Avtor Sporočilo

<  Novosti pri Škodi  ~  Škoda Jeti

OdgovorObjavljeno: Ne sep 06, 2009 2:29 pm
Uporabniški avatarNekaj le znam..Prispevkov: 1298Kraj: BrežicePridružen: Po avg 13, 2007 8:33 pm
Stric je napisal/-a:
Men so ga že ponudili! Upam, da bom v tem tednu uspel sprobat stvar! ;# .


Stric ka grema skupaj...jst bom imel cestni del ti boš mel pa hribski del...?
Pa se zapeljemo do Zelenkota pa Dbole...pol pa samo ogenj...!


Odsoten Profil WWW
OdgovorObjavljeno: Po sep 07, 2009 12:02 pm
Uporabniški avatarmoderator/članmoderator/članPrispevkov: 331Pridružen: Po jul 18, 2005 10:27 pm
Čehi so že začel mičken "pimpat" :D

Slika


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: Po sep 07, 2009 4:44 pm
Uporabniški avatarNekaj le znam..Prispevkov: 1298Kraj: BrežicePridružen: Po avg 13, 2007 8:33 pm
vidu sem včeraj eno testno v lublan ka sta se pelala ena 2 mlada frajerja z njo!


Odsoten Profil WWW
OdgovorObjavljeno: Po sep 14, 2009 7:40 am
Uporabniški avatarČlanČlanPrispevkov: 2015Pridružen: Po sep 24, 2007 6:29 pm
vidu yetija na cesti... ;#


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: Po sep 14, 2009 7:51 pm
Uporabniški avatarČlanČlanPrispevkov: 515Kraj: SenovoPridružen: Po dec 29, 2008 5:01 pm
Sm vozu belga 2.0 Tdi. Sam premal cajta za sprobat. Prvi občutki so zelo dobri - odzadi pa seveda ni primerjave z Octavio. Gre pa lepo! ;# Jest bi ga mel za dva.


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: To sep 15, 2009 7:20 am
Uporabniški avatarŠkoda majstrPrispevkov: 137Kraj: LjubljanaPridružen: Po jun 12, 2006 2:50 pm
Se je kaj možno zmeniti za testno vožnjo Škode Yeti, mogoče celo za kakšen vikend...seveda za navadnega smrtnika? :P


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: To sep 15, 2009 8:52 am
Uporabniški avatarČlanČlanPrispevkov: 515Kraj: SenovoPridružen: Po dec 29, 2008 5:01 pm
Ne dajo! Samo s spremstvom, no men so jo dal solo, vendar sam za dve ure. :(


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: To sep 15, 2009 12:16 pm
Uporabniški avatarŠkoda majstrPrispevkov: 137Kraj: LjubljanaPridružen: Po jun 12, 2006 2:50 pm
Hmm hmm, ali potem tudi nič ne velja dolgoletna zvestoba znamki ( o.p. imeli smo že 11 Škod ) :(


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: To sep 15, 2009 2:34 pm
Uporabniški avatarČlanČlanPrispevkov: 1318Kraj: novo mestoPridružen: Ne sep 02, 2007 1:43 pm
Treba počakat kakšen mesec, potem pa dobiš neomejeno :cool:


Odsoten Profil WWW
OdgovorObjavljeno: To sep 15, 2009 2:44 pm
Uporabniški avatarŠkoda loverPrispevkov: 393Kraj: STUDENECPridružen: Če dec 21, 2006 9:44 pm
Kako šefici pihat na dušo' :blush:


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: So sep 19, 2009 11:49 am
Uporabniški avatarmoderator/članmoderator/članPrispevkov: 331Pridružen: Po jul 18, 2005 10:27 pm
V četrtek dobr sprobu 1.8TSI, super mašinca :cool: Zlo pozitivno presenečen, motor čist paše notr. Eni bojo bol prisegal na dizle nizki obrati in v hrib pa to, ampak bencin sploh ni slaba izbira.


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: So sep 19, 2009 7:41 pm
Uporabniški avatarČlanČlanPrispevkov: 515Kraj: SenovoPridružen: Po dec 29, 2008 5:01 pm
Odvisno za kaj ga bolj potrebuješ - vsekakor je tud tsi v redu! :P


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: So sep 19, 2009 7:47 pm
Uporabniški avatarŠkoda loverPrispevkov: 393Kraj: STUDENECPridružen: Če dec 21, 2006 9:44 pm
Vsak svojga pa da vidmo. :lasko:


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: Ne okt 04, 2009 7:23 pm
Češki fan!Prispevkov: 18Pridružen: Ne nov 30, 2008 4:17 pm
Za 8 ur sem dobil yetija TDI, 140 KM. Glavni poudarki:

1- notranjost zelo funkcionana in pregledna. Sam imam Roomsterja in sem se takoj pocutil 100% doma. Veliko stvari je identicnih ali vsaj zelo podobnih.
Sistem zadnjih sedežev, prtljažnik, etc. Dopade se mi ločeno zračenje zadnjega dela kabine, ki pri vrumiju manjka.
Prostora na zadnjih sedezih je nekaj manj kot pri Roomsterju, a se vedno dovolj.
Volanske kontrole radia in računalnika mi niso všeč, ker med vožnjo z lahkoto nehote spreminjaš nastavitve - glasnost in podatke na MFD.
MFD ima višjo resolucijo kot stari, in poleg ostalega lahko prikazuje še trenutno hitrost.
Radio Bolero funkcionira tako kot se za original radie spodobi. Zelo dobro. Ni pa multimedijsko-navigacijski čudež, za to si morate omisliti Zenecov E Go (super!) ali pa Škodin Columbus.


2. Lega na cesti neproblematična, pri hitrih ovinkih ves avto počasi leze ven in je zelo enostavno obvladljiv.
Na makadamu lahko voziš zelo hitro. nekatere odseke sem šel peljat večkrat in vsakič hitreje, dokler ni šlo vse skupaj do kontroliranega zdrsa v že blagih ovinkih.
Najbolj pa se mi je smejalo na slabih cestah in vlakah brez prevelikih skal in prevojev. Navzgor je šlo brez težav počasi in zelo strmo. Kolesa sem uspel zavrteti le na ostrem peščenem prevoju, ko so zadnja kolesa mlela pesek, prednja pa še niso bila dovolj obtežena. Pa je na koncu vseeno šlo.

Prehodi v/iz strmine pa so šibka točka, in sicer zaradi še vedno predolgega prednjega previsa. S kljunom zariješ precej prej, kot bi si na terenu želel.
Okej, res je, yeti ni pravi terenec.

Izjemno uporabna pa je funkcija off road za samodejno vzdrževanje hitrosti.

Vožnja preko reke, vode do vrha koles, kamnito-prodnato dno, brez težav.

Preglednost nazaj ni najboljša. Pa stranska ogledala se mi zdita malce majhna. Mogoče prenizka, ravno za kake zoprne vzvratne vožnje.

3. Oblika, zunanjost. Meni zelo všečna. Mogoče malo manj odštekan kot roomster, pa vseeno zelo prepoznaven. In predvsem ne šminkerski. Fajn.


Moja izbira bi bila (bo?) oprema ambition s TDI 140KM. pa še kak dodatek a'la Columbus in po možnosti z volanom brez radio/telefonskih kontrol.


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: To nov 10, 2009 11:44 am
Bosch pumpa majstrPrispevkov: 2Pridružen: Sr nov 04, 2009 7:43 pm
Pozdravljeni !

Da si malce sposodim temo. Zelo, res zelo mi je všeč Yeti in ko se bom odločal za nakup novega vozila bo sigurno top3 izbira ;#

Me pa zanima motor 1,2 in njegove sposobnosti in primernost za vozilo kot je Yeti. Ker motorja ne poznam me zanima kakšne so vaše izkušnje in mnenja o tem motorju. Sam nisem agresiven voznik in se 99% časa vozim po omejitvah in tudi ne potrebujem kakšnih ekstremnih pospeškov. Seveda je dobro imeti nekaj rezerve za kakšno prehitevanje, brez tega seveda, da bi se to odrazilo na nenormalno visoki porabi.

Skratka, vsako mnenje in nasvet glede tega motorja bi mi zelo prav prišel !

LP


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: To nov 10, 2009 2:04 pm
znalecznalecPrispevkov: 1491Kraj: LjubljanaPridružen: Po sep 17, 2007 7:17 pm
Yeti je prva škoda, ki ima 1.2 TSI motor. Če sklepam iz Seatovega 1.4 TSI v alte-ji z 125KS tale 105KS 1.2TSI ni ravno podhranjen za Yetija. Je pa res, da je odvisno kaj bi rad od motorja. Za sem pa tja prehitet bo OK za nekoga, ki bi rad več moči pa vrjetno ne.
Za normalno vožnjo bi znala bit OK zadevščina. Vsekakor pa je najboljše, da ga probaš pred nakupom. 100% bo kak testen primerek kje.

Drugače ima tudi novi polo 1.2 TSI motor. Ni ravno ista teža ampak za občutek kako se obnese pa je za preizkusit, če yeti še ni dosegljiv s tem motorjem.

PS: Tele 1.2 in 1.4 TSI bi moral v fabije vgrajevat :crazi: RS fabia itd... :crazi:


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: Pe nov 13, 2009 8:02 pm
Bosch pumpa majstrPrispevkov: 2Pridružen: Sr nov 04, 2009 7:43 pm
Hvala za odgovor !

Ja moral bom probati in videti kako je s to mašino. Avto mi je ;# , samo malo me srbi kot sem že rekel samo motor. Kolebam med Yetijem in Qashqai-jem. Slednjega sem že vozil 1,6 in moram reči, da gre zelo solidno.

LP


Odsoten Profil

Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po:

Časovni pas: UTC + 1 ura
Stran 6 od 7
112 prispevkov
Pojdi na stran Prejšnja  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  Naslednja
Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 5 gostov
Išči za:
Napiši novo temo  Odgovori na temo
Pojdi na:  
Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu