Avtor Sporočilo

<  Testi vozil  ~  Škoda Octavia Combi RS 2.0TDI

OdgovorObjavljeno: So okt 14, 2006 7:13 pm
Uporabniški avatarNajmlajši a najhitrejšiPrispevkov: 585Pridružen: To nov 01, 2005 9:13 pm
...


Zadnjič spremenil 130rs, dne So apr 07, 2012 6:46 pm, skupaj popravljeno 2 krat.

Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: Sr okt 18, 2006 11:15 pm
Uporabniški avatarBlack RS PowerBlack RS PowerPrispevkov: 523Kraj: LjubljanaPridružen: Po okt 03, 2005 3:00 pm
Po zelo razburljivi testni vožnji novega Roomsterja sem si privoščil še posladek.

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Za daljši opis bi potreboval imeti vozilo vsaj 1 dan. Pa vendar lahko z eno besedo rečem :one: ODLIČNO.


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: Če okt 19, 2006 4:42 pm
Uporabniški avatarNajmlajši a najhitrejšiPrispevkov: 585Pridružen: To nov 01, 2005 9:13 pm
...


Zadnjič spremenil 130rs, dne So apr 07, 2012 6:46 pm, skupaj popravljeno 2 krat.

Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: Če okt 19, 2006 5:46 pm
Uporabniški avatar--Prispevkov: 6551Kraj: DomžalePridružen: Po maj 09, 2005 2:56 pm
Pa si vozu traktorja al požrešneža?


Odsoten Profil WWW
OdgovorObjavljeno: Če okt 19, 2006 7:54 pm
Dedek MrazPrispevkov: 939Kraj: LjubljanaPridružen: Če sep 15, 2005 12:34 pm
mish je napisal/-a:
Pa si vozu traktorja al požrešneža?


Vatrogasci - Moj jedini traktor :D


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: Pe okt 20, 2006 1:23 pm
Uporabniški avatarBlack RS PowerBlack RS PowerPrispevkov: 523Kraj: LjubljanaPridružen: Po okt 03, 2005 3:00 pm
Vozil sem 2.0 TDI 170 hrčkov. Avto vleče zelo dobro in neha konkretno pospeševati šele pri 210km/h, res pa je da je imelo vozilo šele dobrih 100 km in da nisem mesar kateri bi se izživljal, bodisi nad svojim, bodisi tujim avtomobilom.

Kot sem napisal pospeševanje je zvezno in konstantno, če primerjam občutek navora in moči se za odtenk razlikuje od moje Fabije. S tem mislim da ima Oktavija rahlo boljšo moč, je pa potrebno vzeti na znanje da je moja RejSka na hrčkana :twistedevil: in lažja, ter da se po hrčkih močno približa tejle testni lepotici.

Povdariti je potrebno izjemno dobre sedeže, kateri v kombinaciji z usnjem dajejo še dodaten občutek k boljšemu oprijemu in seveda prestižu.

Klimatska naprava deluje odlično in hitro ohladi ali ogreje celotno potniško kabino.

18" platišča pustijo svoj pečat na samem izgledu in rahlo povečajo stabilnost vozila.

Vsa stikala so postavljena premišljeno in so na dosegu roke.

Edino kar me je zmodilo je stoplaka za dodajanje moči (beri gas). Ker je postavljena kot pri koncerenskem modelu (Golf V) ali BMW. Stvar navade in zaradi tega še nebi ovrgel želje niti odločnosti po nakupu tega vozila.

In še cena testnega vozila 6.800.000 SIT

Poleg serijeske opreme je imela dodatno:
- 18" platišča,
- dvojno zvočno izolacijo,
- pomoč pri vzvratnem parkiranju,
- in še nekaj drobnih dodatkov.

Zakluček
Tale O2 RejSka te res zapelje, popelje in odpelje in kaj pa vem, mogoče pa tudi jaz pridem in odpeljem jo.

Za SkodaTeam
:twistedevil: Fađola :twistedevil:

Zahvaljujem se podjetju Pan Jan iz Trebnjega, ki je vozilo posodilo in omogočilo to zares izjemno testno vožnjo.


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: Pe okt 20, 2006 5:20 pm
Uporabniški avatar--Prispevkov: 6551Kraj: DomžalePridružen: Po maj 09, 2005 2:56 pm
Fađola, to stopalko za gas začneš ceniti na dolgih vožnjah. Finta je da če pravilno postaviš nogo gor (po celem podplatu) ti noga na nek način 'počiva' na stopalki ;)


A pol mogoče le ne boš kupil honde al česa že.. ? :):


Odsoten Profil WWW
OdgovorObjavljeno: Ne okt 22, 2006 2:50 pm
Uporabniški avatarBlack RS PowerBlack RS PowerPrispevkov: 523Kraj: LjubljanaPridružen: Po okt 03, 2005 3:00 pm
Čudna so pota gospodova in le njegova roka nas bo vodila skozi dolino senc. :blink:


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: Po jan 22, 2007 7:24 pm
Uporabniški avatarČeški fan!Prispevkov: 49Kraj: LjubljanaPridružen: Pe maj 20, 2005 9:52 pm
Fađola je napisal/-a:
Čudna so pota gospodova in le njegova roka nas bo vodila skozi dolino senc.....


In ta gospodova pot je pripeljala da sm v petek postal ponosni lastnik črne RS-ke Combi, 2.0 TDI seveda....

Prvi občutki, glede na prejšno...bistveno bolj trda, bolj odzivna in nasploh kompaktnejša. Motor je bistveno tišji in bolj miren. Tudi hrup je manjši pri večjih hitrostih....
Ko bo zamano saj prvih 1000 km poročam naprej, do takrat se mi pa vsakiš ko se usedem vanjo smeji... ;#

LP


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: Po jan 22, 2007 7:41 pm
Uporabniški avatar--Prispevkov: 6551Kraj: DomžalePridružen: Po maj 09, 2005 2:56 pm
No lepo, srečno vožnjo in čim manj problemov.

Pa ma da se na nasledjem srečanju prikažeš :P


Odsoten Profil WWW
OdgovorObjavljeno: Po jan 22, 2007 8:42 pm
Uporabniški avatarNekaj le znam..Prispevkov: 1748Kraj: Dežela opojnih trenutkovPridružen: So avg 27, 2005 6:29 pm
;# Čestitam. Veliko srečnih kilometrov


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: Pe jan 26, 2007 7:59 pm
Bosch pumpa majstrPrispevkov: 1Pridružen: Pe jan 26, 2007 7:21 pm
sem zapriseženi volkswagnovc, a me je očarala nova Octavia RS tdi! nameravam jo kupiti, a preden to storim bi rad dobil čim več informacij veselih uporabnikov! za info se zahvaljujem! lep pozdrav
:cool:


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: So jan 27, 2007 4:58 pm
Uporabniški avatar--Prispevkov: 6551Kraj: DomžalePridružen: Po maj 09, 2005 2:56 pm
Nevem če že kdo ima novo RSko tu na forumu, ampak kdorkoli jo je peljal jo je samo hvalil ;)


Odsoten Profil WWW
OdgovorObjavljeno: So jan 27, 2007 7:58 pm
Uporabniški avatarPsihič na ŠkodePrispevkov: 728Kraj: BledPridružen: Pe nov 11, 2005 1:47 pm
Mih"c a maš kšno sliko da vidmo to lepotico?


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: Če feb 01, 2007 11:25 am
Uporabniški avatarPsihič na ŠkodePrispevkov: 728Kraj: BledPridružen: Pe nov 11, 2005 1:47 pm
A poj ni nč s to novo Octavio RS dizel :twistedevil:


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: Po feb 19, 2007 9:42 am
Uporabniški avatarČeški fan!Prispevkov: 49Kraj: LjubljanaPridružen: Pe maj 20, 2005 9:52 pm
oRS je napisal/-a:
A poj ni nč s to novo Octavio RS dizel :twistedevil:


Živjo vsem!

No pa je za mano prvih 2000 KM ;# ;# ...
Kaj naj rečem, avto je bistveno trši od prejšne navadne, in bo še malce trši ko dam gor letne pnevmatike :)
MOgoče je manjši problem, da je izredno niska in zelo hitro nasedeš na vsako malce večjo ''bulico''.... Sploh zdaj ko je bil sneg in so se ponekod naredile kolesnice in sem služil kot plug... :). Bil sem na smučanju in sem se moral voziti po eni stranski cseti, ki ni bila splužena.. :):)

Lahko jo samo pohvalim v vseh pogledih tako v porabi, ki je lepa okrog 6 l/100km če jo voziš lepo, če pa jo malce bolj stisneš pa naraste na cca 9L/100 km kar je še vedno sprejemljivo!
povprečje v mojih 2000 km pa je slabih 7,4L/100KM, kar je zelo sprejemljivo glede na 170 vrancov, ki se pri meni kar konkretno namatrajo :), vse to sevada po računalniku.

Edina graja ki jo imam je ta, da mi je po 5 dneh crknila sprednja meglenka, ampak so mi jo seveda takoj zamenjali....

Sem izredno navdušen in mi ni žal niti centa....
Priporočam jo vsem, ki si želijo športnih užitkov (pospeški bodo kar držali, tako kot piše v knjigici, po števcu pa se je igla ustavila malce pred 240 km) in pa uporabnosti. Saj je izredno prostorna, sploh prtljažnik....

Kakšnih lepih slikc žal še nimam, jih pa prilepim gor, takoj ko bodo na njej še letne pnevmatike in bo zasijala v vsej svoji lepoti... ;#

Če koga še kaj bolj konkretnega zanima, naj kar vpraša....z največjim veseljem odgovorim...

LP
Mih'c


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: Če feb 22, 2007 6:55 pm
Uporabniški avatarSpam memberSpam memberPrispevkov: 271Kraj: Markovec CityPridružen: Sr okt 05, 2005 8:03 pm
čestitam. meni se octavia ne zdi niti malo nizka.je povprečna. poraba je normalna za te konje. in za vse ki si želijo športne užitke si naj kupijo 2.0 t ker traktorji se ve kam spadajo :D drugače pa ta dizel ni niti malo napačen.


Odsoten Profil

Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po:

Časovni pas: UTC + 1 ura
Stran 1 od 2
25 prispevkov
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 2 gostov
Išči za:
Napiši novo temo  Odgovori na temo
Pojdi na:  
Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu