Avtor Sporočilo

<  Testi vozil  ~  Octavia II RS Combi

OdgovorObjavljeno: So jul 15, 2006 10:15 am
Uporabniški avatar--Prispevkov: 6551Kraj: DomžalePridružen: Po maj 09, 2005 2:56 pm
Sej je res, samo za ta denar kot stane RS TDI karavan, dobiš recimo volvota V50 z podobno opremo kot je elegance in 130km motorjem. Gledamo passata, isto. Gledaš marsikateri drug avto, isto. In če si toliko na cesti si že lahko privoščiš nekaj udobja in varnosti. Ker pa je avto delovni stroj pa tako ali tako računaš recimo 3 letno amortizacijo.. :cool:

Ok, sej ne rečm, v resnici res verjetno v ta namen ne bo prodanih veliko RSk :D


Odsoten Profil WWW
OdgovorObjavljeno: So jul 15, 2006 11:42 am
Uporabniški avatarPsihič na ŠkodePrispevkov: 728Kraj: BledPridružen: Pe nov 11, 2005 1:47 pm
Sam sem za 2.0 TFSI ampak res tko kt sm že napisal odločitev je stvar posameznika in mene je ta motor res navdušil.
Pri zavarovanju pa že imam 50% bonitete tako da ni nobene panike. Drug teden pride zavarovalni agent pa ga bom takoj prašal kolko je razlike napram tej k jo mam zj. Pomoje da več kot 50k SIT nebo.
Pa še to: ponudili so mi ceno 6200000 SIT za novo z tako opremo kot jo hočm. Po ceniku naj bi bila okoli 6800000 SIT. To se mi zdi zelo lepa cena.


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: So jul 15, 2006 12:26 pm
Uporabniški avatarNajmlajši a najhitrejšiPrispevkov: 585Pridružen: To nov 01, 2005 9:13 pm
Men se zdi 99% teh 4 strani EN VELIK OFF-TOPIC! :crazi:

oRS je rekel, da je navdušen nad RS-ko in da bi raje mel 2.0TFSI kot TDI-ja. Avto mu je v redu in cena mu je tudi v redu.

VSE OSTALO PA NI POMEMBNO..."jaz bi raje mel to ali ono"!!!

Vsak ima svoj okus in želje in mislim, da ni potrebno drug drugemu dokazovati kaj je bolje. Človek ima pravico da se sam odloči ne pa da mu drugi "ukazujejo" kaj je dobro zanj!

P.S: še nikoli nisem slišal kakega lastnika BMW-ja ali Mercedesa, ki bi se pritoževal na porabo!

Moje (skromno) mnenje. :dry:


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: So jul 15, 2006 1:02 pm
Škoda loverPrispevkov: 336Pridružen: Ne jan 15, 2006 10:26 pm
jah tile zavarovalni razredi so malo jeba, se posebej zato ker je 200hp DALECCCC od kakega dirkalnika.

je sicer zelo soliden motor ampak dalec od sportnika ...

ce pomislis da una zivina ki ima 4.2 quattro placuje isto kot ti s 2.0 TFSI :blink:


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: So jul 15, 2006 1:31 pm
Uporabniški avatarI own a Hyundai but I love ŠkodaI own a Hyundai but I love ŠkodaPrispevkov: 2038Pridružen: Sr nov 02, 2005 5:20 pm
130rs, sej tema je o octavii rs, in mi pač podajamo mnenja o njej pa jo primerjamo z ostalimi avti ;) tut naslov teme je tak, tako da ne vidim razloga, da jih ne bi podal še mi.. sicer pa tok bolje, če jo bo oRS nabavu, sm vesel za njega :)

res pa je, da je nekaj nabijanja v temi..

lp


Zadnjič spremenil eclipse, dne Ne jul 16, 2006 10:19 am, skupaj popravljeno 1 krat.

Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: Ne jul 16, 2006 12:18 am
Uporabniški avatarNekaj le znam..Prispevkov: 1324Kraj: Tu pa tamPridružen: Po avg 01, 2005 10:02 pm
Moje skromno mnenje
-Kdor bo mel namen kupit omenjeno vozilo bo hotel testno vožnjo
-Osebno bi probal oba in potem se odločil
-Pod to alinejo pa mislim da si vsak kupim avto zaradi svojih užitkov in potreb,mnenja so vedno dobrodošla je pa nekaj ta ki ga bo kupil ga bo vozil registriral tankal konec koncu iz njega tud naredil kar bo njemu volja avto bo NJEGOV ne pa naš pa naj bo to O2 RS ali pa BMW ali pa kera koli znamka saj ni pomembno avto je da se uporablja on naj bo tisti ki bo služil nam ne mi njemu :dry:


Zadnjič spremenil hitri, dne Ne jul 16, 2006 6:56 pm, skupaj popravljeno 1 krat.

Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: Ne jul 16, 2006 5:59 pm
Uporabniški avatarSpam memberSpam memberPrispevkov: 271Kraj: Markovec CityPridružen: Sr okt 05, 2005 8:03 pm
iz porabe benzina na ceno reg. ... mislim da bolj glupa debata že dolgo ne!kdor ma keš ga ne bo brigalo koliko pride reg. in koliko porabi! če pa nekateri jamrajo še preden (v sanjah) so kupli tak avto potem a res ...

in če smo že pri kešu ... če si kupiš rs-ko jo moreš obvezno čipat!ker 200km je hitro premalo.avto za ga predelat pa je kr dobra osnova!


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: Ne jul 16, 2006 8:15 pm
Uporabniški avatar--Prispevkov: 6551Kraj: DomžalePridružen: Po maj 09, 2005 2:56 pm
Nč ni glupa debata, kot sem rekel tu ne govorimo o raznih ferrarijih ampak o navadnem družinskem avtu z malo močnejšim motorjem.
Kot sem že večkrat povedal je mal razlike med premoženjem tistega ki s kupi avto za 30mio in 6mio.

pa malo manj pametuj v prihodnje, naj ti bo opozorilo tole!


Odsoten Profil WWW
OdgovorObjavljeno: Po jul 17, 2006 2:44 am
Škoda loverPrispevkov: 336Pridružen: Ne jan 15, 2006 10:26 pm
RED_line .... kdor ima kes ne kupuje Skode !!!!

vozniki porschejev, aston martinov in podobnih zadev nikoli v zivljenju ne pomislijo v kaksnem zavarovalnem razredu je njihov avto, kolk popije in kolk stane liter bencina !

Ce pa kupujes skodo in ti za par konjev pade v najvisji zavarovalni razred bos pa ja gledal za kako drugo varianto, prav tako ti ne bo vseeno al ti pije 10 ali 15 !

mish tocno tko s tem da uni ki kupuje skodo za 6 mio jo po vsej verjetnosti na kredit in se s trgovcem krega za 100 jurjev popusta, uni ki pa kupuje za 30 mio, fukne tist kes po mizi in zaokrozi se navzgor ... kapitalizem fantje, tudi jaz bi dosti raje klepetal na kakem forumu kjer bi razprabljal o DB9 volante s 500 konji, kot tukej ampak zal ... that's life ?huh?


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: Po jul 17, 2006 10:47 am
Uporabniški avatarI own a Hyundai but I love ŠkodaI own a Hyundai but I love ŠkodaPrispevkov: 2038Pridružen: Sr nov 02, 2005 5:20 pm
hehe, jst sm že ene 3× mel spisan tak post kot vajin zgoraj pa sem vedno pobrisal, ker se mi ne da več pregovarjat.. ampk sta že vse povedala ;)

lp


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: Po jul 17, 2006 3:49 pm
Bosch pumpa majstrPrispevkov: 5Pridružen: Ne apr 16, 2006 8:36 am
No js sm peljal oba omenjena motorja, ne v octaviji ampak v passatu. Ubistvu ta 170 konjski 2.0tdi je naš avto po tanovem. Mene sta oba motorja zelo navdušla. Je kar opazen občutek napram 1,8t, ki smo ga meli prej. 200 konjski je zelo tih, ima malo boljše pospeške ampak oba dobro vlečeta že pri nizkih obratih. Je pa poraba pri 2.0TFSI zelo hitro nad 10 litrov (btw, zdi se mi, da je v praksi porabil malenkost več kot bi 1,8T). 170 konjski je prav tako zelo prožen, je pa pri pospeševanju slišat značilen dizelski zvok. V klanec vleče noro. Po cesti mimo Toškega čela gre z ene strani v četrti (dsg, normalni program) z druge strmejše pa v tretji. Poraba se vrti okrog 7, ob agresivni vožnji lahko tudi več (avtomatski menjalnik), včasih pa je poraba tudi pol litra manjša. Strinjam se z mishom, da je tale motor čisto civiliziran in ni treba, da ga vozi nek divjak, pridejo pa prav konji pri kakem prehitevanju, vožnji v klanec ali v kaki drugi situaciji (npr. da si voznik zaželi malo športne vožnje po cesti čez Ljubelj :P ).
Tko, da pomoje Octavia RS 2.0TDI se splača tut namesto tiste s 140km. To je avto za vsak dan, ki pa lahko nudi tudi športne užitke (no vzmetenje je verjetno malo manj udobno).
2.0TFSI je sicer večji užitek peljat, ker je bencinar (zvok), je tudi 30 konjev močnejši, ima pa precej manj navora.
Odvisno je kakšen avto si kdo želi. Nekdo, ki se mu gre res za nek športni avto naj vzame 2.0TFSI, ker je odličen bencinar. Ostali naj kupijo dizla, saj je za naše ceste še preveč močan.


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: Po jul 17, 2006 5:46 pm
Uporabniški avatarNajmlajši a najhitrejšiPrispevkov: 585Pridružen: To nov 01, 2005 9:13 pm
@Cyrus: tole je ena najboljših razlag kar sem jih prebral :nl:

Citiram:
.... kdor ima kes ne kupuje Skode !!!!


S tem se pa nikakor ne strinjam. Sem videl že veliko "težkih" direktorjev, ki so imeli prej Audije (npr. A4, pa tudi A6), pa so šli na Octavio, ker jih navdušila s boljšo prostornostjo in zmogljivostmi (lažji avto, boljša aerodinamika). :cool:

Enkrat sem celo doživel, da je prišel človek v salon, vzel cenik (še od prejšnje Octavie) in rekel prodajalcu, da bo vzel Laurin&Klement TDI 4x4 vse po spisku dodatne opreme. Keš je mel in vzel je Škodo.

Če pa koga moti znamka, pa Škode ne bo kupil, tudi če nima denarja za drug avto. :dry:


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: Po jul 17, 2006 6:16 pm
Uporabniški avatarI own a Hyundai but I love ŠkodaI own a Hyundai but I love ŠkodaPrispevkov: 2038Pridružen: Sr nov 02, 2005 5:20 pm
ja nekateri so meli naprimer že prej škode pa so pol tut mal navezani na škode pa jim ni problem jo vzet.. sam kdor ma dnar za ne vem aston martina, zihr ne bo šou po škodo z vso opremo ;)

eventuelno, če bi jemal za bolj prioritetne vožnje v kakšni večji firmi (az bolj vodilne ljudi službeni avto) pa bi mogoče posegel po škodi, saj nudi dobro razmerje udobje/cena, čeprou bi pomojm skor raje vzel audija al pa bemflna z manj opreme še zmer.. žal je pač tako.. in tut škode nikol ne bojo mele tazga ugleda, dokler bojo z vw, audijem, seatom in ostalimi pod istim lastnikom.. ne morjo si prvoščt, da bojo ljudje začel škode vozt, audije pa ne..

lp


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: To jul 18, 2006 8:36 am
Uporabniški avatarŠkoda loverPrispevkov: 184Pridružen: Pe avg 26, 2005 5:11 pm
treba je razumet eno...VW bo zmeraj zaviral razvoj skode, seveda da se bojijo da jim bo prevzela kaksnega kupca, ker vsi vemo da je danes zelo tezko prodat avto po sistemu, pridem, vidim, vzamem, saj vsi barantamo za popuste, pa dodatno opremo...tako da prodajalcem oz. trgovcem ni vec tako enostavno kot je bilo v casu "stoenk"!Fajn se morjo potrudt da prodajo avtomobile, zato je vsak prodan avto uspeh!

mormo pa tud vedet da je VW "kriv" za ponovni vzpon skode, pa ne govorim sedaj kar se dizajna tice, vazno je srce in to je VW-jevo!skoda bi bila brez VW verjetno podobno kot LADA, morda malo bolje!Stvar je v tem da je skoda odlicen avto za povprecnega slovenca, tisti ki imajo denar je ne kupujejo, ok se najde kaksn vendar bore malo...tudi med vami jih ni dosti "frajerjev" ki imate skode po vec kot 4 MIL (pa brez zamere, sem samo realen), tud jaz imam raje BMW 318i s srednjo opremo kot SKODO RS, iz preprostega razloga...ko bom prodajal bom dobil za BMW VEC, v druzbi bom bolj "cenjen", kao ON ima pa BMW....te debate bi lahko sle v nedogled...

SKODA je super, mi smo bli se do pred 2 dni ZELO zadovolnji z njo in nam bo ostala v lepem spominu.Jaz kot tud moj fotr (porsejckov ata), jo bova zmeraj cenila in se zmeraj pogledam za hudo octavio in recm WAW pi*** je huda...dokler je nimas ne ves, ko pa si jo imel, vozil, spremenis mnenje...

fantje ne se kregat :cool:

:King:

LP porsejcek


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: To jul 18, 2006 11:45 am
Uporabniški avatar--Prispevkov: 6551Kraj: DomžalePridružen: Po maj 09, 2005 2:56 pm
cyrus, točno to me je zanimalo :) Hvala ti!


130RS tko je, kdor ma dnar bo tko al tko kupu avto za več kot 10 mio. Sej ok maš tud kakšne "skromne" ki jim je škoda čisto vredu. Sam roko na joško, ma npr. mecedez mnogo stvari dosti bolje pogruntanih. Sploh ko začneš šariti po obvezni opremi zijaš da se ti izpahne čeljust. Pa tudi kabina in kar je povezano z njo je boljša in bolj uživaška.


Odsoten Profil WWW
OdgovorObjavljeno: To jul 18, 2006 11:52 am
Uporabniški avatarbil aktiven, sedaj zanikamPrispevkov: 1646Kraj: Loška dolina - LJPridružen: Sr avg 24, 2005 9:32 pm
@poršejček kaj ste pa nabavli če ni skrivnost, zdj k 1.8T ni več pr bajti?


Odsoten Profil WWW
OdgovorObjavljeno: To jul 18, 2006 11:53 am
Uporabniški avatarŠkoda loverPrispevkov: 184Pridružen: Pe avg 26, 2005 5:11 pm
super-B je napisal/-a:
@poršejček kaj ste pa nabavli če ni skrivnost, zdj k 1.8T ni več pr bajti?


ko bo "doma" bova razkrila...ni skoda, smo pa se vedno v familiji pa smrdlivc je...to je zaenkrat to :P


Odsoten Profil

Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po:

Časovni pas: UTC + 1 ura
Stran 4 od 5
84 prispevkov
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5  Naslednja
Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 3 gostov
Išči za:
Napiši novo temo  Ta tema je zaklenjena - ne morete urejati prispevkov ali dodajati novih.
Pojdi na:  
Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu