Avtor Sporočilo

<  Testi vozil  ~  Škoda Superb v boju s konkurenco

OdgovorObjavljeno: Ne okt 15, 2006 1:22 pm
Uporabniški avatarNekaj le znam..Prispevkov: 1748Kraj: Dežela opojnih trenutkovPridružen: So avg 27, 2005 6:29 pm

Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: Ne okt 15, 2006 2:40 pm
Škoda loverPrispevkov: 336Pridružen: Ne jan 15, 2006 10:26 pm
tole primerjanje superba s 280CDI, C6 in druscino je isto kot primerjat cliota in octavio :dry:

sej ce mal pogledas skupno sliko vidis da je superv prav en pritlikavec med ostalimi avti ki so 2x sirsi od njega ....

res da je cena hudo na njegovi strani ampak to ni noben test za moje pojme


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: Ne okt 15, 2006 3:57 pm
Uporabniški avatarNekaj le znam..Prispevkov: 1748Kraj: Dežela opojnih trenutkovPridružen: So avg 27, 2005 6:29 pm
Vem, da je nekoliko čuden test, predvsem s cenovnega vidika. Sam vseeno cena naredi na koncu svoje

Glede medosnih pa je razred pravilen


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: Po okt 16, 2006 6:05 pm
Uporabniški avatar--Prispevkov: 6551Kraj: DomžalePridružen: Po maj 09, 2005 2:56 pm
vbistvu sploh ni tolk sfaljen test. Glede na to da spada avto v ta razred pa sploh. Največji 'drawback' za superba je njegova stara šasija, ki seže nazaj v leto 1995.
In res ne vem zakaj ne spada zraven. Če sem spada audi a6 (tastar magari) bo tudi superb.
Da se ti pa zdijo ostali avti tolk širši pa gre predvsem za optično prevaro. Sploh pri C6. Dolge horizontalne linije, ozke luči...


Odsoten Profil WWW
OdgovorObjavljeno: Po okt 16, 2006 6:11 pm
Škoda loverPrispevkov: 336Pridružen: Ne jan 15, 2006 10:26 pm
da se malo pomenmo ...

octavia temelji na golfu in spada v nizji srednji razred tko kot golf in JO NE MOREMO primerjat s passatom/A4, kot to vecina rada pocne.

superb tamelji na passatu in spada v srednji razred tko kot passat in ga NE MOREMO primerjat v visjim srednjim razredom (ali celo visjim, nisem sel preverjat) kamor spadajo A6, C6 pa uni mercedes !

octavia = podaljsan golf (nizji srednji razred)
superb = malo nabildan passat (srednji razred)


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: Po okt 16, 2006 6:12 pm
Škoda loverPrispevkov: 336Pridružen: Ne jan 15, 2006 10:26 pm
aja pa da mi ne zacne kdo zdej dokazovat da lahko fabio enacimo s golfom ... :dry:


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: Po okt 16, 2006 6:22 pm
Uporabniški avatarNajmlajši a najhitrejšiPrispevkov: 585Pridružen: To nov 01, 2005 9:13 pm
...


Zadnjič spremenil 130rs, dne So apr 07, 2012 6:46 pm, skupaj popravljeno 2 krat.

Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: Po okt 16, 2006 7:02 pm
Škoda loverPrispevkov: 336Pridružen: Ne jan 15, 2006 10:26 pm
ne mi klobasat neumnosti !

octavia = nizji srednji, superb je srednji in pika pa lahko obrnes cel internet narobe, prelistas vse strokovne revije in bos povsod dobil mojo potrditev !!!


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: Po okt 16, 2006 8:45 pm
Dedek MrazPrispevkov: 939Kraj: LjubljanaPridružen: Če sep 15, 2005 12:34 pm
Octavia ne spada v razred A4, bmw 3, mercedesa C ipd, ker stane najdražja natanko eno tretjino najdražjega od teh treh. Octavio je težko primerjati s srednjim razredom, ker ima premalo prostora za noge zadaj, ker je medosna zelo kratka. Zato je nekakšen kompromis med vsemi - in kar je najpomembnejše - octavija NE SME biti kot a4, ker koncern tega ne bi dopuščal. In zato tudi superb ni narejen na svoji osnovi in je cenejši od passata - ker NE SME izstopat. Lahko ima več prostora, ne sme pa biti v celoti gledano boljši oz bolj ekstravaganten. Biti mora lep, z tehnologijo, ki zaostaja eno generacijo, armaturo, ki sega v leto 98 ipd... Tale test je meni odličen, ker pokaže, kao se "stara " tehnologija kosa z novo in ji uspešno z kakovostjo tudi stoji ob bogu ali pa včasih tudi pred njimi. In pa kar je najpomembejše (meni) - servisiranje takega superb-a je bistveno cenjše od vseh testiranih.

lp


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: Po okt 16, 2006 9:06 pm
Škoda loverPrispevkov: 336Pridružen: Ne jan 15, 2006 10:26 pm
no koncno malo zdrave pameti ... sej jz razumem da smo na Skoda forumu, kjer je veliko privrzencev in strastnih ljubiteljev te znamke, ampak vseeno da mi nekdo ustreli da je octavi visji srednji in da je superb visok razred, mislim too much.

vcasih malo objektinosti in nepristranskosti ne skodi ...

tud jaz vozim octavijo in sm z njo zadovoljen, nikol pa se nisem pred kom postavlju da je to isto kot passat/a4


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: Po okt 16, 2006 9:26 pm
Uporabniški avatarI own a Hyundai but I love ŠkodaI own a Hyundai but I love ŠkodaPrispevkov: 2038Pridružen: Sr nov 02, 2005 5:20 pm
jst sm do zdaj tut mislil kontra kot ti praviš.. se sploh nisem sekiral, ampak sklepal tako, po velikosti avta. ne da bi bilo zaradi neke pripadnosti znamki. Zgleda da sem mislil narobe :D

lp


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: Sr okt 18, 2006 12:25 pm
Uporabniški avatar--Prispevkov: 6551Kraj: DomžalePridružen: Po maj 09, 2005 2:56 pm
ok, se čist strinjam, stara octavia se res ne sme nikakor primerjati z passatom ali pa kej.. tud tanova se s passatom težko primerja, mislim pa da je čist primerjljiva z bmw3 in a4. Razlike med staro in novo zadaj pa je sploh kot noč in dan, v stari zadaj le stežka sedim, medtem ko v novi to zame ni nikakeršen problem. (glih ene tolko prostora, ali pa še malenkost več, je zadaj kot v pre-faceliftanem a4). Ok, res da se po ceni nikakor ne more primerjati, samo cena ne odraža razreda avtomobila. Cena odraža njegovo ekskluzivnost in prestiž.
Pa tudi, superb je narejen na podvozju prejšnjega a6 in mu je po dimenzijah identičen (nisem šel primerjat mer, imam kej bolj koristnega za početi). Pa tudi kjerkoli sem še do sedaj gledal, povsod je bil uvrščen v višji razred in ne višji srednji (kot passat). Res pa je, in se tudi strinjam s tem, da je superb podaljšan passat 3b, sploh oo armaturki in podobnem.
Če pa bi sodil po prostoru za zadnjimi sedeži, metoda mitje_gt torej, bi superb sodil še kam višje kot 'le' na low-end visokega razreda...

Pa tudi nekaj časa nazaj je tu bila tema o "superbu kot najbolje prodajanemu avtomobilu višjega razreda v srednji evropi", ki pa je žal ne najdem.

Mitja, se čist strinjam, stara octaiva je golf s kufrom, al pa golfova thalia če želiš, samo nova pa je precej prerasla golfa. Tudi po kvaliteti materialov v notranjosti, celo po izdelavi.

tole je pa iz siola:
Citiram:
Daljša medosna razdalja kot v passatu
Navajeni smo že, da so škodini avtomobili zelo prostorni, tako je tudi v novem superbu. Ponaša se z medosno razdaljo dolgo 2,8 metra, kar se kaže predvsem pri udobju na zadnjih sedežih. Za boljšo predstavo, tega je "za deset centimetrov" več kot v volkswagnu passatu, s katerim ima superb največ skupnega. Sicer pa s svojimi dimenzijami sega superb že skoraj med avtomobile višjega srednjega razreda, torej ga lahko primerjamo celo z audiji A6, peugeoti 607, BMW-jevimi peticami, mercedesi serije E in podobnimi. No, s ceno je superb vseeno bolj avtomobil srednjega razreda, čeprav ima Škoda v tem razredu že octavio (octavia je zasnovana na golfovem podvozju, torej avtomobilu spodnjega srednjega razreda).


Je pa superb res avto 'tam vmes', ki ga nekateri prištevajo sem nekateri tja.
Vem da je bil v reviji kjer so opisani vsi avtomobili v prodaji (letni avtomagazin verjetno) pa med avtomobili višjega razreda.
Nima veze, tole so na siolu zelo dobro napisal in čist res je tako.


Odsoten Profil WWW
OdgovorObjavljeno: Pe jan 12, 2007 10:32 pm
Uporabniški avatar--Prispevkov: 6551Kraj: DomžalePridružen: Po maj 09, 2005 2:56 pm
Vsi posti te teme, spisani v letošnjem letu (torej vsa tista filozofiranja o avtomobilskih razredih) so premaknjeni v off-topic.

Prosim da se tu ne ponovi zadeva!


Odsoten Profil WWW
OdgovorObjavljeno: Pe jan 12, 2007 10:48 pm
Uporabniški avatarŠkoda majstrPrispevkov: 147Pridružen: Pe mar 17, 2006 6:01 pm
Že je čas, da se prikaže novi superb. Rezultati so pa solidni glede na njegovo starost. Kar se tiče prejšnje octavije proti prejšnjemu passatu mislim, da nima smisla je passat veliko bolj prostoren tu se vidi razlika. Octavija je pač zelo uporaben golf.


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: Po maj 19, 2008 7:41 pm
Uporabniški avatarČeški fan!Prispevkov: 51Kraj: ŠkodilandPridružen: Pe apr 13, 2007 5:47 pm
Ne vem kakšna je razlika med Superb in Octavio Buisness 1,9 tdi,vem pa to,da ima slednja zadaj in spredaj ogromno prostora za noge in sodi v razred PASSAT.


Odsoten Profil WWW
OdgovorObjavljeno: Po maj 19, 2008 8:42 pm
Uporabniški avatarSimply cleverPrispevkov: 489Kraj: velenjePridružen: Sr maj 30, 2007 9:35 pm
ej nevem zakaj omenjaš opremo in motor??? pri octaviji...ja avtomobila sta v različnih razredih!

je pa superb leze ven iz passatovega razreda!
octavijo lahko pa kamot daš k passatu...


Odsoten Profil WWW
OdgovorObjavljeno: Po maj 19, 2008 8:52 pm
Uporabniški avatarSimply cleverPrispevkov: 606Kraj: KoperPridružen: Po avg 13, 2007 2:35 pm
hominis2: da te pritrdim na realna tla!!!!

Kopirano iz druge teme, podatki pa pobrani iz neta:

Ker sem na netu zasledil da imata VW Golf in Skoda Octavia enako zasnovo podvozja, vendar sta vsak v svojem razredu, Golf je v Razred C - spodnji srednji razred, Octavia pa v Razred D - zgornji srednji razred, kjer je tudi Audi A4. Morda me se najbolj preseneca, da je v Razred D padel tudi Volvo S60.

Potemtakem, spada Skoda Superb v Razred E - višji razred, skupaj z Audi A6/Allroad, Citroen C6, Volvo S80/V70, MB class E in CLS.


Odsoten Profil

Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po:

Časovni pas: UTC + 1 ura
Stran 1 od 4
56 prispevkov
Pojdi na stran 1, 2, 3, 4  Naslednja
Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 2 gostov
Išči za:
Napiši novo temo  Odgovori na temo
Pojdi na:  
Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu