Avtor Sporočilo

<  Testi vozil  ~  Test Roomster 1.4 SPORT by Fađola

OdgovorObjavljeno: Sr okt 18, 2006 10:57 pm
Uporabniški avatarBlack RS PowerBlack RS PowerPrispevkov: 523Kraj: LjubljanaPridružen: Po okt 03, 2005 3:00 pm
Meglena jutra, temperatura zraka blizu 0 stopinj Celzija in vonj po snegu. Vse to napoveduje prihod zime in čas ko je potrebno zamenjati letna obuvala z zimskimi.

Preprost klic, nekaj vljudnostnih stavčnih zvez in vse je bilo dogovorjeno.

Slika

Ob 11h sva se z mojo črno lepotico pripeljala v Trebnje. O da prelepa dolenjska se je ob tej uri še vedno zaspano ovijala v meglo. Svojo lepotico sem prepustil izkušenim rokam mojstrov, ki so na njej opravili redni servis 30K in menijavo gum, na 2 urni test pa prijel novega Roomsterja 1.4 16V/63kW SPORT :twistedevil: .

Ob prevzetju ključev so se mi zaiskrile oči in počutil sem se kot otrok, ki na božično jutro odpira darila. :): Pred mano je stal čisto nov Roomster, ki je še dišal po novem.

Slika

Že po nekaj prevoženih kilometrih sem ugotovil, da je Škodin najnovejši izdelek zares enkraten.


Pohvale
Škodi je zares potrebno priznati, da je z svojimi izdeliki dorasla, če ne celo na nekaterih področjih prehaja svoje hišne in druge konkurente.

Ergonomija voznikovega predela je narejena premišljeno in okusno. Vsa stikala so na dosegu roke in kar je zelo pomembno armatura je izdelana iz gumirane umetne mase, ki daje kvaliteten občutek. Sedeži v testnem modelu so sovpadali z opremo SPORT, kar pomeni da so nudili zadovoljivo bočno oporo, tudi v bolj dimnamični vožnji skozi ovinke. Volan je isti kot pri ostalih hišnih modelih z športnim paketom. V novem Roomsterju je zares veliko prostora tako na voznikovem predelu kot v potniškem predelu, kjer nebodo imeli problemov s prostorom, tudi največji potniki. Preglednost je odlična.

Pripmbe
Pripomb skoraj ni! Nekaj pa me je le zelo zmotilo. Vijak za nastavitev naklona sedeža, bi lahko bil postavljen na notranji del sedeža in ne na zunanji, saj je tam zelo malo prostora za "moško" roko. Ročaji na stropu se "še vedno" zalietijo v strop. Testni model ni imel sredinskega naslona za roke, kar bi toplo priporočal vsem, ki se boste odločili za nakup tega res odličnega vozila.

Slika
Slika

Motor in podvozje
Test je obsegal potovanje iz Trebnjega do Črnomlja. Pot me je vodila mimo NM, Gorjancev in cilja Črnomlja. Podvozje resnično odlično požira neravnine, tesnenje pa poskrbi za neverjetno tišino v sami kabini (motor deluje skoraj neslišno). Tudi ob večjem priganjanju in dinamični vožnji skozi ovinke je Roomster ostal na svojem mestu in se ni pustil bodisi pre ali podkrmarjenju. Motor :dry: hmm. 86 konjskih moči zadovoljivo poskrbi, da lahko čez teden opravite vse mestne opravke in nato za viken družino odpeljete na izlet. Motor deluje uglajeno in je dobro usklajen z menjalnikom, ki je natančen in premišljeno preračunan.

Zaključek
Končna ocena testnega modela je 4+(resnično si to vozilo zasluži 5) in ne zaradi pomankljivosti vendar mojih osebnih pričakovanj in potreb. Motor v testnem modelu zadovolji potrebe umirjene družine ali posameznika, za malo bolj dinamičnega voznika :twistedevil: priporočam katerega iz med močnejših motorjev. V testnem modelu bi si želel tudi sredinskega naslona za roke in steklene strehe. Pohvale Škodi za izjemen izdelek.


Testno vozilo je posodilo podjetje
PAN JAN d.o.o.
Trebnje
uradni prodajalec in serviser vozil Škoda



zahvaljujem se za izkazano zaupanje

Za SkodaTeam

:twistedevil: Fađola :twistedevil:


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: Če okt 19, 2006 9:31 am
Uporabniški avatarNekaj le znam..Prispevkov: 1748Kraj: Dežela opojnih trenutkovPridružen: So avg 27, 2005 6:29 pm
;# Odlično spisano. Odličen avtiček.


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: Če okt 19, 2006 2:34 pm
Uporabniški avatar--Prispevkov: 6551Kraj: DomžalePridružen: Po maj 09, 2005 2:56 pm
Ti tole bom pa še na portal dal :P Zlo dobr si napisu.


Sm pa presenečen da si se sploh vsedu v avto ki ma manj kot 163 konj :o


:P :hysterical:


Odsoten Profil WWW
OdgovorObjavljeno: Če okt 19, 2006 4:45 pm
Uporabniški avatarNajmlajši a najhitrejšiPrispevkov: 585Pridružen: To nov 01, 2005 9:13 pm
mish je napisal/-a:
Sm pa presenečen da si se sploh vsedu v avto ki ma manj kot 163 konj :o

Pa ki ne dela zavese za sabo :hysterical:

Lepo narejen test. :D

Roomster si zasluži :one:


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: Če okt 19, 2006 6:25 pm
Uporabniški avatarŠkoda loverPrispevkov: 349Kraj: GorencPridružen: Ne feb 26, 2006 11:41 am
Vse pohvale Roomsterju. Men se zdi samo vetrobransko steklo nekam majhno :I ? Kaj pa vi mislite?


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: Če okt 19, 2006 6:47 pm
Uporabniški avatar--Prispevkov: 6551Kraj: DomžalePridružen: Po maj 09, 2005 2:56 pm
za roomster razmere mogoče, drugače je pa čist povprečno :D


Odsoten Profil WWW
OdgovorObjavljeno: Če okt 19, 2006 7:12 pm
Uporabniški avatarŠkoda loverPrispevkov: 349Kraj: GorencPridružen: Ne feb 26, 2006 11:41 am
Ne mislim površino stekla (ta je velika), ampak vidno polje je nekam majhno! :I


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: Če okt 19, 2006 11:19 pm
Uporabniški avatarVreden znamkePrispevkov: 2562Pridružen: Pe maj 06, 2005 9:34 am
Fađola, odličen tekst/test, nisem vedela, da si tako pisateljsko talentiran. :D Mislim, da boš lahko v bodoče še kaj pisal. :P


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: Pe okt 20, 2006 5:22 pm
Uporabniški avatar--Prispevkov: 6551Kraj: DomžalePridružen: Po maj 09, 2005 2:56 pm
Hehe.. zdej si ga pa n@j3b4l, so te v vrhu pogruntal. "write, or get the hell out of here!" :D


joke ;)


Odsoten Profil WWW
OdgovorObjavljeno: Ne okt 22, 2006 3:12 pm
Uporabniški avatarBlack RS PowerBlack RS PowerPrispevkov: 523Kraj: LjubljanaPridružen: Po okt 03, 2005 3:00 pm
:s:

i love you all


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: Sr dec 20, 2006 9:36 am
Uporabniški avatarNekaj le znam..Prispevkov: 1747Kraj: VelenjePridružen: Po maj 09, 2005 3:26 pm
Lepo spisan test. Jaz se pa lahko pohvalim, da sem eden prvih slovencev, ki ga je peljal na domačih tleh :N: . In to cela 2 meseca pred uradnim začetkom prodaje :cool:

Drugače pa super avto, še posebej ta z Sport opremo. Skoraj nuja pa se mi zdi panoramska streha. Minimalno doplačilo 147.777 SIT, pa je ob sončnem vremenu takšen občutek, kot da se voziš v dnevni sobi ne pa v avtu :D


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: Če jan 04, 2007 10:48 am
Uporabniški avatarSimply cleverPrispevkov: 494Pridružen: So nov 04, 2006 2:43 pm
Lepo spisan test.

Silom razmer se sedaj začasno vozim v Roomstru 1.4. Po videzu sem pričakoval več. Predvsem v prtljažnem prostoru, ki je relativno majhen za tak avto.
Motor 1.4 je za mestno vožnjo dokaj prožen a kakšen klanec na AC mu hitro pobere še zadnje vzdihljaje. Za vožnjo po omejitvah pa menim da povsem zadostuje. Predvsem gre pa pohvala menjalniku, ki ima dokaj kratki zelo natančen hod in že ob rahlem sunku sam skoči v željeno prestavo.


Odsoten Profil WWW
OdgovorObjavljeno: Če jan 04, 2007 3:05 pm
Uporabniški avatarSpam memberSpam memberPrispevkov: 271Kraj: Markovec CityPridružen: Sr okt 05, 2005 8:03 pm
bom še jz kako reku... Všeč mi je ki je nenavadne oblike. ampak še vedno ni preveč vesoljska kot kakšen civic. odzadi se lepo sedi in če bi se dali sedeži nagibat bi bili perfektni! na splošno je avto zelo pregleden, ker ima velika okna in strešna šipa prav zapali.prostoren glih prav in še se ga lahko preoblikuje na vse možne načine. včeš mi je tudi armaturna ki ni postavljena kot pri vseh vw, audi, škoda ... so jo spremenili!

vožnja? to da ima zadnje kolesa malo bolj navzven kot sprednja se mi zdi čudno med vožnjo. nisem imel prilike ravno uletavat samo zgleda da zadeva deluje.
motor je smeh. 1. 2. kopa ko zmešano 3. pa kr neki.se vidi da mu zmanjka konjev.al pa sploh ni imel asr-ja in zato je kopal.gre pa čep lepo. za po mestu je idealen. kakšen dizel pa čipat in bi bil mega.


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: Če jan 04, 2007 4:47 pm
Uporabniški avatarNekaj le znam..Prispevkov: 1747Kraj: VelenjePridružen: Po maj 09, 2005 3:26 pm
RED_line je napisal/-a:
... in če bi se dali sedeži nagibat bi bili perfektni!...


S tem misliš spreminjanje položaja naslona? Ker to se da. Sedeži so pomični vzdolžno za 15 cm in spreminja se kot naslona. Res pa da s ne da spravit v "legenzic" položaj.


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: Če jan 04, 2007 5:12 pm
Uporabniški avatar--Prispevkov: 6551Kraj: DomžalePridružen: Po maj 09, 2005 2:56 pm
dbola je napisal/-a:
RED_line je napisal/-a:
Res pa da s ne da spravit v "legenzic" položaj.


hm... tole bi bla pa zanimiva zadeva za kakšne mlade (še ne še) družine :D


Odsoten Profil WWW
OdgovorObjavljeno: Če jan 04, 2007 5:30 pm
Uporabniški avatarSpam memberSpam memberPrispevkov: 271Kraj: Markovec CityPridružen: Sr okt 05, 2005 8:03 pm
dbola je napisal/-a:
S tem misliš spreminjanje položaja naslona? Ker to se da. Sedeži so pomični vzdolžno za 15 cm in spreminja se kot naslona. Res pa da s ne da spravit v "legenzic" položaj.


torej se da nagibat kot naslona ko sediš na njih? to da grejo vzdlož sem ugotovil ;)

mish je napisal/-a:
hm... tole bi bla pa zanimiva zadeva za kakšne mlade (še ne še) družine :D


pa sej :D


Odsoten Profil

Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po:

Časovni pas: UTC + 1 ura
Stran 1 od 1
16 prispevkov
Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 2 gostov
Išči za:
Napiši novo temo  Odgovori na temo
Pojdi na:  
Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu
cron