Avtor Sporočilo

<  Styling  ~  Odprava manjših prask in "pikic" na avtomobilu

OdgovorObjavljeno: Sr feb 20, 2013 2:50 pm
Bosch pumpa majstrPrispevkov: 6Pridružen: To jul 31, 2012 2:43 pm
Pozdravljeni. Imam eno vprašanje za vas strokovnjake tukaj na forumu. Torej lastim si avtomobil Škoda Fabia, letnik 2006. Glede na to da smo leta 2013 je avto star torej 7 let in počasi ga že načenjajo leta oziroma lepotnih napakic je vedno več.

Najbolj me zanima kako bi lahko na čim lažji način sam prišel do odstranitve ali pa vsaj delnega prikritja praks, ki so se nabrale na avtomobilu. Največ "pikic" je prisotnih seveda na pokrovu motorja - leteči delci (kamenčki) med vožnjo. Sem pa tja se pa pojavi tudi kakšna praska. Sicer so po večini te praske take, da je praska sicer vidna, ampak je pod njo bela barvo, to mislim da pomeni samo poškodba laka in barve. Je tako? Pa vseeno bi rad to kako prekril. Pri prejšnjem avtomobilu sem dobil nekakšen lak (kot jih imajo ženske za nohte). Pač steklenička iz malim čopičem. In sem take pikice enostavno lepo namazal in mi jih je prekrilo + lak je bil v barvi avtomobila. Praktično so vizuelno dobro izginile.

Torej zanima me najlažja rešitev. Delo bi opravil sam zatorej bi vas prosil da mi rešitev predstavite v obliki kakšnih lakov, polirnih materialov... Hvala

Prilagam še slike:

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: Sr feb 20, 2013 6:53 pm
Uporabniški avatarNekaj le znam..Prispevkov: 1747Kraj: VelenjePridružen: Po maj 09, 2005 3:26 pm
Ne boš verjel ampak se dobi za Škodo tudi tak čopič z barvo :o

Ostalo pa spolirat. Na srebrni barvi se da naredit čudež.


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: Če feb 21, 2013 12:11 am
Uporabniški avatarmoderator/članmoderator/članPrispevkov: 1907Kraj: LjubljanaPridružen: Če jul 27, 2006 9:27 pm
ja ta zadnja se takoj vidi da se da spolirat - nič se ne bo poznal.

ostale pa je treba kr s čopičkom pa bo :)

dobi se varianta kot ''edigs'', torej mali čopič v mali posodici hehe
in notr ti namešajo enako barvo kot je avto, in celo že zmešajo z lakom. Za tiste ki ne vedo je srebrna barva samo baza, na njo se pa posebej nanaša lak.
V tej posodici s čopičem pa namešajo že lak zraven tako se nanaša hitro in samo enkrat.


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: Če feb 21, 2013 12:55 pm
Bosch pumpa majstrPrispevkov: 6Pridružen: To jul 31, 2012 2:43 pm
Super, res sem vama hvaležen za tale odgovor. Hvala.

Aaa samo še nekaj :D , bi mi lahko mogoče povedali kje točno lahko dam zmešati ta lak? Sem iz okolice LJ. :rolleyes:

LP, Tadej


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: Če feb 21, 2013 2:21 pm
Uporabniški avatarČlanČlanPrispevkov: 2015Pridružen: Po sep 24, 2007 6:29 pm
A ni tko, da prideš na škoda servis, pokažeš prometno kjer piše kakšna barva je in ti dajo stekleničko. No ko boš kupil, povej kakšna je cena, ker moram tut js mčkno poštimat.


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: Če feb 21, 2013 2:30 pm
Uporabniški avatarČlanČlanPrispevkov: 4445Kraj: LogatecPridružen: Sr jul 25, 2007 8:00 pm
http://www.rumenestrani.si/si/avtocolor ... m-me-24724

Toplo priporočam! Meni so do sedaj zmeraj ujeli barvo brez kakršnih podatkov. Je pa fajn imeti kodo barve s sabo in pa pokrovček od rezervarja (ali kak drug del).


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: Če feb 21, 2013 5:24 pm
Bosch pumpa majstrPrispevkov: 6Pridružen: To jul 31, 2012 2:43 pm
Čehovc hvala. Bom pogledal pri temu podjetju na Vrhniki. Amm ker si že imel opravka z njimi me samo zanima če lahko prosim poveš koliko približno pride taka steklenička laka in barve. Hvala


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: Če feb 21, 2013 5:38 pm
Uporabniški avatarmoderator/članmoderator/članPrispevkov: 1907Kraj: LjubljanaPridružen: Če jul 27, 2006 9:27 pm
po mojih izkušnjah vedno rajši preverijo odtenek barve na avtu (oz. s pokrovčka za tank) kot pa iz prometne.

edin nevem kako bi pred barvanjem še mal rjo zrihtu, k je tok mahnja površina...hmmm
pomoje najbolš antikorozin, flaška pol lotra košta 5 ali 10 eur. Drazji je tisti ki ima vgrajeno še 'temeljno barvo'. Ta bi bil po moje boljši za to.


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: Če feb 21, 2013 7:55 pm
Uporabniški avatarČlanČlanPrispevkov: 4445Kraj: LogatecPridružen: Sr jul 25, 2007 8:00 pm
tedy199 je napisal/-a:
Čehovc hvala. Bom pogledal pri temu podjetju na Vrhniki. Amm ker si že imel opravka z njimi me samo zanima če lahko prosim poveš koliko približno pride taka steklenička laka in barve. Hvala

Kar ti bom rekel se ti bom zlagal. Čisto odvisno kaka barva itd... Za teh par praskic verjemi da ne boš dal veliko. Ti priporočam da se zapelješ do njega in lahko tudi skupaj pogledata kaj se da spolirat, kaj pa pobarvat. Ni pa on avtoličar, oni samo mešajo barve. Ne bo ti žal pol urce zapravit,res.


Odsoten Profil
OdgovorObjavljeno: To mar 05, 2013 3:13 pm
Uporabniški avatar--Prispevkov: 6551Kraj: DomžalePridružen: Po maj 09, 2005 2:56 pm
Na uradnem škodinem servisu dobiš original barvni čopič z barvo in še enega z lakom za nekje malo pod 10€


Odsoten Profil WWW

Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po:

Časovni pas: UTC + 1 ura
Stran 1 od 1
10 prispevkov
Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 2 gostov
Išči za:
Napiši novo temo  Odgovori na temo
Pojdi na:  
Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu