Avtor Sporočilo

<  Testi vozil  ~  Test Octavije 1.6 MPI

OdgovorObjavljeno: So feb 24, 2007 4:32 pm
Škoda loverPrispevkov: 217Kraj: logatecPridružen: So feb 24, 2007 4:29 pm
Pozdravljeni

Ali ima kdo mogoče test od Octavije 1.6 MPI Tour?

lp :dry:


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: So feb 24, 2007 5:27 pm
Uporabniški avatarbil aktiven, sedaj zanikamPrispevkov: 1646Kraj: Loška dolina - LJPridružen: Sr avg 24, 2005 9:32 pm
Malce sicer starejši test sam mislm, da ti je lahko vseeno v pomoč

Test Octavia 1.6

:knjiga:


Odsoten Profil WWW
OdgovorObjavljeno: Ne feb 25, 2007 11:31 am
Škoda loverPrispevkov: 217Kraj: logatecPridružen: So feb 24, 2007 4:29 pm
Hvala za link

lp


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: Ne feb 25, 2007 8:24 pm
Škoda loverPrispevkov: 336Pridružen: Ne jan 15, 2006 10:26 pm
Sicer pa alezzi preberi si test katerekoli octavije elegance (na veliko so testiral 1.9 / 2.0 TDI) in si vzami vsa dejstva kot sveta, razen pri voznih lastnostih si vzami v zakup da je za tak kos avta tale motorcek podhranjen predvsem zaradi pomanjkanja navora.

Spodnja meja za ta avto je 1.9 TDI oz. 1.6

1.6 je sicer se znosen, katastrofa bi bil 1.4, idealna motorja za octavijo pa sta 2.0 TDI / 2.0 FSI oz se boljse bivsi 1.8T


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: Ne feb 25, 2007 8:38 pm
Uporabniški avatar--Prispevkov: 6551Kraj: DomžalePridružen: Po maj 09, 2005 2:56 pm
Red line, napiši tako kot se zagre, ali pa raje ne napiši ;)

Očitno se alezzi zanima za ta avto in verjetno potrebuje objektivna mnenja in ne subjektivna tistih, ki kot kaže samo divjajo.

Pa še enkrat, vsak posameznik ima svoje lastne preference, zato ni potrebno vsiljevati svojega mnenja.

Hominis, gre za octavio Tour, torej 2.0 TDI in 2.0 FSI ne prideta v upoštev.


Odsoten Profil WWW
OdgovorObjavljeno: Ne feb 25, 2007 10:20 pm
Uporabniški avatarSpam memberSpam memberPrispevkov: 271Kraj: Markovec CityPridružen: Sr okt 05, 2005 8:03 pm
Katera je tour? To je ta stara?
No v glavnem. Jaz vozim hitro in ne divjam. Octavia z 1.6 motorjem se normalno premika, samo zaradi svoje teže moraš motor malo bolj obrnit, da se premakne. In zato spije kar več. Ta motor je len v visokih in nizkih obratih.
Za Octavijo more bit najmanj 1.9tdi, če ne si sploh ne "stoj" kupovat Octavije.

Boljše?

edited by leprotto: http://www.skoda-team.com/forum/viewtopic.php?t=1789 - Na forumu je zaželjen pravopis.


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: Ne feb 25, 2007 11:57 pm
Uporabniški avatar--Prispevkov: 6551Kraj: DomžalePridružen: Po maj 09, 2005 2:56 pm
Ja, tour je tastara. In ja, tole je že dosti bolj podobno normalnemu postu.

Sploh pa, nevem kako imaš 'ksiht' da nekaj govoriš in "svetuješ" (oziroma pljuvaš po nečem) če še veš ne o čem govoriš!?


Sicer smo to že ničkolikokrat premleli, ampak bi še enkrat vprašal, kaj bi recimo rekl za nevem.. tastarega A3 1.6? Ali pa bilo kateri avto te teže. Tastara octavia tehta 1350kg cirka, kar spet ni tako ogromno. In za normalno vožnjo je motor verjetno čisto dovolj.


Odsoten Profil WWW
OdgovorObjavljeno: Po feb 26, 2007 10:22 am
Škoda loverPrispevkov: 336Pridružen: Ne jan 15, 2006 10:26 pm
no mish naj se jaz pristavim svoj loncek.

Mene ponavadi razjezi naslednje dejstvo. Clovek si najprej zamisli nek avto in v tem primeru je bila to octavija. Potem ugotovi da nima zadosti cekinov in prvo kar stori je, da zacne sparat pri motorju, naslednji korak je sparanje pri opremi.

1.6 motor je znosen ... AMPAK ... ce ze gledamo bencinarja in ga primerjamo s 1.8T (to je dalec od dirkalnika ampak motor, ki zelo lepo pelje octavijo v vseh pogojih) ugotovimo da ob normalni vsakodnevni voznji porabi 1.8T vec ali manj enako kot 1.6, predvsem zaradi navora ki ga ima slednji motor ze pod 2000 rpm. Posledicno sledi manj prestavljanja in bolj uglajena voznja. V trenutkih pa ko rabis dodatno moc (poln avto, voznja v klanec, prehitevanje, ...) pa ponuja 1.8T zadosti moci brez nizanja prestav, ceprav se zelo rad zavrti.

Glede na to da se spogleduje s motorjem 1.6, bi mu bolj kot 1.8T predlagal 1.9 TDI ! Konji so sicer enaki, navor pa dela hudica in na koncu bo imel se nasmesek na ustih zaradi porabe !

Oprema, obvezno cimvec ! Jaz sem pristas elegance ...

Skratka vedno se kupuje avto s solidnim motorjem in cimvec opreme, pri temu se ne spara. Ce nimas denarja za octavijo se osloci za kaj drugega, ne vem mogoce z druge roke.

Jaz sem leta nazaj kupoval octavijo 1.8T elegance, vendar sem bil takrat zelo ogret za audija. In ko sem zacel pri A4 klestit vse (oprema, motor) da bi prisel na nizjo ceno, ki bi jo zmogu placat sem ugotovil, da bi kupil cliota s znacko audija.

Zato sem naredil dva koraka nazaj (vmes je bil v igri VW passat) in si omislil skodo s solidnim motorjem in nema da nema opreme.
Res ni Audi, ima pa vse ... in ko bom drugic kupoval avto bom sel po istem receptu !


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: Po feb 26, 2007 11:05 am
Uporabniški avatar--Prispevkov: 6551Kraj: DomžalePridružen: Po maj 09, 2005 2:56 pm
Že, ampak ti si imel dovolj denarja, da si začel pri audiju A4. Kaj pa nekdo, ki nima na razpolago toliko sredstev? In začne pri octaviji tour (ker pač potrebuje sorazmerno velik družinski avto)? Naj poseže po dachi?

Mislim da veš kaj mislim. Sicer se pa strinjam s teboj, tudi pri nas je fotr recimo že 2x nabavu rajši škodo kot kakšen drug avto, ravno iz tega razloga.


Odsoten Profil WWW
OdgovorObjavljeno: Po feb 26, 2007 12:14 pm
Škoda loverPrispevkov: 217Kraj: logatecPridružen: So feb 24, 2007 4:29 pm
Jest sm kupil octavijo novo z 1.6 motorjem, zato ker mi pač 1.9TDI ni bila dosegljiva. Naj vam povem da sem se drugače zanimal za Renault Modus ampak 3 milijone za tak avto se mi je zdelo preveč glede na to,da imam 2 otroka. Raje sem požru mal opreme in imam veči avto in še to da dam roko v ogenj da bom imel manj stroškov z octavijo kot pa z Renaultom. Ker vozim 1.6 motor me je samo zanimalo kakšne so njegove lastnosti,čeprav marsikaj vem so pa stvari ki jih pač nevem,in me je samo zanimalo kakšen je bil na testu ta motor!
Sam sem zelo umirjen pri vožnji in delam po 7-8 tisoč kilometrov zato je še en razlog da tudi se nismo odločili za dizla. Za nas je ta motor 1.6 zelo dober in me še ni razočaral! Tist liter pa pol k pa več pokuri pa pri naših kilometrih še lep čas ne bi dobili notr 500 jurčkov.

lp


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: Po feb 26, 2007 12:16 pm
Uporabniški avatarSpam memberSpam memberPrispevkov: 271Kraj: Markovec CityPridružen: Sr okt 05, 2005 8:03 pm
mish, uni tvoj verjetno dovolj pove že vse koliko si ti to vozil :D jz za razliko govorim iz lastnih izkušenj ;) sej avto gre.samo povsod isto.gor dol 100. k če greš več ti pije 10 oz. toliko kot pije.

homis je lepo napisal.in še zraven ... špraš na avtu in nimaš potem za benz. :blink:

veste kakšna je razlika med bemfo za 10 mil in bemfo za 5 mil?(isti model isti letnik in nova)je ta da tisti ki da 10 mil si kupi bemfo v pravem pomenu besede, tisti ki si pa kupi za 5 mil si kupi eno wonabee benfo.ki razen značke nima nič drugega. zkj tako? tista cenejša na koncu nima niti električnih šip in nič.delana je verjetno v turkmenistanu in kvaliteta se ve potem kaka je.najšibkejši motor

nauk te zgodbe. značka ne naredi bemfe

ps: bemfa je bla primer :P


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: Po feb 26, 2007 1:14 pm
Uporabniški avatarŠkoda majstrPrispevkov: 105Pridružen: To dec 20, 2005 1:16 pm
Fabia RS je napisal/-a:
alezzi je napisal/-a:
Jest sm kupil octavijo novo z 1.6 motorjem, zato ker mi pač 1.9TDI ni bila dosegljiva. Naj vam povem da sem se drugače zanimal za Renault Modus ampak 3 milijone za tak avto se mi je zdelo preveč glede na to,da imam 2 otroka. Raje sem požru mal opreme in imam veči avto in še to da dam roko v ogenj da bom imel manj stroškov z octavijo kot pa z Renaultom. Ker vozim 1.6 motor me je samo zanimalo kakšne so njegove lastnosti,čeprav marsikaj vem so pa stvari ki jih pač nevem,in me je samo zanimalo kakšen je bil na testu ta motor!
Sam sem zelo umirjen pri vožnji in delam po 7-8 tisoč kilometrov zato je še en razlog da tudi se nismo odločili za dizla. Za nas je ta motor 1.6 zelo dober in me še ni razočaral! Tist liter pa pol k pa več pokuri pa pri naših kilometrih še lep čas ne bi dobili notr 500 jurčkov.

lp


Pravilno si naredu.

Eni preveč komplicirate glede motorja in njegove moči. Enim je pač zadost švohejši motor in so z njim zadovoljni tud glede moči in predvsem cene, ker je večini lažje dosegljiva.


Se tud jst strinjam. Delaš premal km da bi se ti dizla splačalo kupt ker tud če ti 1.6 pije v povprečju 10l (pretiravam) zlepa ne prideš na nulo napram dizlu. Drugo je če nardiš na leto 20 kkm.
Pa še mal glede cen:
octavia balance 1.6 (serijsko climatronic)....€ 13.175
octavia balance 1.8T....€ 15.815
octavia balance 1.9 TDi....€ 15.202


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: Po feb 26, 2007 1:23 pm
Škoda loverPrispevkov: 217Kraj: logatecPridružen: So feb 24, 2007 4:29 pm
ban je napisal/-a:
Fabia RS je napisal/-a:
Pravilno si naredu.

Eni preveč komplicirate glede motorja in njegove moči. Enim je pač zadost švohejši motor in so z njim zadovoljni tud glede moči in predvsem cene, ker je večini lažje dosegljiva.


Se tud jst strinjam. Delaš premal km da bi se ti dizla splačalo kupt ker tud če ti 1.6 pije v povprečju 10l (pretiravam) zlepa ne prideš na nulo napram dizlu. Drugo je če nardiš na leto 20 kkm.
Pa še mal glede cen:
octavia balance 1.6 (serijsko climatronic)....€ 13.175
octavia balance 1.8T....€ 15.815
octavia balance 1.9 TDi....€ 15.202



Naj vam povem da z lepo vožnjo dosežem porabo 7.5,drugače pa 8.2 ampak se večinoma po mestu vozimo.

lp


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: Po feb 26, 2007 5:47 pm
Uporabniški avatarSpam memberSpam memberPrispevkov: 271Kraj: Markovec CityPridružen: Sr okt 05, 2005 8:03 pm
mogoče že.ampak samo zato ki je mpi.če ne bi bil bi blo 10!


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: Po feb 26, 2007 6:12 pm
Škoda loverPrispevkov: 217Kraj: logatecPridružen: So feb 24, 2007 4:29 pm
RED_line je napisal/-a:
mogoče že.ampak samo zato ki je mpi.če ne bi bil bi blo 10!


ali je mpi ali pa fsi kolikor vem fsi še mejn pije,vse je pa odvisno kako ga voziš!!!


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: Po feb 26, 2007 6:19 pm
Uporabniški avatarSpam memberSpam memberPrispevkov: 271Kraj: Markovec CityPridružen: Sr okt 05, 2005 8:03 pm
torej mpi je tista ta stara.ajoj manj kot 8 je že težko dosečt.oz nemogoče.

jz sem ves čas mislil da je FSI.


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: Po feb 26, 2007 7:10 pm
Uporabniški avatar.:The Exorcist:..:The Exorcist:.Prispevkov: 3001Kraj: LjubljanaPridružen: Če maj 05, 2005 12:22 pm
Še vedno nesem tvojo Hondo na vsakem ovinku. Pa imam 1.6 MPI in borih 75 minjaturnih konjev! :buny:


Odsoten Profil WWW

Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po:

Časovni pas: UTC + 1 ura
Stran 1 od 2
25 prispevkov
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 3 gostov
Išči za:
Napiši novo temo  Odgovori na temo
Pojdi na:  
Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu