Avtor Sporočilo

<  Testi vozil  ~  Octavia II RS Combi

OdgovorObjavljeno: To jul 11, 2006 8:54 pm
Uporabniški avatarBlack RS PowerBlack RS PowerPrispevkov: 523Kraj: LjubljanaPridružen: Po okt 03, 2005 3:00 pm
pa dobr če je ta avto čipan pol pa jest :banghead: kako je lahko ta avto čipan, če ima v prostem teku prenutno porabo 0,4? Kaj a pol če ni čipana ma 0,2? Kokr sem jest opazil s čipano je trenutna poraba v prostem teku 1,1 do 1,2 ne čipana pa 0,7 do 0,9 to seveda govorimo s prižgano klimo in za fabijo. :dry: če odštejemo klimo 0,1 do 0,2l še vedno nemorem verjeti.

lahko se pa motim. :cool:


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: To jul 11, 2006 9:55 pm
Uporabniški avatarbil aktiven, sedaj zanikamPrispevkov: 1646Kraj: Loška dolina - LJPridružen: Sr avg 24, 2005 9:32 pm
Fađola tko je! Potovalni računalnik ne laže. PA tole je brez klime! pa zuni je 0,5 stopinje če si vidu. Ni kej tok kur kaj nej rečem. Se pa strinjam da RS-ka na mestu kuri VEČ! Tudi od Oliverja! ?huh?


Odsoten Profil WWW
OdgovorObjavljeno: To jul 11, 2006 11:31 pm
Uporabniški avatar--Prispevkov: 6551Kraj: DomžalePridružen: Po maj 09, 2005 2:56 pm
ja spet je tud odvisno a je avto hladen al že na delovni temperaturi in če maš klimo kolk je vroče zunej...

Meni kuri v lerlaufu 0,5 brez klime in 0,6 do 0,7 s klimo na delovni temperaturi (če se ne motim, že nekaj časa od tega..) pa 0,6 do 0,7 brez klime hladen in 0,7 do 1,1 s klimo..


Drugače se pa da tud dizla (1.9) komot spravt čez 10 (celo mojega :blink: ) če ga res tiščiš, pa da je ovinkasto ali celo gričevnato..
2.0TDI (103kW) pa niti ni treba tok ekstremno tiščat da ga spraviš čez 10, že pri kombinirani vožnji avtoceste in mesta imaš komot 8l porabo.. vbistvu je treba 2.0TDI prov naučit se lepo vozt za lepo porabo, je v vseh območjih obratov preveč poskočen


Odsoten Profil WWW
OdgovorObjavljeno: Sr jul 12, 2006 8:48 pm
Uporabniški avatarPsihič na ŠkodePrispevkov: 728Kraj: BledPridružen: Pe nov 11, 2005 1:47 pm
Ja a se ga da še kam drugam naložit kakor na mobisux ker tam sem že skor eno leto benan k sm kao nekej taga pisov.
Ja poraba je bla pa res 18 litrov samo to res divje vožnje.
Ko sem se peljal lepo umirjeno sem imel tam od 8 - 10 litrov kar se mi zdi za tak avto in motor več kot sprejemljivo.

P.S.: upam da bodo slikce jutri.


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: Sr jul 12, 2006 10:55 pm
Uporabniški avatar--Prispevkov: 6551Kraj: DomžalePridružen: Po maj 09, 2005 2:56 pm
http://www.shrani.si/
tu lahko loadaš vse kar je manjšega od 3mb

pol maš pa še kakšen www.youtube.com al pa www.metacafe.com za uploadanje filmčkov, ki si jih potem ogledaš nanjihovi strani

svetujem pa google video: https://upload.video.google.com/


Odsoten Profil WWW
OdgovorObjavljeno: Sr jul 12, 2006 11:16 pm
Uporabniški avatarbil aktiven, sedaj zanikamPrispevkov: 1646Kraj: Loška dolina - LJPridružen: Sr avg 24, 2005 9:32 pm
oRS je napisal/-a:
...Poraba na včerajšnji vožnji je bila sicer 18,2 litra. ...


no ko sm jo jz furu je šlo tud ko sneto sam poraba ni šla čez 11 litrov!!!! pa je blo k da bi dal "cegu na gas", pa bremza skor na nulo pa pol spet do konca in to SKOZ! Res da je blo po AC ker nism mel cajta it še kam drugam probat sam vseen.... 18L je zlo zlo dost za moje pojme! Sicer pa je res da ma vsak svoj način vožnje in da se da iz kraja A v kraj B prit z istim avtom, a dvemi različnimi vozniki, enako hitro toda z različnim načinom vožnje. No pa pustmo podrobnosti!
Važn je da gre k :twistedevil: :twistedevil:


Odsoten Profil WWW
OdgovorObjavljeno: Pe jul 14, 2006 1:20 pm
Uporabniški avatarSpam memberSpam memberPrispevkov: 271Kraj: Markovec CityPridružen: Sr okt 05, 2005 8:03 pm
kdor je začel debato o porabi goriva pri RSki se naj 2x zalepi v zid da bo za drugič tiho! o porabi se govori pri cliotih fabiah in malo večjih kantah.ne pa pri športnih avtih!

če se govori o športnem avtu se govori o zavorah, lega na cesti, kaj ima slabo kaj dobro in itd.. ne pa o porabi!


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: Pe jul 14, 2006 3:02 pm
Uporabniški avatarI own a Hyundai but I love ŠkodaI own a Hyundai but I love ŠkodaPrispevkov: 2038Pridružen: Sr nov 02, 2005 5:20 pm
fak.. torej če kupiš šprten avto, tudi če bo kaj narobe z njim in bo pil 40 litrov na 100 km morš bit tiho, ker maš športen avto? Je treba kdaj tut na porabo gledat oz. se pozanimat o njej.. mogoče ma pa nek avto tako megalomastično požrešen motor, da je že smešno pa bi potem raje vzel skoraj identičnega, z istimi performansami pa z manj porabe.. itn.

lp


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: Pe jul 14, 2006 4:47 pm
Uporabniški avataroversteer loverPrispevkov: 2025Kraj: TrbovljePridružen: Pe maj 06, 2005 4:36 am
Men je tud pomembn kok bi pila octaviaRS..s svojimi 200 konji in FWDjem ji še manjka nekaj, da bi reku..ah men je usjen kok pije :cool:

FabiaRS je na trgu tud kot športna izvedba fabie, pa ni glih športni avtomobil al pač?


v glavnem js bi mel Octavio RS dizl rajš k pa bencinrja :uns:


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: Pe jul 14, 2006 4:56 pm
Škoda loverPrispevkov: 336Pridružen: Ne jan 15, 2006 10:26 pm
po mojem te bo 2.0 TDI 170 bolj zadovoljil ... navor je le navor ... probaj in porocaj !

glede porabe pa mislim da ima 2.0 TFSI popolnoma enako kot 1.8T 150hp, oz. cipan 1.8T na 190hp.

torej normalna voznja med 8-10, norenje 10+, ekstremno lahka noga na relacijah tudi 7l/100.

res probaj se dizla, ne bo ti zal ....


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: Pe jul 14, 2006 6:07 pm
Uporabniški avatar--Prispevkov: 6551Kraj: DomžalePridružen: Po maj 09, 2005 2:56 pm
Citiram:
kdor je začel debato o porabi goriva pri RSki se naj 2x zalepi v zid da bo za drugič tiho! o porabi se govori pri cliotih fabiah in malo večjih kantah.ne pa pri športnih avtih!

če se govori o športnem avtu se govori o zavorah, lega na cesti, kaj ima slabo kaj dobro in itd.. ne pa o porabi!


Če se govori o športnih avtih se govori o M6, Gallardotu in podobnem.
Če bi vzel passata z enakim motorjem, pa po tvojem verjetno nebi govorili o športnih avtomobilih. Recimo v avstraliji in ameriki kjer ima vsak normalen avto čez 200 konj se folk zaradi tega še vedno ne pogovarja o bremzah, kolk kil majo feltne, pa kašn je količnik zračnega upora.

Sej je res samo po sebi umevno da ima avto večjo porabo. Ampak to je še vedno družinski špotrnik in ne superšportnik. Kdor pa hoče športnika pa se tako ali tako drži avstralskega reka: "below 2 liters is only for milk and honey"

Skratka hočem ti povedat da ti NE veš kakšne so zahteve in želje drugih in tudi nimaš pravice jih spreminjati pa tudi pozicije ne dokler ne postaneš diktator ali pa dedek mraz ki bi nas zalagal z denarjem (ali nafto). So act like it.


Odsoten Profil WWW
OdgovorObjavljeno: Pe jul 14, 2006 6:20 pm
Uporabniški avatarPsihič na ŠkodePrispevkov: 728Kraj: BledPridružen: Pe nov 11, 2005 1:47 pm
OK prvo če bom kupil tak avto ne bom gledal kolk kuri. Pač kupiš tak avto za užitek, če pa že normalno voziš pa tudi ni veliko če kuri okoli 8-10l. Rekli so mi da ko so se vozili po primorskem da jim je kuril povprečje 6.8l tako da sploh ni problema.
Avto pa kuri manj kot 1.8T z 180KM. Preverjeno. Sva se s kolegom peljala isto hitro po avtocesti in je kurila skoraj 2 litra manj v povprečju. Tako da je sigurno bolj varčen od prejšnjega 1.8T motorja.

Ampak glavno mi je da sem bil sam navdušen nad avtom ;#

P.S.: za dizla sem že 90% da ga nebom kupil.


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: Pe jul 14, 2006 6:49 pm
Uporabniški avatar.:The Exorcist:..:The Exorcist:.Prispevkov: 3001Kraj: LjubljanaPridružen: Če maj 05, 2005 12:22 pm
Najboljša odločitev je dizel, ker dizelca pade v nižji razred glede registracije, pri bencinarju si pa že v najvišjiem razredu!


Če pa imate raje registracijo 300k kot 190k, je pa vaša odločitev!



Lp venom :cool:


Odsoten Profil WWW
OdgovorObjavljeno: Pe jul 14, 2006 9:54 pm
Uporabniški avatar--Prispevkov: 6551Kraj: DomžalePridružen: Po maj 09, 2005 2:56 pm
ja tudi registracija je kle smotana.. maš 200km pa plačuješ enako kot nekdo ki jih ima 400 :crazi:

oRS čist verjamem da ti ne boš gledal na porabo, samo to so stvari preferenc. Naprimer mene zanima čisto tako, oče bo namreč verjetno naslednje leto menjal avto, pa tu dobiš veliko opreme zraven. Motor je tu že skoraj nepomemben, seveda pa nujno diesel, ker oče naredi cirka 70k km na leto.. In potem tu pride red_line ki pravi da naj se vsi zatolčemo v zid ker gledamo pri rski kot športnem (!) avtu na porabo. Sorry samo iz drugega zornega kota je lahko (konec koncev tudi je) rska čisto navadna octavia II z ksenonom, usnjem, espjem, dpf-jem, športnim podvozjem in podobnimi zadevami serijsko. Pač paket opreme nad elegancom. In to je to. Kot pravim je to stvar osebnih želja, pogledov in potreb.

mimogrede, če vzameš 2.0TDI 140km kot dodatno opremo kupiš usnje, dpf, esp, športno podvozje te stane toliko ali celo nekaj več kot diesel RS-ka :N:


Odsoten Profil WWW
OdgovorObjavljeno: Pe jul 14, 2006 10:04 pm
Uporabniški avatarI own a Hyundai but I love ŠkodaI own a Hyundai but I love ŠkodaPrispevkov: 2038Pridružen: Sr nov 02, 2005 5:20 pm
ja sej je športna verzija, sej ne rečem, samo tko ko mish prav, take avte ko mi vozmo, to niso avti, kjer se ti "je*e" za porabo.. za tiste avte bomo mogl še mal žgancov pojest pa mal lopato zagrabt pa zgradit kej kar bo dnar prnašal ;)

osebno se pa rske ne bi branil :)

pa ne plačuješ istega zavarovanja, če maš rsko al pa enzota recimo :) enzota ti že skor nobena zavarovalnca noče zavarvat, ker tam neki zbiješ pa pride več ko zavarvanje :D seveda se govori o kasku ;)

da ne bi o kakem bugatti veyronu.. :D

lp


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: So jul 15, 2006 8:06 am
Dedek MrazPrispevkov: 939Kraj: LjubljanaPridružen: Če sep 15, 2005 12:34 pm
Dejstvo je da O2 z 200 konji NI najbolj smotern nakup. 200 konjev je premalo da bi plačeval max. registracijo in pa tudi užitki, ki jih nekateri navajajo NISO taki, da bi vsako leto z 50% bonifikacije odštel samo za registracijo 200k.. :dry: .. še posebej ima ta problem stara Octavia RS...

Če se že kupi se kupi 170konjsko TDI stvarco. Zakaj? Ker tudi 200 konjska O2 ne bo nikoli tak dirkalnik že samo zaradi tega ker ne sme biti - a si predstavljate, da bi se kupci raje kot za GTI golfa raje odločil za Ocatvio? :doh: Verjetno bi bili vodilni pri VW zadovoljni...

Tisto o 18l/100km je pa kar zanimiva - se vidi da nisi avta šparal, ampak si sprobal koliko gre. Kolega ima isti motor v A4 in ima povprečje 9,7l/100, se pa avto večinoma vozi po avtocesti oz relaciji.

To da ima Fađola tako porabo pa je kriv servis, ki je NESPOSOBEN avto spraviti v normalno stanje. Že dovolj pove podatek, da sem ga ko sta bila oba nečipana z 18" feltnami na avtocesti prehitel - ne brez problema - ampak vseeno... :(

p.s. od vseh teh kar smo napisali, bi jest še vedno od Poršejčkovega ata avto najraje - 150konjev, ki bi kmalu zlezli strmo navzgor - od zunaj pa original Octavia na 16 alu.. :N: :twistedevil:


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: So jul 15, 2006 8:09 am
Uporabniški avataroversteer loverPrispevkov: 2025Kraj: TrbovljePridružen: Pe maj 06, 2005 4:36 am
Se popolnoma strinjam z mitjo :cool:


Odsoten Profil

Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po:

Časovni pas: UTC + 1 ura
Stran 3 od 5
84 prispevkov
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5  Naslednja
Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 2 gostov
Išči za:
Napiši novo temo  Ta tema je zaklenjena - ne morete urejati prispevkov ali dodajati novih.
Pojdi na:  
Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu