Avtor Sporočilo

<  Testi vozil  ~  Nova Škoda Octavia RS

OdgovorObjavljeno: Ne okt 22, 2006 4:26 pm
Uporabniški avatarbil aktiven, sedaj zanikamPrispevkov: 1646Kraj: Loška dolina - LJPridružen: Sr avg 24, 2005 9:32 pm
Jaz sem vozil novo RS-ko po AC proti Domžalam ter nazaj ter po mestu (razmerje 50:50). Ker je imel avto že 3000km za sabo sem ga ornk "izkoristu" in sicer: po mestu je bilo po rdečem semaforju štart na polno, bremza, zaustavljanje, naslednji semafor isto.... nato je prišla AC, pospeševanje na polno, vključitev na AC, pospeševanje do 240, zavora do 100, spet pospeševanje do 260, spet na zavoro, ker vozniki nimajo kulture in tako ponovitev ene 10x v vsako stran!!! Menjavanje je bilo vedno do rdečega polja!! Torej avto gnan "do konca" in povprečna poraba pri 140km (!!!!) je bila 11.8L. Tko da mi res ni jasno kako se lahko s tem avtom doseže povprečna poraba 16+L.

@eclipse Mislm da pa niso zdej kr vsi (Nemci, Slovaki in ČEhi) kar naenkrat taki ljubitelji Škod, da bi po testu se odpravili na en "izi" izlet zato da zmanjšajo porabo :doh: :doh:

Roko na srce, tisti ki vzamejo tak avto na test, ga "sprobajo DO AMENA"!
Pa naj kdo reče da ni temu tako ?huh?


Odsoten Profil WWW
OdgovorObjavljeno: Ne okt 22, 2006 5:30 pm
Uporabniški avatarI own a Hyundai but I love ŠkodaI own a Hyundai but I love ŠkodaPrispevkov: 2038Pridružen: Sr nov 02, 2005 5:20 pm
jah, pol pa najbol, da menjam moj avto za octavio rs pa se peljem naprej z isto oz. še nižjo porabo :doh:

ko ljudje te porabe navajajo se mi kdaj zdi prov smešno.. 200 konjski avto pa porabi isto kot moj, ki ma skoraj 3× manj moči? Res, da bi ga blo treba dosti manj priganjat, ampak vseeno.. verjamem, ko probam, torej tudi če probam ne bom vrjel :P

lp


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: Ne okt 22, 2006 9:23 pm
Uporabniški avatarbil aktiven, sedaj zanikamPrispevkov: 1646Kraj: Loška dolina - LJPridružen: Sr avg 24, 2005 9:32 pm
eclipse je napisal/-a:
.... 200 konjski avto pa porabi isto kot moj, ki ma skoraj 3× manj moči? ....lp


če še tok ne verjameš je pa res! ?huh?


Odsoten Profil WWW
OdgovorObjavljeno: Po okt 23, 2006 12:34 pm
Dedek MrazPrispevkov: 939Kraj: LjubljanaPridružen: Če sep 15, 2005 12:34 pm
Ne pozabit da so pri AM mesarji in pa da nekateri stanujejo v mestu. Če je razlika pri dizlu 2 litra, kaj ne bi bila pri 200konjih. Sicer pa norenje terja svoj davek - peljite enkrat svoje kočije na mk pa boste vidli kako to pije. Avtocesta NI merilo za porabo pa če se 200 pelješ. Men je moja AR 155 pila po mestu 11, ko smo šli pa v Bologno je bilo povprečje 8,5 s tem da je avto celo pot imal vsaj 160 na števcu, po italiji pa je kar nekaj kilometrov prevozil s cagrom nad 190kmh. Treba se je zavedat da ne stanujejo vsi izven mesta in tam so razmere ful drugačne in neprimerljive. Ko boste to dojeli bosta tudi sami videli zakaj pije tdi 8l, bencin pa 10 (recimo da sta primerljiva). Sami preštejte koliko semaforjev imate tisti, ki stanujete izven LJ. Jest jih imam samo do Miklošičeve (burek) 15, je pa do tam natanko 5km. tiste zgodbici o zelenem valu so pa itak samo statistika, ker je v praksi skoraj neizvedljiva. Plus ko ugotoviš da bi bilo dobro iti še v BTC v soboto je merilnik trenutne in povprečne porabe najmanj prijazen pripomoček.

lp


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: Po okt 23, 2006 2:29 pm
Uporabniški avatarI own a Hyundai but I love ŠkodaI own a Hyundai but I love ŠkodaPrispevkov: 2038Pridružen: Sr nov 02, 2005 5:20 pm
no, poslušte mitjo :P

to sem jst hotu povedat :)

lp


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: Po okt 23, 2006 7:38 pm
Uporabniški avatarNajmlajši a najhitrejšiPrispevkov: 585Pridružen: To nov 01, 2005 9:13 pm
:out:


Zadnjič spremenil 130rs, dne Sr jul 02, 2008 8:05 pm, skupaj popravljeno 1 krat.

Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: Po okt 23, 2006 9:24 pm
Uporabniški avatarŠkoda loverPrispevkov: 349Kraj: GorencPridružen: Ne feb 26, 2006 11:41 am
Glihkar zresetiran računalnik+po klancu navzdol ;#


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: Po okt 23, 2006 10:04 pm
Uporabniški avatar--Prispevkov: 6551Kraj: DomžalePridružen: Po maj 09, 2005 2:56 pm
mitja_gt je napisal/-a:
... tiste zgodbici o zelenem valu so pa itak samo statistika, ker je v praksi skoraj neizvedljiva ...


Samo v sloveniji ne, ker jih cestar na licu mesta računa (matematika in fizika ne spljoh). Sploh če zeleni val pomeni da se vsi semaforji naenkrat prižgejo na zeleno, in naenkrat na rdečo, brez zamika..

Lep primer delujočega zelenega vala, pa sem doživel v sydneyu. Ravno ob 4h popoldne, polna cesta (gužva vbistvu) proti centru. Peljali smo se od Manley beacha, do centra, na rdečem semaforju smo stali natanko enkrat. Ko si zapeljal v zeleno, si imel vedno zeleno. Razdalje pa je mislim da več kot 5km. Še sami nismo mogli verjet.


Glede mešane porabe pa je tako. Mislim da je prava mešana poraba recimo nekako od šentvida do nobla, pol tistih par ovinkov tm da se vn spravš, pa pol proti obvoznici in lepo po avtocesti po omejitvah do domžal, pa še kje kakšen kilometer po poddeželju.
Vsaj tako nekako si jo predstavljajo v nemčiji recimo.


Odsoten Profil WWW
OdgovorObjavljeno: Po okt 23, 2006 10:22 pm
Uporabniški avatarI own a Hyundai but I love ŠkodaI own a Hyundai but I love ŠkodaPrispevkov: 2038Pridružen: Sr nov 02, 2005 5:20 pm
zeleni val sem jaz dosegel ob treh ponoči, ko naj bi pobral mamo z izleta pa je rekla, da bo mela eno uro zamude, jaz sem pa že bil tam.. in sem se fural gor pa dol po celovški in dunajski pa lovil zelene valove.

Iz centra po celovški do šentvida, pred gorenjko desno in nazaj po tisti vzporedni cestici, kjer se eno križišče nazaj priključiš na celovško.. no zelene sem imel od centra ter še na unem semaforju nazaj na celovško pa nazaj do centra :D hitrost 50-55, isto po dunajski. Na dunajski mislim, da sem imel eno rdečo, katero sem pa videl od daleč pa sem pol na nekje 30 pobremzal pa se na križišču sploh nisem ustavil, tko da recmo da je bil tudi to zeleni val :D sicer sem pa še nekje 2× več voženj naredu tisto noč, ostale niso ratale :)

sam to se morš res igrat pa met čas, da ti rata.. poraba pa je bila pomojem res minimalna, z mazdo 6 (120 kM, dizel), v četrti pa 50 je blo ravno tolko, da avta ni "dušil" pa se je še dalo peljat.

lp


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: Po okt 23, 2006 11:47 pm
Uporabniški avatar--Prispevkov: 6551Kraj: DomžalePridružen: Po maj 09, 2005 2:56 pm
mah dej, pr ns je res naštudiran da je samo rdeči val.. Ker to so pomojm res cestarji računal... jst sm ugotovu da sredi dneva, če želiš ene par semaforjev prevozit zelenih na celovški, moraš voziti kakšnih 20 čez omejitev. Pa to na splošno vbistvu velja za vse vpadnice..


Odsoten Profil WWW
OdgovorObjavljeno: Če jan 04, 2007 3:24 pm
Uporabniški avatarSpam memberSpam memberPrispevkov: 271Kraj: Markovec CityPridružen: Sr okt 05, 2005 8:03 pm
mish je napisal/-a:
mah dej, pr ns je res naštudiran da je samo rdeči val.. Ker to so pomojm res cestarji računal... jst sm ugotovu da sredi dneva, če želiš ene par semaforjev prevozit zelenih na celovški, moraš voziti kakšnih 20 čez omejitev. Pa to na splošno vbistvu velja za vse vpadnice..


kdo pa vozi po omejitvah?


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: Če jan 04, 2007 5:24 pm
Uporabniški avatar--Prispevkov: 6551Kraj: DomžalePridružen: Po maj 09, 2005 2:56 pm
čez dan je skoraj nemogoče vozit čez omejitev po celovški ;)


Odsoten Profil WWW
OdgovorObjavljeno: Če jan 04, 2007 5:31 pm
Uporabniški avatarSpam memberSpam memberPrispevkov: 271Kraj: Markovec CityPridružen: Sr okt 05, 2005 8:03 pm
mish je napisal/-a:
čez dan je skoraj nemogoče vozit čez omejitev po celovški ;)


včasih je še dobro če se premikaš :D


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: Če jan 04, 2007 7:27 pm
Uporabniški avatar--Prispevkov: 6551Kraj: DomžalePridružen: Po maj 09, 2005 2:56 pm
tko nekako...




je pa tole zelo off-topic in bo šlo v kratkem dol ;)


Odsoten Profil WWW
OdgovorObjavljeno: So jan 26, 2008 8:24 pm
Uporabniški avataroversteer loverPrispevkov: 2025Kraj: TrbovljePridružen: Pe maj 06, 2005 4:36 am
Danes sem peljal novo Octavio RS in bi rad povedal, da je bilo fino :D
No najprej sem si nastavil sedež po višini nato pa še volan po globini in višini. Ko sem se dobro počutil v cockpitu, se je poezija začela. 1,2,3... tako kot skoraj v vsakem avtomobilu..no, čez par 10 metrov pa ni bilo več tako "običajno" :twistedevil: Največji problem na testni vožnji je bil ta, da nisem vedel točno s katero prestavo vozim(3,4) ker vsaka tako dobro vleče :): :P Po par minutni uživaški vožnji po regionalki, sem pred sabo zagledal obcestni znak AC :twistedevil: No tam se je Octavia pokazala v vsej svoji dobri luči in sijaju, ki ga ta češka lepotica premore. Tukaj težko sploh kaj povem, kar že ne bi slišali..z eno besedo lahko povem samo :one:

No, ko se je ozračje umirilo, pa smo se v 6. prestavi lagano sportsko odpeljali nazaj proti "garaži" :cry: Ja vsake lepe zgodbe je ekrat konec pa kaj čmo :D Poraba: nisem veliko gledal na potovalni računalnik, ampak če me spomin ne vara je znašalo nekje od 13.0 do 14.4. Za trenutno porabo pa ne vem :D

Na koncu bi se rad še zahvalil podjetju PSC Praprotnik in Dbola tebi, za test in popolni športni dan :nl:


No par slikc pa še za skomine in spomine
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: So jan 26, 2008 11:28 pm
Uporabniški avatarŠkoda majstrPrispevkov: 103Pridružen: Pe apr 06, 2007 3:32 pm
Hudobija, naslednja bo zihr Octavia RS. :twistedevil:


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: Ne jan 27, 2008 10:04 am
Uporabniški avatarPsihič na ŠkodePrispevkov: 728Kraj: BledPridružen: Pe nov 11, 2005 1:47 pm
He he to sm tud jaz govoril da bo RSka. Testiral sem obe tako bencin kot dizel na koncu sem pa vzel 1.9TDI :):
Ubistvu mi čisto zadostuje. Seveda pa ostaja želja, da bi imel RSko.


Odsoten Profil

Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po:

Časovni pas: UTC + 1 ura
Stran 2 od 3
36 prispevkov
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3  Naslednja
Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 4 gostov
Išči za:
Napiši novo temo  Odgovori na temo
Pojdi na:  
Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu