestavno razmerje precej drugačno, poleg tega pa je v primerjavi z O1 precej precej tišji.

Pri O1 sem poslušal mašino in mi je bilo točno jasno kdaj prestaviti in sem glede na glasnost ter izbrano prestavo vedel kako hitro se vozim. Tu je zgodba precej drugačna...

Jutri bom šel verjetno na malo daljšo relacijo in če bo promet dopuščal sprobal še izbiro voznega profila.

Še nekaj fotk. Notranjost kasneje...

Slika
Slika
Slika
Slika
Slika


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: To jun 25, 2013 12:31 am
Škoda loverPrispevkov: 238Pridružen: Ne jun 15, 2008 6:40 pm
Uuuuu lepa. Bela je res huda barva!
Bi pa pasal srebrni stresni nosilci.

Ja skoda da nimas el. prtljaznika.
Povej mi kako se obnese podiranje zadnje klopi iz prtljaznika? Imas tisti vzvod za lazje podiranje?

Me pa tut firbec matra kolk si dal zanjo? Kolk dajo kej popusta glede na cene po ceniku?


Zadnjič spremenil agerg2, dne To jun 25, 2013 1:13 pm, skupaj popravljeno 1 krat.

Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: To jun 25, 2013 7:52 am
Uporabniški avatarPsihič na ŠkodePrispevkov: 942Pridružen: Sr apr 07, 2010 12:07 am
Super izgleda :svaka:


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: To jun 25, 2013 9:31 am
Češki fan!Prispevkov: 13Pridružen: Sr apr 10, 2013 6:06 pm
Fulll je lepa,Srečno vožnjo želim :) pa čim več slikc.


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: Sr jun 26, 2013 9:11 pm
Češki fan!Prispevkov: 51Pridružen: Če jul 28, 2005 6:59 pm
agerg2 je napisal/-a:
Uuuuu lepa. Bela je res huda barva!
Bi pa pasal srebrni stresni nosilci.

Ja skoda da nimas el. prtljaznika.
Povej mi kako se obnese podiranje zadnje klopi iz prtljaznika? Imas tisti vzvod za lazje podiranje?

Me pa tut firbec matra kolk si dal zanjo? Kolk dajo kej popusta glede na cene po ceniku?


Jap, včasih se ne splača hiteti, ker potem kaj zgrešiš :(

Vzvod na vsaki strani prtljažnega prostora je odlična pogruntavščina samo škoda, ker sedeži dejansko ne padejo dol. Mogoče pa samo pri meni ne, ker imam dodatne bočne zračne blazine zadaj.

Zanjo sem dal okoli 22.500€, drugače pa se dobi med 3 in 5% popusta.

cerarb je napisal/-a:
Fulll je lepa,Srečno vožnjo želim :) pa čim več slikc.


Hvala.


Drugače se je pa na relaciji LJ-Koper zelo lepo obnesla.
6. prestava, tempomat na 130kmh, motor pa je brnel na 2100 obr/min. 140 na 2250, 150 pa na okoli 2500 več je pa nisem pritisnil. Povprečna poraba je bila 5.1l/100km. Če nebi bilo testnih pospeševanj (avto kar prijetno zabrni) bi bila verjetno še kak deci nižja.

Evo pa še par slikic notranjosti. Bom probal v naslednjih dneh pritisniti še kakšno nočno (zunanja osvetlitev tal, osvetlitev pri nogah v kabini in pa seveda armaturka).

Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: Sr jun 26, 2013 9:47 pm
Uporabniški avatarPsihič na ŠkodePrispevkov: 942Pridružen: Sr apr 07, 2010 12:07 am
Lepota tudi znotraj _: :svaka:


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: Sr jun 26, 2013 10:27 pm
Škoda loverPrispevkov: 238Pridružen: Ne jun 15, 2008 6:40 pm
Res lepo zgleda!
Men so sploh ročke (smerniki, brisalniki :D ) sexy! Neki novga.

Kar se tice opreme...ja je res treva fejst razmislit....imava pa ocitno mal drugacen okus.
Za slabih 20€ bi jaz vsekakor vzel raje 3 kraki volan...mi deluje bolj športno.

Kako to misliš, da se ne podrejo zici? A ni lih to poanta? Kaj pa se potem sploh izvede pri potegu? Bi mi blo cudno, da v primeru airbagov to nebi delal.


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: Če jun 27, 2013 7:42 am
Uporabniški avatarVreden znamkePrispevkov: 2028Kraj: DobrepoljePridružen: Pe jun 29, 2007 6:08 pm
Dej povej, a imaš občutek, da tam okoli climatronika neki manjka, ker meni se zdi da je climatronik preveč globoko, če gledam linijo od radia do pepelnika.
Se pa moram prijavit za eno testno vožnjo, me prav firbec matra, kakšna je razlika v udobju med O1,O2 in O3.


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: Če jun 27, 2013 8:02 pm
Češki fan!Prispevkov: 51Pridružen: Če jul 28, 2005 6:59 pm
bfranc je napisal/-a:
Dej povej, a imaš občutek, da tam okoli climatronika neki manjka, ker meni se zdi da je climatronik preveč globoko, če gledam linijo od radia do pepelnika.
Se pa moram prijavit za eno testno vožnjo, me prav firbec matra, kakšna je razlika v udobju med O1,O2 in O3.



Ne ne nič ne fali. :) Slika je mogoče zavajajoča, ker je tako slikano. Tisti rob je drugače plastika, ki je čisto lepo speljana in ni nobene "luknje" oz. roba. Aja tisto tam spodaj ni pepelnik ampak prostor za GSM z ojačanim signalom. Ta avto je brez kadilskega paketa (ni vžigalnika in pepelnika).


agerg2 je napisal/-a:
Res lepo zgleda!
Men so sploh ročke (smerniki, brisalniki :D ) sexy! Neki novga.

Kar se tice opreme...ja je res treva fejst razmislit....imava pa ocitno mal drugacen okus.
Za slabih 20€ bi jaz vsekakor vzel raje 3 kraki volan...mi deluje bolj športno.

Kako to misliš, da se ne podrejo zici? A ni lih to poanta? Kaj pa se potem sploh izvede pri potegu? Bi mi blo cudno, da v primeru airbagov to nebi delal.


Ja je treba fejst razmislit... Sem tudi jaz razmišljal ali bi vzel trikraki ali štirikraki volan, pa sem se odločil za 4 krakega, ker velikokrat vozim na relacijah (AC) z roko naslonjeno na vrata in s prsti na zgornjem ali pa spodnjem kraku.

Zici se odklenejo ampak ne padejo do konca. Ustavijo se po parih centimetrih. Bom jutri fotknil kako se ustavijo. Lahko, da je zaradi dodatnih vreč...


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: Pe jun 28, 2013 11:07 am
Češki fan!Prispevkov: 51Pridružen: Če jul 28, 2005 6:59 pm
Evo takole se ustavi sedež...
Slika

še ena notranjosti
Slika

In pa če še koga zanima sprednji konec...
Slika

Žarnice bomo menjali brez večjih problemov
Slika

... in še z druge strani
Slika


Odsoten Profil

Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po:

Časovni pas: UTC + 1 ura
Stran 12 od 14
225 prispevkov
Pojdi na stran Prejšnja  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14  Naslednja
Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 5 gostov
Išči za:
Napiši novo temo  Odgovori na temo
Pojdi na:  
Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu