Avtor Sporočilo

<  Novosti pri Škodi  ~  Škoda Octavia III

OdgovorObjavljeno: Pe jun 28, 2013 12:02 pm
Uporabniški avatarPsihič na ŠkodePrispevkov: 942Pridružen: Sr apr 07, 2010 12:07 am
Super izgleda iz vseh kotov :svaka: Še vprašanje - zakaj pa ta Octavia nima svoje teme? Po moje bi si jo zaslužila... :hmm:
LP


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: Pe jun 28, 2013 6:35 pm
Škoda loverPrispevkov: 238Pridružen: Ne jun 15, 2008 6:40 pm
horn3t je napisal/-a:
Super izgleda iz vseh kotov :svaka: Še vprašanje - zakaj pa ta Octavia nima svoje teme? Po moje bi si jo zaslužila... :hmm:
LP


+1
Tudi jaz tako mislim!


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: So jun 29, 2013 1:00 pm
Bosch pumpa majstrPrispevkov: 9Pridružen: Pe mar 01, 2013 9:00 pm
Fantje jaz bi pa rabil manjšo pomoč. Čez kak teden pride po 2 mesecih čakanja tudi naša octavia in me zanima kako jo najugodneje plačati. :D Torej najprej je bilo mišljeno, da bi jo odplačevali s kreditom(spremenjljiva obrestna mera, 60mesecev,6k€ pologa), sedaj pa smo opazili, da je ponovem tudi nova octavia v tisti akciji škoda za 1% in me zanima, če te tako pride kaj ceneje. :hmm: trenutno smo bli dogovorjeni za 800€ popusta+2 redna servisa, pri tej akciji pa se plačuje MPC ne? pa ta akcija je leasing? lepo prosim naj mi nekdo malce razjasni situacijo :P


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: So jun 29, 2013 10:25 pm
Škoda loverPrispevkov: 238Pridružen: Ne jun 15, 2008 6:40 pm
trakus je napisal/-a:
Fantje jaz bi pa rabil manjšo pomoč. Čez kak teden pride po 2 mesecih čakanja tudi naša octavia in me zanima kako jo najugodneje plačati. :D Torej najprej je bilo mišljeno, da bi jo odplačevali s kreditom(spremenjljiva obrestna mera, 60mesecev,6k€ pologa), sedaj pa smo opazili, da je ponovem tudi nova octavia v tisti akciji škoda za 1% in me zanima, če te tako pride kaj ceneje. :hmm: trenutno smo bli dogovorjeni za 800€ popusta+2 redna servisa, pri tej akciji pa se plačuje MPC ne? pa ta akcija je leasing? lepo prosim naj mi nekdo malce razjasni situacijo :P


Ja imas dve opciji trenutno.
1. Placas pol sedaj, pol pa cez 3 leta. S tem da cez tri leta za tisto polovico lahko vzames kredit, ni nujno, da je gotovina.
2. Ta 1%. Ja, ce vzames to, pol je MPC cena. Samo sem sam enkrat skalkuliral, da se zadeva splaca bolj kot kredit na banki. Tukaj sploh kaj velik ne preplacas, razen odobritve, ki pa ni nek velik strosek. Nic bat. V tej redni ceni je vsekakor ze vkalkuliran strosek, ki ga lisingodajalec dobi.

Ce si sedaj mislil kupit na kredit imas verjetno kaksno ponudbo. Poglej na ponudbi kaksne je EOM.
EOM je koncni procent z vkljucenimi vsemi stroski financiranja.
Ce je avto 25.000€, in pa EOM 10%, potem te ta avto stane dodatnih 2.500€ na leto! Torej v 5 letih preplacas 10.000€. Upostevaj da sem se pri tem primeru cisto izmislil EOM, tako da sam skalkulirej po ponudi.
Jaz vem, da tale ponudba 1% ni slaba izbira. Jaz osebno, tudi ce bi imel denar bi raje vzel ta 1%, ker bi vec zasluzil, da ta denar dam vezat na banko, ceprav niso neke hude obrestne mere na banki.

torej ce povzamem. Ce vzames opcijo 1% potem te avto vec stane toliko kot je MPC vozila in pa oba servisa odstej (cca 350€) in pa odobritev. Torej bos preplacal cca 1.500€ kar ni veliko.
Seveda je pogoj, da je avto v tem casu kasko zavarovan, kar pa itak mislim, da je smiselno vsaj za prvih 5 let.

To je to.


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: So jun 29, 2013 10:35 pm
Škoda loverPrispevkov: 238Pridružen: Ne jun 15, 2008 6:40 pm
No, da se podkrepim in malo popravim zgornji opis.

"1%" - Nova Octavia in Octavia Combi


*Primer izračuna:

Octavia Active, 1,2 TSI, 77 kW/105 KM, 5-vrat, MPC: 15.545,00 EUR: mesečni obrok 155,54 EUR, velja v primeru sklenitve pogodbe o finančnem leasingu pri družbi Porsche Leasing SLO d.o.o. firma za leasing, Ljubljana, z dobo odplačevanja 72 mesecev, polog znaša 2.331,75 EUR, znesek financiranja znaša 13.213,25 EUR, preostanek vrednosti znaša 2.798,10 EUR. Stroški priprave posla znašajo 100 EUR. Skupni znesek, ki ga stranka odplača znaša 14.096,98 EUR in je sestavljen iz 72 obrokov, preostanka vrednosti in pripadajočih stroškov. Variabilna nominalna obrestna mera znaša 1,60%, EOM (efektivna obrestna mera) znaša 1,95 %. V stroških obdelave in rizičnega sklada je že vključen 6,5% davek na finančne storitve. DDV na stroške obdelave in rizičnega sklada ni obračunan na podlagi 5. točke 39. člena Pravilnika o izvajanju ZDDV-1 (Ur. list RS š. 141/06).

Torej na primeru te avto stane: MPC vozila + 6 let (vsako leto 1.95% vrednosti MPC vozila). Na uč recem da je ta eom 300€ letno, kar pomeni, da te na koncu v tem primeru avto stane 1.800€ več (to preplacas v 6 letih) kot ce ga kupis na gotovino.

Zame je to best buy ponudba.


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: Po jul 01, 2013 8:39 am
znalecznalecPrispevkov: 1491Kraj: LjubljanaPridružen: Po sep 17, 2007 7:17 pm
Še boljši best buy pa je, da tistih 6k€ ki si jih že tako hotel dati kot polog v gotovini položiš pri opciji 1% mesečno, če se ti s tem lahko sorazmerno zmanjša doba odplačevanja. Tako boš še nekaj prihranil na račun EOM, ker boš z večjim pologom zmanjšal čas financiranja, če je to mogoče!

Sicer pa si preračunaj koliko te stane financiranje, ki si ga planiral v začetku pri čemer upoštevaj okoli 6,4% EOM (kaj dosti višja ali nižja verjetno ni trenutno) skupaj s popustom in dvema brezplačnima servisoma v primerjavi, če vzameš škodo v akciji 1% mesečno in položiš že tako predvidenih 6k€.


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: Pe jul 12, 2013 5:46 pm
Škoda voznik!Prispevkov: 60Pridružen: To jun 30, 2009 7:35 am
Kolikor jaz razumem informativni izračun plačaš za avto ki ima MPC 15.545,00

2.331,75 pologa + 72x155,54 v obrokih + 2798,10 preostanek vrednosti + 100 stroškov = 16.428,73

se pravi preplačaš 883,73 in ne 1800?



Mene je močno zrajcala nova RSka... samo mi pa ni jasno zakaj je TDI DSG kar 1300€ dražja od bencinske, brez DSG pa je razlika manj ko 200€


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: Če jul 18, 2013 12:34 pm
Uporabniški avatarŠkoda loverPrispevkov: 211Kraj: GorenjskaPridružen: Če jun 10, 2010 7:58 pm
Slovenska premiera: Škoda Octavia Combi

Za 610 litrov prtljažnika

Najbolj uporabna Škoda je končno zapeljala med slovenske kupce in bo še pred koncem leta prevzela dominantni položaj v primerjavi z limuzinsko različico. Brez, da so jo sploh videli v živo, si jo je naročilo že 180 Slovencev.


Nova Octavia bo konca letošnjega leta dobila 460 novih lastnikov in skupaj s 320 primerki limuzine ter 380 primerki še stare druge generacije, Octavia predstavlja več kot tretjino celotne prodaje pri Škodi v letošnjem letu. A tudi pretekla leta ne bistveno odstopajo. Jeseni jih čaka še premiera športne RS-ke, prihodnje leto pa bo čas za terensko verzijo Scout.

Octavia Combi kupce prepričuje s 610 litri velikim prtljažnim prostorom, 1050 mm dolžine v prtljažniku oziroma 2760 mm, ko je preklopljen naslon zadnje klopi in naslon sovozniškega sedeža. Slednja možnost je omogočena zgolj ob doplačilu. Sicer je avto dolg 4,65 metra, njegova medosna razdalja znaša 2,68 metra, zato prostora za noge in kolena ne bo primanjkovalo. Octavia z novo generacijo postaja bolj resna, kar se kaže v možnosti, da se prtljažna vrata samodejno dvigujejo, znotraj prtljažnega prostora ne bo manjkalo številnih uporabnih rešitev (nastavljiv predal pod rolojem prtljažnika, variabilno dno prtljažnika s prostorom za prtljažni rolo, vzvod za preklop naslona zadnje klopi) na voljo je velika pomična panoramska steklena streha, serijsko pa je Octavia Combi opremljena tudi s strešnimi nosilci.

Avto bo na voljo s tremi bencinskimi motorji (1.2 TSI, 1.4 TSI in 1.8 TSI) in s tremi dizli (1.6 TDI in 2.0 TDI) z razponom moči od 63 do 132 kW, prav vsi so na voljo tudi z DSG samodejnim menjalnikom, medtem ko že zbirajo naročila za verzijo s štirikolesnim pogonom. Slednja bo na voljo z obema dizloma in najmočnejšim bencinskim motorjem.

Razlika med primerljivo limuzinsko Octavio in Octavio Combi je natanko 1000 evrov. Torej, cena najosnovnejše podaljšane verzije, ki pravkar vstopa na slovenski trg, znaša 15.952 evrov (1.2 TSI Active), medtem ko najosnovnejša verzija z dizelskim 1,6-litrskim motorjem stane 18.088 evrov. Doplačilo za 4x4 pogon je okrog 2500 evrov.

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

vir: http://www.avtomanija.com/default.asp?rb=2&id=3649


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: Če jul 18, 2013 12:40 pm
Uporabniški avatarŠkoda loverPrispevkov: 211Kraj: GorenjskaPridružen: Če jun 10, 2010 7:58 pm
No pa še malo o RS -ki :twistedevil:

Hitra Octavia RS pri nas za 25.515 evrov

Čeprav jo do uradne premiere v Goodwoodu ločita še dva dneva, slovenski trgovci od začetka tega meseca že zbirajo naročila zanjo.

Octavia RS bo na voljo tako z bencinskim kot dizelskim motorjem in v limuzinski oziroma v kombi izvedbi. Osnovna cena na slovenskem trgu znaša 25.515 evrov in velja za limuzino z 2.0 TSI motorjem, medtem ko je dizel za pičlih 180 evrov dražji (25.695 evrov). Dražji je tudi nakup Octavie RS Combi, ki se začne pri 26.595 evrov z bencinskim motorjem, doplačilo za dizelsko verzijo pa je le 165 evrov (26.670 evrov). Svoj delež k podražitvi prinaša izbira DSG menjalnik, ki bo hitro Čehinjo podražil v povprečju od 1200 do 3200 evrov.
Hitro Octavio bodo kupci izbirali z dvema motorjema. Na voljo bo 2.0 TSI motor s 162 kW (220 KM) in 2.0 TDI s 135 kW (184 KM). Bencinska verzija je v osnovi opremljena s šeststopenjskim ročnim menjalnikom (na voljo bo tudi DSG), ki pripomore, da avto od 0 do 100 km/h pospeši v 6,8 sekundah in hkrati doseže najvišjo hitrost 248 km/h, kar je za 6 km/h več od predhodnice. Pri dizelsko gnani izvedbi je pot od 0 do 100 km/h dolga 8,1 sekund, najvišja hitrost pa znaša 232 km/h.

Avto bo serijsko opremljen s športnim podvozjem, elektronsko zaporo diferenciala, izboljšanimi zavorami, za 12 mm je približana k tlom, ne gre niti brez zadnjega spojlerja, 18 oziroma 19-palčnih platišč in LED dnevnih luči. Avto na trg prihaja kmalu po julijski premieri v Goodwoodu.

Slika

Slika

Slika

Slika

vira: http://www.avtomanija.com/default.asp?rb=3&id=10304

http://www.avtomanija.com/default.asp?rb=2&id=3641


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: Pe jul 19, 2013 1:06 pm
Uporabniški avatarNekaj le znam..Prispevkov: 1747Kraj: VelenjePridružen: Po maj 09, 2005 3:26 pm
Slika


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: Sr sep 18, 2013 5:39 pm
Uporabniški avatarČlanČlanPrispevkov: 1318Kraj: novo mestoPridružen: Ne sep 02, 2007 1:43 pm
Pa je prisel čas za zamenjavo 02 combi.. stara je dobrih šest let in ima 118000 km. Odločil sem se skor 100% za O3 combi, 2.0 dsg, elegance.... sicer draga igracka vendar vseeno bo to pri hiši. Me pa moti par stvari, prvo takega avta nimam kje sprobat. Vsi pravijo da naj vzamem testnega Passata vendar to ni to. Že konjev ma manj, kaj sele obcutki v sami vožnji. Drugič, zakaj ma 2.0 dsg šest prestav, 1.6 pa sedem. Vem da je razlog, samo kaksen. Prodajalec še tega ne ve da je razlika, kaj šele zakaj je. In pa čakalna doba.... 4 mesece.... pa saj bi ga skor sam prej sestavil. Ajde znalci, razsvetlite me :cool:


Odsoten Profil WWW
OdgovorObjavljeno: Sr sep 18, 2013 6:49 pm
znalecznalecPrispevkov: 1491Kraj: LjubljanaPridružen: Po sep 17, 2007 7:17 pm
Glede prestav najdi podatek koliko obratov ima 6 stopenjski DSG in koliko 7 stopenjski pri 130km/h. Zna bit, da ima 1.6 eno prestavo več z drugačnim razmerjem po prestavah, da lahko bolj pretika in premaguje klance, med tem ko je zadnja prestava tam-tam s 6 stopenjskim.


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: Sr sep 18, 2013 8:07 pm
Škoda loverPrispevkov: 152Kraj: MariborPridružen: Ne sep 11, 2005 10:46 am
Glede 6 prestav, baje naj bi to bilo zaradi navora. Sestra ima Passata Varianta 2.0 DSG 170KM, pa ima tudi 6 prestav. Prodajalec ji ni znal razložiti, potem se to informacijo dobil od vodje servisa. Naj me popravi kdo, če ni to res.
Sem se pa tudi sam odločil za menjavo O2 za O3, vendar limuzina, ter 1.2 TSI elegance. Me pa je prodajalec opozoril, da naj vzamem raje 3 kraki volan, saj verzije s 4 krakim naročujejo tam za drugo leto, jan-feb. Jaz sem naročil konec avgusta, čakalna doba 8-10 tednov.
Komaj že čakam. ;#

Lp,


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: Če sep 19, 2013 9:09 am
Uporabniški avatarČlanČlanPrispevkov: 1318Kraj: novo mestoPridružen: Ne sep 02, 2007 1:43 pm
Saj jst sm tudi za trikraki volan, xenon + led, el. In ogrevani sedeži ter park senzorji. Samo štiri mesece čakat


Odsoten Profil WWW
OdgovorObjavljeno: So dec 14, 2013 10:09 pm
Škoda loverPrispevkov: 152Kraj: MariborPridružen: Ne sep 11, 2005 10:46 am
Oj, pa sem končno dočakal, avto je prišel v salon, samo še papirji, pa vozimo.

Lp,

;#

Slika


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: Ne dec 15, 2013 1:50 am
Uporabniški avatarPsihič na ŠkodePrispevkov: 942Pridružen: Sr apr 07, 2010 12:07 am
Čestitke za nakup in upam, da bo nova pridobitev predstavljena tudi bolj podrobno. Pa žečim mnogo varnih in lepih kilometrov z novim avtom!


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: Ne dec 15, 2013 12:41 pm
Škoda loverPrispevkov: 152Kraj: MariborPridružen: Ne sep 11, 2005 10:46 am
Seveda, ob priliki pripravim podrobno.

sicer pa je O3, elegance, 1,2 TSI 105, dodatno: sprednji park senzorji, zadnja 2 airbaga, dodatno temnenje zadnjih stekel, klasično rezervno kolo, platišča Minoris, paket Simply clever pa srebrna barva. Vse skupaj 20000 pa nekaj drobiža EUR - tako kot po ceniku.

Lp,


Odsoten Profil

Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po:

Časovni pas: UTC + 1 ura
Stran 13 od 14
225 prispevkov
Pojdi na stran Prejšnja  1 ... 10, 11, 12, 13, 14  Naslednja
Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 4 gostov
Išči za:
Napiši novo temo  Odgovori na temo
Pojdi na:  
Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu