Avtor Sporočilo

<  Novosti pri Škodi  ~  Skoda Yeti!

OdgovorObjavljeno: So apr 20, 2013 9:53 am
Uporabniški avatarČlanČlanPrispevkov: 2015Pridružen: Po sep 24, 2007 6:29 pm
Nekaj novega čeprav je lanskoletni članek
http://www.autoexpress.co.uk/skoda/yeti ... i-facelift
bomo vidli...


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: So apr 20, 2013 11:56 am
Uporabniški avatar--Prispevkov: 6551Kraj: DomžalePridružen: Po maj 09, 2005 2:56 pm
Po informacijah ki sem jih dobil (iz prve roke) naj novi yeti nebi imel več tistih okroglih luči za meglenke, tako da tole je precej dobra maska namenoma gor. Naj bi bil pa zelo lep. Čeprov ista oseba je enako rekla za prenovljenega superba .. :)


Odsoten Profil WWW
OdgovorObjavljeno: So apr 20, 2013 12:46 pm
Uporabniški avatarPsihič na ŠkodePrispevkov: 942Pridružen: Sr apr 07, 2010 12:07 am
K sreči je lepota vedno v očeh opazovalca :D Bomo videli, kakšen bo, jaz sem vesel, da sem mojega dobil, dokler je bil še "v odhajanju" - recimo, da je malo bolj preverjena tehnika in še popust, ki sem ga dobil, je bil vreden dejstva, da ne vozim "najnovejšega" modela. Tudi, če je moj modelno leto 2013 in bo FL že modelno leto 2014, predvidevam, da bosta še vedno oba narejena letos in se na koncu tistih nekaj mesecev pri uporabi na dolgi rok ne bo nič poznalo, tudi če bo v FL kaj prenovljene tehnike in bo lepše izlgledal ;)


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: Pe maj 03, 2013 9:20 am
Uporabniški avatarČlanČlanPrispevkov: 4445Kraj: LogatecPridružen: Sr jul 25, 2007 8:00 pm
Citiram:
Great news from Great Britain: In a survey which was held by "Auto Express Driver Power 2013" three ŠKODA cars are in the top six out of 100. The ŠKODA Yeti has even been voted as the "most satisfying car to own in the UK" - cheers!


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: Pe maj 10, 2013 12:18 pm
Uporabniški avatarČlanČlanPrispevkov: 2015Pridružen: Po sep 24, 2007 6:29 pm

Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: So jun 01, 2013 8:40 pm
Uporabniški avatarŠkoda loverPrispevkov: 237Kraj: ŽiriPridružen: Pe jan 19, 2007 8:47 am
ta stavek mi je všeč :)
.....It felt like a gokart on curvy tarmac roads, it sat as glued on gravelroads, it was
the only car in the test that could do the whole offroad course, not bad for a car that is
not an offroad vehicle! :twistedevil:


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: Ne jun 02, 2013 1:17 pm
Uporabniški avatarPsihič na ŠkodePrispevkov: 942Pridružen: Sr apr 07, 2010 12:07 am
Super prispevek, tale stavek, pa res povzame vse :twistedevil: :svaka:
LP


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: To avg 13, 2013 3:33 pm
Uporabniški avatarŠkoda loverPrispevkov: 211Kraj: GorenjskaPridružen: Če jun 10, 2010 7:58 pm
V Frankfurt prihaja osveženi pohodnik

Po tistem, ko so pri Škodi letos predstavili Octavio Combi, svežega Superba in povsem novega Rapida Spaceback, vam zdaj prvi predstavljamo še prenovljenega Yetija.

Uradne tovarniške napovedi še ni na voljo, a iz slik je razvidno, da gre predvsem za prenovo sprednjega dela (žarometi, maska, pokrov motorja in odbijač), zadek ima prav tako nov odbijač in LED luči, medtem ko se je osvežitev dotaknila tudi notranjosti (volan, bogatejša oprema in kakovostnejši materiali). Nekaj minimalnih novosti naj bi bilo še v motorni ponudbi, a bo več znanega v prihodnjih urah.


Slika

Slika

Slika

vir: http://avtomanija.com/default.asp?rb=2&id=3676


Že prejšna Yeti mi je bila lepa, tale na slikah, če bo res taka kot je bo NORO LEPA


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: To avg 13, 2013 4:28 pm
Uporabniški avatarČlanČlanPrispevkov: 2015Pridružen: Po sep 24, 2007 6:29 pm
;# tudi meni


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: To avg 13, 2013 4:52 pm
Uporabniški avatarPsihič na ŠkodePrispevkov: 942Pridružen: Sr apr 07, 2010 12:07 am
Uff, glede na to kakšne ideje so vse krožile po internetu je tole zelo všečno :svaka: . Samo da ne bo kakšnih "neprijetnih presenečenj", pa bo vse ok. Pa škoda za tiste simpatične okrogle luči, ki so bile zaščitni znak Yeti-ja, ampak razumem, da morajo poenotiti izgled celotne modelne palete.


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: Sr avg 14, 2013 8:39 am
Uporabniški avatarŠkoda majstrPrispevkov: 137Kraj: LjubljanaPridružen: Po jun 12, 2006 2:50 pm
Očitno bosta obstajali dve varijanti (podobno kot pri VW Tiguanu).


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: Sr avg 14, 2013 9:13 am
Uporabniški avatarPsihič na ŠkodePrispevkov: 942Pridružen: Sr apr 07, 2010 12:07 am
Sem videl, ja - ŠKODA Yeti in ŠKODA Yeti Outdoor. Bomo videli, kako se bo obnesla ta zamisel.


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: Sr avg 14, 2013 7:45 pm
Uporabniški avatarŠkoda loverPrispevkov: 211Kraj: GorenjskaPridružen: Če jun 10, 2010 7:58 pm
Ta z novim odbijačem, novo masko in novima žarometoma brez značilnih okroglih luči na prvi pogled deluje bolj elegantno od aktualnega modela. Rahlo so prenovljeni tudi pokrov motorja, zadnje luči ter zadnji odbijač.

Po novem pa bosta na voljo dve različici zunanjosti. Beli yeti (na sliki) predstavlja mestno izvedbo z odbijači v barvi vozila, medtem ko zeleni kaže bolj terensko naravnano različico s temnimi obrobami odbijačev ter zaščito podvozja. Obe različici imata 180-milimeterski odmik od tal.

Manj novosti je v notranjosti, kjer opazimo predvsem nov volanski obroč, bogatejšo opremo in nove materiale. Po novem bo za yeti med drugim na voljo sistem za zagon motorja brez ključa KESSY.

Motorno paleto bodo sestavljali trije bencinski in štirje dizelski motorji, ki zmorejo od 77 do 125 kilovatov (od 105 do 170 KM). Pri posameznih motorjih bo ob dvokolesnem na izbiro tudi štirikolesni pogon, ob ročnem šeststopenjskem menjalniku pa tud šest in sedemstopenjski DSG.

slike terenske verzije...

Slika

Slika

vir: avto-fokus.si


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: Po sep 02, 2013 5:44 pm
Češki fan!Prispevkov: 13Pridružen: Sr apr 10, 2013 6:06 pm

Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: Po sep 02, 2013 6:33 pm
Uporabniški avatarNekaj le znam..Prispevkov: 1747Kraj: VelenjePridružen: Po maj 09, 2005 3:26 pm
Kamera za parkiranje -> nice :svaka:


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: Ne sep 15, 2013 9:33 pm
Bosch pumpa majstrPrispevkov: 2Pridružen: Ne sep 15, 2013 12:23 am
V reklami za novega Yeti-ja, prva izvedba, je pisalo:
Imamo 2 tipa kompaktnih SUV terencev, Yetija in vse ostale.
In še kako prav so imeli. Sama oblika me je spominjala na Matro Rancho, legendarni model od Simce v 80 leteh. Prva izvedba Yetija je bila edinstveno originalna in bal sem se njenega facelifta. Nakaj originalnosti bo ob osvežitvi modela sigurno šlo po vodi. In je šlo! Jozef Kaban - šef designa pri Škodi se je kot lev boril, da bi okrogle meglenke ostale tudi na novem Yetiju, vendar se je pod pritiskom moral podrediti novi oblikovni fizolofiji Škodine flote vozil.
Novi Yeti bo tako prestopil v kategorijo: vsi ostali!!
Škoda :cry:


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: Ne sep 15, 2013 10:35 pm
Uporabniški avatarPsihič na ŠkodePrispevkov: 942Pridružen: Sr apr 07, 2010 12:07 am
@Umetnik: super napisano, se strinjam. Žal so se okrogle luči poslovile (in je prišel tisti "prelom" na prtljažnih vratih), ampak vsaj osnovna "škatlasta" oblika je še ostala. V osnovi je to še vedno dobri "stari" Yeti, torej tudi FL različica se mi zdi, da je še uspela ohraniti duha predhodnika. Razumem, da so vodilni želeli poenotiti izgled, tudi razumem glavnega oblikovalca, za kaj se je boril za tiste luči - ampak bomo videli, kako se bo vse skupaj obneslo v praksi in kdo je imel prav. Upam, da bo FL vsaj tako dobro sprejet, kot je bil predhodnik in da bo Yeti kot model obstal in se razvijal dalje in da ne bo res prej ali slej preprosto poniknil.


Odsoten Profil

Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po:

Časovni pas: UTC + 1 ura
Stran 6 od 7
118 prispevkov
Pojdi na stran Prejšnja  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  Naslednja
Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 2 gostov
Išči za:
Napiši novo temo  Odgovori na temo
Pojdi na:  
Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu