Avtor Sporočilo

<  Testi vozil  ~  Prispel je - Novi Superb

OdgovorObjavljeno: Po jul 21, 2008 4:46 pm
Uporabniški avatarNekaj le znam..Prispevkov: 1747Kraj: VelenjePridružen: Po maj 09, 2005 3:26 pm
No danes je prispel tudi na naše dvorišče. Oprema Elegance, motor 2.0 TDI PD, menjalnik DSG. :buny:

Od dodatne opreme ima še sistem za samodejno bočno parkiranje, senčnike na zadnjih steklih, bluetooth, multifunkcijski volan in še in še.

Nekaj slikic za pokušino, več o samih občutkih pa ko se vrneva z izleta.

Slika Slika Slika Slika Slika Slika

Zaenkrat pa samo :King:


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: Po jul 21, 2008 5:34 pm
Uporabniški avatarČlanČlanPrispevkov: 4445Kraj: LogatecPridružen: Sr jul 25, 2007 8:00 pm
;# zadek je na teh slikah prav lep proti sprednjemu delu! me je prav mal presenetlilo!...okrogli števci? :out:


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: Po jul 21, 2008 9:13 pm
Uporabniški avatarNekaj le znam..Prispevkov: 1324Kraj: Tu pa tamPridružen: Po avg 01, 2005 10:02 pm
Upam da ne bom smetil tvoje teme
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika]
Slika
Še iz moje strani malo slikic.Telefon press. :twistedevil:


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: To avg 19, 2008 9:38 pm
Uporabniški avatarČlanČlanPrispevkov: 1318Kraj: novo mestoPridružen: Ne sep 02, 2007 1:43 pm
No jst sem si pa danes privoščil izlet z Superbom, 2.0, Elegance, navaden menjalnik.
Zdaj tisti ki imamo O2, vidimo da so obvolanske ročice iste :crazi: , ročice za odpiranje vrat so iste, samo da ma superb na vsaki strani še tipko za zaklepanje, sredinsko naslonjalo in predal je isti. Tolko kar se tiče podobnosti z O2.
Tolkokrat kritiziran volan ni nič napačen, lepo sede v roke, sedeži el. nastavljivi v vse možne in nemožne strani _: . . Z notranje strani me je malce motil pogled na ogromna stranska ogledala, katera od zunaj spljoh ne izgledajo tako velika. Zanalašč sem počakal da se je naredila tema in da sprobam to čudo od luči in stvar je sledeča; svetijo enkratno :cool: , sploh je zabavno ko užgeš avto in začnejo luči svoj ples da se naštelajo ?huh? , gledal sem ampak nisem opazil da bi se vklapljal sistem za meglenke v ovinkih :hmm: . Še ene lučke so zanimivi in sicer stropne, katere imajo še 2 majhe lučke ki svetijo belomodro in se jih ne da ugasnit :hmm: . Saj niso moteče, ampak sem se kar nekaj časa vozil da sem pogruntal od česa je menjalna ročica osvetljena. Ista svetloba je na ročicah za odpiranje vrat.
Položaj za volan je super, imaš občutek da voziš res oreng avto. Moram priznat da nisem še nikoli videl toliko naroda da se obrača za avtom :twistedevil: , ampak avto je špica. En me je celo z večerje v gostilni zvlekel da sem mu pokazal notranjost in pa sisttem odpiranja zadnjih vrat, kateri je res enkraten in vsak mi mu odpreš pokrov ostane malodušen in komentira "no ja, majhen res ni", potem mu pa opreš komplet vrat mu pa ustne vilice padejo na asfalt :twistedevil: in komentar "mater, daj še enkrat odpri" :D

Skratka pohvala ustvarjalcem atvomobila, za ta denar dobiš veliko ampak res veliko opreme :buny:


Odsoten Profil WWW
OdgovorObjavljeno: To avg 19, 2008 10:15 pm
Uporabniški avatarSimply cleverPrispevkov: 606Kraj: KoperPridružen: Po avg 13, 2007 2:35 pm
Te stropne lucke so ze v prejsnjem superbu, samo da svetijo rdece.


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: Sr avg 20, 2008 11:18 am
znalecznalecPrispevkov: 1491Kraj: LjubljanaPridružen: Po sep 17, 2007 7:17 pm
Tele stropne lučke sem zasledil že v audiju. Dobr zgleda zadeva čeprav na začetku malo moteča.

toni tole si pa fenomenalno pokomentiral reakcije na prvi stik s superbom.


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: Pe avg 22, 2008 3:54 pm
Uporabniški avatarSimply cleverPrispevkov: 606Kraj: KoperPridružen: Po avg 13, 2007 2:35 pm
Naj se sam podam mnenje o novem superbu. Danes bil na izletu z 2.0TDI 140KM DSG Elegance + vsa mozna dodatna oprema (cena cca 38000€).

Zunanjost je nekaj posebnega, poseben pecat pa da snezno bela barva. O zunanjosti se mi ne da kaj dosti pisat.
Notranjost pa je povsem nova pri škodi. Okrogli stevci so lepo zasnovani in lepo pregledni. Pregled iz vozila je zelo dober, ob pogledu na stranska ogledala pa... kot da bi pogledal v kamionsko ogledalo ;# Je pa preglednost zato toliko boljsa, vsaj ce jo primerjam s svojim superbom. Bistveno boljsi pregled nazaj in na sam zadek vozila. Sprednja sedeza el. nastavljiva in ogrevana. Dvoconska avtomatska klima, tudi povsem nov design. Me je pa prevzel Columbus. TV, radio, navigacija - vse v enem, pa se obcutljiv na dotik. Za pomik omogoca tudi drsenje prsta po zaslonu, kar je zelo prakticno. Kar se tice odlagalnih povrsin, mislim da jih je kar dovolj. Novost pa je twin-door, kar je velik plus, v primerjavi s konkurenti.

Zal pa nisem uspel na prostem testirat luci. Zal jih je bilo videti le v tunelu, kjer pa naredijo pravo dnevno svetlobo in ubijejo tisti oranzeno/rumen osvetljen prostor.


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: Pe avg 22, 2008 4:34 pm
Uporabniški avatarČlanČlanPrispevkov: 1318Kraj: novo mestoPridružen: Ne sep 02, 2007 1:43 pm
A si se peljal na črno po šentviškem tunelu :twistedevil: :hysterical:


Odsoten Profil WWW
OdgovorObjavljeno: Pe avg 22, 2008 5:33 pm
Uporabniški avatarSimply cleverPrispevkov: 606Kraj: KoperPridružen: Po avg 13, 2007 2:35 pm
Ne samo skozi predor Dekani.


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: Pe avg 22, 2008 9:14 pm
Uporabniški avatar--Prispevkov: 6551Kraj: DomžalePridružen: Po maj 09, 2005 2:56 pm
No bom pa jaz povedal ...

Čez ovinke nove luči prav dobro svetijo, sploh v kombinaciji z corner function meglenkami. Sicer ksenoni ne poplesujejo levo in desno tako očitno kot bi pričakoval, vendar pa ravno dovolj. Edino na AC ni opazit da bi se snop kaj zelo zožal. A vseeno vredu :)


Odsoten Profil WWW
OdgovorObjavljeno: Sr okt 01, 2008 8:44 pm
Uporabniški avatarŠkoda majstrPrispevkov: 137Kraj: LjubljanaPridružen: Po jun 12, 2006 2:50 pm
Pozdravljeni!

Včeraj sva se z mojim očetom namenila obiskati Porsche Verovškovo, da bi se dogovorila za testno vožnjo nove Škoda Superb. Prišla sva res približno 15 min pred zaprtjem salona ( žal služba oz. šola ne dopušča, da bi prišla prej ) vendar menim, da bi bilo od prodajalcev spodobno, da bi nama namenili nekaj časa, vendar se je zgodilo ravno obratno: Pred nama je bila mlada družina, ki je ravno kupila avtomobil. Ko je prodajalka poskrbela za to družino je izginila neznano kam, ne da bi se za naju zmenila. Tako sva ostala sama in čakala toliko časa, da sva lahko vso Škodo Superb pregledala 2x od ''glave do peta''. Seveda je bilo po tolikem času čakanja res že čas za zapiranje. Nato se je pojavil neki prodajalec in začel zapirati vrata. Oče ga je vprašal, če že zapirajo. Odgovoril je da ja. Oče mu je odgovoril, da sva imela namen se malo pozanimati za Škodo Superb, nakar je prodajalec odvrnil, da je jutri nov dan in nama dal vedeti naj odideva. Nato sva oba šokirana odšla. Tukaj se je zgodba končala.

Mislim, da bi bil prodajalec lahko bil vsaj malo bolj vljuden in nama dal vsaj prospekt če že ne drugega. Za primerjavo lahko povem, da so v Avstriji prodajalci vozil Škoda dosti bolj prijazni in se ti posvetijo 100 %, čeprav si tujec ( Slovenec ) in je malo verjetno, da boš pri njih kupil avtomobil.

Kakor jaz poznam očeta, menim, da po tem, kar se je zgodilo ne bo nikoli več prestopil praga prodajaln vozil Škoda, kaj šele da bi katero kupil.

Sicer ta dogodek ni bil tako odločilen glede tega, saj je bilo že v preteklosti nekaj težav s prodajalci ter tudi s serviserji, vendar o tem raje kdaj drugič, je bil pa ta dogodek dokončna kaplja čez rob.

Naj omenim še to, da je imel moj oče že 10 vozil znamk Škoda in sva oba mnenja, da so Škode zelo v redu vozila.

p.s. upam, da s tem pisanjem nisem preveč ''zatežil''. Želel sem samo, da prodajalci malo razmislijo ali je takšno ravnanje spodobno, saj kakor jaz vem, v sedanjih težkih časih ni več dolgih kolon ljudi pred saloni, da bi kupili nov avtomobil.

Vozila Škoda že dolgo časa niso več ''češka'' vozila, kar za prodajo in servis ne morem trditi, saj sta namreč še preveč ''češka''.

No ja, tako sem tudi jaz ostal brez možnosti, da bi se vozil v novi Škodi Superb, saj izpit za avtomobil šele delam, pa tudi po tem, ko ga bom imel, bom še zmeraj mladi voznik, ki mi onemogoča imeti avtomobil na testu.

LP


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: Sr okt 01, 2008 9:14 pm
Uporabniški avatarSimply cleverPrispevkov: 489Kraj: velenjePridružen: Sr maj 30, 2007 9:35 pm
malo je tezavno ce racunas da si naprimer od 7ih ali od 8ih pa do petih v salonu in imas naprimer skozi cel dan ljudi v pogled prodajalcu...mores pa vedet da sta tudi sla v recimo najvecji salon kar sta jih najdla...kjer jim je ponavadi "malo mar" na mislim kritizirati koga. tak da nesmes presojati ne prodajalcev skod in ne servisov skod okoli slovenije...ker sta bila samo na enem mestu!

ce bi se recimo preko kaksnega telefona narocala...dvomim da kdo nebi rekel da vas ne bo sprejel tudi po peti uri...

zanimivo da govoris takle ces neko znamko zaradi posameznikov!?

Lp nejc...


Odsoten Profil WWW
OdgovorObjavljeno: Sr okt 01, 2008 9:38 pm
Uporabniški avatarŠkoda majstrPrispevkov: 137Kraj: LjubljanaPridružen: Po jun 12, 2006 2:50 pm
Saj ne govorim čez znamko Škoda...saj sem tudi napisal, da so vozila Škoda ZELO V REDU...grajam samo odnos kupec - prodajalec, ker mislim, da tak odnos ni primeren in škodi prodaji vozil.

...jutri ( danes nimam časa ) bom pa napisal še pripetljaj z očetovo Škodo Superb I, da boste malo bolj razumeli mojo in očetovo jezo.


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: Če okt 02, 2008 7:59 pm
Uporabniški avatarŠkoda majstrPrispevkov: 137Kraj: LjubljanaPridružen: Po jun 12, 2006 2:50 pm
Sedaj imam čas, da napišem še pripetljaj s Škodo Superb I....je pa napisano v malo krajši obliki, saj bi drugače porabil kar nekaj časa, da bi napisal vse.

Oče je kupil Škodo Superb I 1,8T leta 2004, ki je takrat stala cca. 6,6 mio SIT. Po dveh letih in prevoženih cca. 30.00 km so mu jo na pooblaščenem trgovcu z vozili Škoda ocenili na 1,8 mio SIT s pripisom, da je nezanimiva za prodajo ( niso je vzeli v račun )...praktično lahko rečem, da je isti prodajalec, ki je leta 2004 hvalil Škodo Superb I, leta 2006 rekel, da je popolnoma nezanimiv avtomobil...k sreči so jo vzeli v komisijsko prodajo pri pooblaščenemu trgovcu z vozili VW, kjer nam je kupca priskrbel v manj kot enem tednu, kljub temu, da je šlo za bencinarja! Tukaj se lepo vidi, da se vse da, le če se hoče...

Neljubi pripetljaj s serviserji pa se nam je zgodil prav tako pri tej Škodi Superb. Na avtomobilu je prišlo do napake na sklopki. Na servisu so ugotovili, da gre za tovarniško napako. Sklopko so nam nato zamenjali. Po prvih prevoženih kilometrih je oče ugotovil, da napaka ostaja. Ponovno je odšel na servis, kjer so mu zatrdili, da pač to tako mora biti. Ker oče tega ni verjel si je priskrbel sodnega izvedenca, ter nato skupaj z njim, pred pričami in serviserji, so odprli motor avtomobila ter vzeli ven sklopko. In glej ga zlomka: v avtomobilu je bila neka rabljena sklopka, tudi šifra na sklopki se ni ujemala s širfo, ki je bila na servisnih papirjih ( vse smo dokumentirali in poslikali ). Na servisu so nato tiho zamenjali sklopko, se niti opravičili, kaj še da bi dali kakšno odškodnino...izgubili smo le precej živcev, saj smo bili kar nekaj časa brez vozila.

Tako, tole je bilo z moje strani vse. Sedaj oče na srečo oz. nesrečo vozi VW Passat...ko mi je sedaj ravno uspelo prepričati očeta, da bi se ponovno ogrel za Škodo Superb, pa se zgodi neljubi pripetljaj s trgovcem, ki sem ga opisal že v prvem mojem postu v tej temi.

LP


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: Če okt 02, 2008 8:36 pm
Uporabniški avatarSimply cleverPrispevkov: 600Kraj: Slovenska bistricaPridružen: Pe nov 30, 2007 3:03 pm
Seba to si lepo povedal , vse je res .Ne mora bit vsak prodajalec avtov ker ne znajo z stranko . HAHA jaz bi tudi bil slab prodajalec ker bi filozofiral v nedogled o avtu .

Pa da se še vrnemo k temi . Mislim da bo suprb bolj uspešen od prvega modela , slišal sem že dosti pohval o superbu . Upam da bo tudi v karavanski izvedbi . :D


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: Če okt 02, 2008 9:26 pm
Uporabniški avatarSimply cleverPrispevkov: 489Kraj: velenjePridružen: Sr maj 30, 2007 9:35 pm
:) zanimiv možakar....

Pridita kdaj z očetom na kakšno srečanje pa ti predstavim superba....izven delovnika!

Lp...nejc


Odsoten Profil WWW
OdgovorObjavljeno: Pe okt 03, 2008 3:10 pm
Uporabniški avatarŠkoda majstrPrispevkov: 137Kraj: LjubljanaPridružen: Po jun 12, 2006 2:50 pm
Hvala za ponudbo :P

...s svojimi posti sem le želel, da bi se trgovci in serviserji malo zamislili nad seboj...čez znamko Škoda pa nimam nič za pripomnit


Odsoten Profil

Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po:

Časovni pas: UTC + 1 ura
Stran 1 od 3
39 prispevkov
Pojdi na stran 1, 2, 3  Naslednja
Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 3 gostov
Išči za:
Napiši novo temo  Odgovori na temo
Pojdi na:  
Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu