Avtor Sporočilo

<  Testi vozil  ~  Superb Elegance, 1.9 TDI (vs. passat highline l,98)

OdgovorObjavljeno: Če okt 27, 2005 11:29 am
Uporabniški avatar--Prispevkov: 6551Kraj: DomžalePridružen: Po maj 09, 2005 2:56 pm
Superb elegance, 1.9 TDI

Slika

Slika
Armatura je elagantna in pregledna. Omenim naj le 'zoprno' prestavno ročico,
ki se nikakor ne prilega roki, saj je nekako reozka in pre 'ostra'.

Slika
ročje za odpreti vrata so ponoči osvetljene

Slika
sedeža sta avtomatsko nastavljiva ter ogrevana

Slika
Zadaj je res izredno veliko prostora, za avto ki stane od 4,5 Mio sit dalje!
Tudi zadnja sedeža sta ogrevana.

Slika
Merilniki so lepi in pregledni. Jezik maxidot displeja je bil češčina, kar
pa se verjetno da nastaviti v nastavitvah. Displej je nekoliko manjši kot
v novi octaviji.

Slika
Zanimiva rešitev je predal za dežnik. Dežnik je priložen, a je nekoliko predolg
in tako neroden za izvleko iz predala. Žal predala ni v voznikovih oz.
sovoznikovih vratih, oziroma pa tudi zadaj desno, kjer bi bilo to še najbolj smotrno.

Slika
Ogledalo ima samozatemnitveno funkcijo. Koristne so tudi rdeče diodice ob luči,
ki ponoči diskretno osvetljujejo sredinsko konzolo, saj ta svetloba (rdeča)
popolnoma nič ne moti voznika.
(le počutiš se kot v jederski podmornici :D )

Slika
Predal za očala zaseda prostor kjer naj bi bilo držalo na voznikovi strani.
Je nekoliko neuporaben saj je zelo plitev.

Slika
Prtljažnik je precej velik, primeren za razna poslovna potovanja itn..

Slika
lučka zadaj

Slika
Senčilo spredaj, z ogledalom in osvetljen.

Slika
še zunanjost

_________________


potegnimo vzporednice superbu še s passatom Highline 1.8 synchro, letnik 98

Slika
se vam zdi slika znana?

Slika
pa ta?

Slika
armatura v passatu

Slika
tudi v passatu je veliko prostora zadaj

Slika
pozna se malo bolj zgoden design

Slika
Le tu se pozna hiararhijo znotraj VAG. Ogledalo, oziroma njegov pokrov
ima malo bolj 'konkretno' zasnovo kot v superbu.


skratka:

Motor je dovolj močan za avto, vendar mu mogoče kakšen konjič več nebi škodoval.
Zvočna izolacija je zelo dobra, znotraj se skoraj ne sliši da je motor dizelski.
Podvozje je, kar se udobja tiče zelo dobro, zelo lepo 'požira' neravnine ter luknje,
slabost podvozja pa je dokajšnja mehkost, saj se v ovinkih rad nagiba.
Passat se na primer ne nagiba v tolikšni meri, blaži pa skoraj enako dobro.
Mogoče gre to pripisati quattro pogonu, saj je v osnovi podvozje
pri obeh avtomobilih skoraj enako.
Pri obeh avtomobilih ima menjalnik 5 prestav, le da pri superbu za vzvratno
prestavo ročice ni potrebno potisniti navzdol.
Poudariti moram izredno mirno vožnjo, popolnoma brez vibracij tudi pri višjih hitrostih. (velja za oba avtomobila)


za enkrat bo to vse.. bom pol še kej napisu... mogoče ;)


Odsoten Profil WWW
OdgovorObjavljeno: Če okt 27, 2005 11:58 am
Uporabniški avatar.:The Exorcist:..:The Exorcist:.Prispevkov: 3001Kraj: LjubljanaPridružen: Če maj 05, 2005 12:22 pm
Ocene? Pa hočem resnico!!!!!! :cool:


Odsoten Profil WWW
OdgovorObjavljeno: Če okt 27, 2005 1:01 pm
Uporabniški avatar--Prispevkov: 6551Kraj: DomžalePridružen: Po maj 09, 2005 2:56 pm
ocene? tžko to jst ocenm :D bi mogu vsaj še a6, bmw 5, in mečko e stestirat da bi realno ocenil ;) Lohka rečm edin da je superb res hud,
kljub temu da je skoraj enak passatu. Sploh dobiš veliko opreme za
malo relativno malo denarja. Drgač pa oba sta mi všeč, oba bi imel :P
Edin passata bi mogu prenovljenga primerjat, je notr mal drgač.
Naslon za roke spredi pa to... Sam superb je še vedno mal večji :cool:


Odsoten Profil WWW
OdgovorObjavljeno: Če okt 27, 2005 2:06 pm
Uporabniški avatarBela StrelaPrispevkov: 589Kraj: Bogu izza noguPridružen: Pe maj 06, 2005 8:03 am
men je najbl všeč to da ma dost placa, zadi pa sedim k kralj :cool:


Odsoten Profil WWW
OdgovorObjavljeno: Če okt 27, 2005 4:21 pm
Uporabniški avatarŠkoda loverPrispevkov: 184Pridružen: Pe avg 26, 2005 5:11 pm
mish je napisal/-a:
Superb elegance, 1.9 TDI

Slika


tale radijo sred tako lepe armaturke :hysterical: :hysterical: :banghead: :banghead: :bam:


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: Če okt 27, 2005 6:29 pm
Uporabniški avatarbil aktiven, sedaj zanikamPrispevkov: 1646Kraj: Loška dolina - LJPridružen: Sr avg 24, 2005 9:32 pm
Čez tale avto pa nobenih pripomb! Avto je klasa zase, udobje in eleganca na nivoju in pa tok dodatkov da ne veš ker je bolš pa bl praktičen! :D

@mish: tist dežnik naj bi se dajal vn pr odprtih vratih, ne vem zakaj naj bi bil predolg :) sicer pa možno da se kej zatika toda pri 2.8 V6 ki smo ga mel mi doma je šel zelo lepo vn pa pospravu se je tud nalahka. :)


Odsoten Profil WWW
OdgovorObjavljeno: Če okt 27, 2005 9:35 pm
Uporabniški avatar--Prispevkov: 6551Kraj: DomžalePridružen: Po maj 09, 2005 2:56 pm
@super-B: če zunaj lije dež, ti ponavadi hočeš čimprej odpret dežnik, ne pa da morš vn stopt in ga sred naliva vn jemat.
To je res nerodno narjen, rešitev pa sicer je zelo preprosta. Manjši dežnik not ;)


Radio je pa res kriza.. ornk kriza! Že pr našmu passatu un vn touče, sam se tolažm da je vsaj aluminij povsod okol, sam klele okol lesa -> :banghead:

Jp ponoč ga je lepo pelat.. predvsem smo zdej vidl kaj pomenjo bixenonski žarometi. Če bi mel takrt passata testnga z ksenonom, bi že unga kupil z ksenonom. Tanovo octavio pa tud 100%. škoda... no ja.. nachste mal :cool: Aja.. pa ksenon ma že tud z comfort opremo
ej glede zvoka ne.. da bi ti slišal in vozil forda falcona 4.0 V6.. pol bi šele slišu tapravo pesem za uha ;) mrsker V8 se ne more primerjat z njim


Odsoten Profil WWW
OdgovorObjavljeno: Če okt 27, 2005 9:45 pm
Uporabniški avatarbil aktiven, sedaj zanikamPrispevkov: 1646Kraj: Loška dolina - LJPridružen: Sr avg 24, 2005 9:32 pm
Ok sam da zaključim debato o dežniku :)

veš kko je moj tamlajš brat reku? če maš tak avto k je Superb pol morš met še osebnega šoferja, ki ti v primeru dežja odpre vrata (sediš pač zadaj kot predsednik :P ) pritisne na gumb, vzame ven dežnik, ga odpre in šele takrat ti stopiš ven in dežnik vzameš (in nisi nč moker :) ):D :hysterical: :P

zanimiva teorija ;#


Odsoten Profil WWW
OdgovorObjavljeno: Če okt 27, 2005 9:49 pm
Uporabniški avatar--Prispevkov: 6551Kraj: DomžalePridružen: Po maj 09, 2005 2:56 pm
teorija je super in edina logična :D

sam je en problem.. ko maš ti enkrat osebnega voznika, verjemi da takrat
nebi imel superba. Kljub vsemu. (BMW 7li, audi a8 L, mečka S tadolga.press) ;)


Odsoten Profil WWW
OdgovorObjavljeno: Če okt 27, 2005 11:04 pm
Uporabniški avatar--Prispevkov: 6551Kraj: DomžalePridružen: Po maj 09, 2005 2:56 pm
ej muzka je klele tud čist vredu. Radio sicr ni nevem kašna kvaliteta, sam
zvočniki pa to so pa res hudi. Naprimer v passatu tud ni original radio, pa
je full hud zvok (en blaupunkt je not). Menda ma passat (predvidevam da
potemtakem tud superb) v vratih neko kokr škatlo v katero so montirani
zvočniki, tako da se vse skupaj obnaša kot navaden zvočnik v lesenem
ohišju (ima 'bassreflex' komoro, oz kot škatla pri wooferju). :cool:


Odsoten Profil WWW
OdgovorObjavljeno: Pe okt 28, 2005 8:34 am
Dedek MrazPrispevkov: 939Kraj: LjubljanaPridružen: Če sep 15, 2005 12:34 pm
Res hud avto... sem si ogledoval mal cene... 130konjski TDI, srednja oprema, nekaj dodatne oprem (športni paket, par neumnosti) cena 5,8 milj, plus popust :) , pa imamo odličen avto... barva pa obvezno črna.. pa 17 col feltne gor... :)

Kar se pa tiče muzke in aluminija... les mi sploh ni všeč v avtu, kvazi aluminij tut ne, ker kričeča srebrna ne paše v tak umirjen avto kot je superb... zgleda kot plastik fantastik honda :doh: ... originalnega avtoradija še nisem slišal v superbu, poslušal sem samo v octaviji sistem z wooferjem in igra odlično... sedaj pa glede basrefleksa moram popravit.. verjetno so zvočniki v zaprti škatli (kompresiji), ker drugače bi se moral videti port (luknjo).

se bom pa trudil da bo za fabijo prišel domov superb... ker je enostavno hud..

lp


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: Pe okt 28, 2005 11:58 am
Uporabniški avatar--Prispevkov: 6551Kraj: DomžalePridružen: Po maj 09, 2005 2:56 pm
mitja_gt je napisal/-a:
Kar se pa tiče muzke in aluminija... les mi sploh ni všeč v avtu, kvazi aluminij tut ne, ker kričeča srebrna ne paše v tak umirjen avto kot je superb... verjetno so zvočniki v zaprti škatli (kompresiji)


Ja no to sm mislu.. zaprto škatlo ;)

Glede aluminija.. maš tako varianto kot jo vidš v passatu.. aluminij (taprav, ne kvazi kot v novi octaviji recimo) je lakiran in zgleda tako
kot vidiš na armaturki. Tko sportsko lagano :D Sam se je pa žal na
ročki na vratih dobroda zrajsal lak,(mislm da so bli ključi itn krivi) tko
da ga je fotr dol potegnu, in je zdej samo aluminij tam :(



No pa še ene dve slikci faceliftanga passata, ki ga lažje primerjamo superbu (je tudi modelsko 'enak' )

Slika

Slika

vglavnm isto 'sranje' sam tistih par cm krajš


Odsoten Profil WWW
OdgovorObjavljeno: Pe okt 28, 2005 1:02 pm
Dedek MrazPrispevkov: 939Kraj: LjubljanaPridružen: Če sep 15, 2005 12:34 pm
...aja, kje se pa naročim za testno vožnjo za superba? ;# dam za pijačo tistemu, ki mi zrihta... na porsche slovenija ga baje nimajo :(


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: Pe okt 28, 2005 5:31 pm
Uporabniški avatar--Prispevkov: 6551Kraj: DomžalePridružen: Po maj 09, 2005 2:56 pm
ja, to je vbistvu edina razlika


Odsoten Profil WWW
OdgovorObjavljeno: Po dec 26, 2005 2:37 pm
Uporabniški avatarNajmlajši a najhitrejšiPrispevkov: 585Pridružen: To nov 01, 2005 9:13 pm
:out:


Zadnjič spremenil 130rs, dne Sr jul 02, 2008 8:08 pm, skupaj popravljeno 1 krat.

Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: Ne jan 01, 2006 11:17 pm
Češki fan!Prispevkov: 12Kraj: LjubljanaPridružen: Ne jan 01, 2006 10:50 pm
Tole sem na en drug forum napisal... Bom pa tukajle malcek razsiril:


1) Superb kot avto je zakon, ce te ne moti znacka. V principu je popolnoma enak prejsnjemu Passatu (od zgornjega dela armaturke do sprednjih sedezev), motor (v mojem, ki je 2005 model) je 1.9 130hp PD - v letniku 2006 je ze 2.0 TDI, itd., itd. Ko so ga sestavljali so enega Psemeka poslali v VWjevo fabriko, kjer je pobral passatovo podvozje in polovico notranjosti, sproti je sel se na Audijev lager, kjer je od A6 pobral vse stekerje, se sprehodil na del, kjer so olikovali novega golfa in mu splel "cat-eyes" lucke, in dodal se stiri zarnice, ki osvetljujejo kljuke za odpiranje vrat. No, ker je imel pa se par svojih dobrih idej je dodal se deznik.

2) Za sluzbene avtomobile je Superb sanje vsakega fleet managerja. V osnovi VW, za Skodino ceno - pa saj ne mores zajebati.

3) Problem je v kombinaciji "avtomobila visjega cenovnega razreda" in Skodinie dealerske mreze. Avtov ni prav veliko na cesti, kar pomeni da nekaterih delov ni na lagerju, in gospodu na servisu razlozit da tole pa vseeno ni Forman, in da, oprostite, ce limate okrasne letvice nazaj gor pac ne bo ostankov lepila je debatni krozek, namesto necesa normalnega.*

* V tem primeru je govora o Porsche Verovskova... Ocitno bom moral dat avto blagoslovit, ker se mi je v *sic* 8000 kilometrih ki jih avto ima do seda dvakrat zgodilo da so mi kreteni prileteli v rit. Drugic ni bilo nic hujsega, le odbijac je bilo treba prebavrati, prvic sem pa dobil nov zadnji in prednji odbijac (odbilo me je v avto pred mano) ter zadnjo vezno steno. Na 3 mesece starem avtu. Kar srce me boli.

4) Ko sem ga kupoval sem se odlocal med novim Passatom in Superbom. Na koncu sem se za Superba odlocil zaradi treh razlogov:

i) Passat mi ni najbolj potegnil kar se tice opreme. Za isti denar, kot sem (z nekaj popusta) pri Superbu dobil leder zice, xenonke, tempomat, avtomatske brisalce, etc., etc., bi pri Passatu dobil Comfortline opremo. No, ker je tudi mene dajal problem "Skoda" sem se prej par dni vozil z comfortline Passatom - razlika v korist Superba je bila ocitna
ii) Design novega Passata mi ne potegne najvbolj. Avto je v highline izvedbi z kaksnimi oreng felgami, in po moznosti v serijsko spusceni izvedbi ter temni barvi (ali pa ta svetlo modri) izjemno privlacen, med tem ko je (spet, meni!) v "civilni" verziji zelo - navaden. Superb je pa ogromna krava, ki malo spominja na A6 (za katerega pa ni cekina).
iii) Prostor (in delno tudi kvaliteta materijalov in spojev). Clovek ne more verjeti, ko se usede zadaj. Od kje jim ves ta prostor? Tudi ce bi dal sprednje sedeze povsem nazaj bi bilo zadaj se vedno vec kot dovolj prostora za dvometrasa. Kar se pa kvalitete tice - cisto VWjevska je, in nima veze z Fabijino* cheap plastiko.

* Ali Octavijino. Sorry dragi kolegi, ampak meni tista plastika res ne potegne.

5) Napace...

Prva je definitivno ta, da se serviserji obnasajo kot da je to pac malo vecja Fabija*. Zelo mi je zal, ampak jaz pricakujem vseeno malo visji nivo "postrezbe". Druga je to, da pa vseeno ni cisto VW - mojemu se je po 2000 kilometrih pojavil en cricek pri voznikovem varnostnem pasu, in sele po dveh obiskih servisa je koncno nekdo nael primerno dozo Pipsa da ga je zadusil.
In najvecja napaka... Kateremu moronu se je zdelo pametno, da v avto ne vkljuci ZLOZLJIVIH ZADNJIH ZICEV?! Ok, od letos naprej je to vkljuceno, ampak, lepo vas prosim... Saj ne, da sem do sedaj to v resnici potreboval, ampak ker ga bom vozil se par let (dokler ne pride novi, heheh) mi bo slej ko prej slo na zivce.

* Spet, pardon, ampak 2.4 mio za Fabijo ali pa slabih 7 za Superba meni ni ravno enako.


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: Po jan 02, 2006 12:34 am
Uporabniški avatar--Prispevkov: 6551Kraj: DomžalePridružen: Po maj 09, 2005 2:56 pm
zelo lepo napisano in se, začuda, vbistvu popolnoma strinjam s teboj.

Za plastiko pa verjetno mislš tastaro octavio?
črički pa so menda serijska oprema novih golfov, vsaj v zgodnjih serij.
Zici so v high-end faceliftanemu passatu 3B malenkost boljši. Se dajo 'raztegnit'.
Aja, pa podvozje je, če se ne motim enako tudi pri starem a6.. :)


Odsoten Profil WWW

Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po:

Časovni pas: UTC + 1 ura
Stran 1 od 2
21 prispevkov
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 3 gostov
Išči za:
Napiši novo temo  Odgovori na temo
Pojdi na:  
Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu